Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rezultati nekih LG hibrida... s'obzirom na godinu,i kvalitet zemlje (peskovito), realni prinosi, možda i bolji od očekivanog...

161b7gl.jpg
 
Ja sam na pola zetve kukuruza. Sto se tice K67 i F38 nije preterano dobro rodilo ali sam ipak zadovoljan zbog vremenskih uslova ove godine. Njiva na kojoj nije radjena standardna agrotehnika vec gruberisanje jesenas 1 prohod i proletos posle razbacivanja stajnjaka 2 prohoda je dala izuzetno dobre rezultate ali ih necu iznositi. Za sada sam generalno zadovoljan.
 
@Bubu
Slobodno napisi, verovatno mnogo ljudi na formumu kao i mene zanima kakav je prinos na svemu sto nije standardno.
 
Ja sam danas zavrsio krunjenje kukuruza.Da budem iskren nisam ocekivao ovakav rod...U mihajlovackom i u zrenjaninskom ataru ne da je curilo nego..6.3-6.8t/kj. A u melenackom ataru tordanskom i u jankom mostu od 3-5.5t/kj.



Malo sam zaj.. sa videom.Okrenite monitore
 
@bojcetic

Na gruberisanoj strnjici i setvi 8. maja prinos nepunih 6600kg/kj s' tim da je bilo zasejano ukupno 6 sorti ali sam jednu obrao pa je bilo 5 za krunjenje. Ne racunajuci D12 koji sam brao zasejano je bilo jos N01 (2 vrece tretirano Ponchom) na 19.5cm, T36 1 vreca nisam siguran da li na 19.5 ili 21.5, V74 1 vreca na 21.5, B23 2 kruga 6-rednom sejalicom na 21.5, resto na 23.5 i dosuo sam nesto malo semena N43 na 23.5; Vlaga je bila oko 18%.

Na redovnoj agrotehnici za sada imam prinos oko 5500kg/kj.
 
lackoigi , hvala na lijepom snimku , naravno ALI ; nemam nikakav kombajn i nisam neki stručnjak ali na 4 rednom kombajnu bilo bi poželjno nazad razbacivač ostataka ("lepeza") a za 8 redni ,i to ovako dobru mašinu stvarno mi nije jasno zašto nema razbacivač , ako dobro vidim ostatke iz 8 redova slaže u jednu traku .
 
Lacko paaa nesto ti ne brije dobro ovaj Capello :osmeh: ... bas je zver, brzo ide i u kukuruzu bez obzira sto je malo veci adapter
 
Poslednja izmena:
Vidim da se rekordi obaraju-ima lirekorda u minusu.Na 3 jutra 1 koš a brao ga po dana-šric i kratke duži-pred usev ječam (neovršen) i voda
 
@marko22
Mi smo radili usluzno branje na jednoj njivi je bilo 3t klipa po kj ili oko 3.5t/ha zrna. Kukuruz je na oko izgledao jako lose, ne mogu da zamislim kako izgleda kukuruz koji ima prinos od 2.3t/ha. Sta si bacao od djubriva, koje seme si sejao? Kakva je bila priprema zemljista pre setve?
 
@bojcetic,

Sve je krenulo naopako. Prvo je na dva mesta lezala voda. Pa sam posejao izgleda hibrid na koji se svi zale zp 434, pa sam imao problem na nekoliko mesta sa palamidom, pecati. Pa ono glavno, opasna ga susa pogodila. To je srecom bila njiva od 2 ha, ali rekord ostaje. Preko puta su bili N01 i 3381, i oni su dali preko 4,5 t/ha. Istog dana sve radjeno od oranja, pa na dalje, isto djubreno, istog dana sejano, samo se hibridi razlikovali.
 
Marko,prebaci i u ha i u dulume-računaj oko 700-800kg na 3 jutra pa računaj kako hoćeš.Jedino šzo može da me uteši ako neko ima manje
 
Juce sam vrsio 3 kj As-a 72 sa vlagom od 16.3 sa prinosom od 6420, razmak od 24.5 cm a danas sam vrsio parcelu od 3,5 kj Sicore pa mogu reci da je odlicna bila. Prinos od 6350 kg po kj. sejeno na 24,5 cm. Jesenas baceno Npk 3x16 150 kg po kj i proletos 100 kg An-a. Obe parcele su sejane posle soje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh