Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
krenuo sam da guglam pa odustao. el ima neko pojma koliko košza kesa semena pionira u mađarskoj.nešto sam načuo da je duplo skuplje nego kod nas. koliko je u hrvatskoj?
 
ja sam cuo da u madjarskoj seme kukuruza{100.000 zrna za 100 eura} ali neznam koje je sorte.
 
http://www.agrararu.hu/vetomag_kukoricanapraforgo.htm

Ovde mozes pogledati i kukuruz i suncokret(napraforgó).
Imas Pioneer,Dekalb,Syngenta,LG.Cene su bez PDVa, koji je 20%.1Eura=300Ft.
Pioneer je dosta skuplji.Tamo su vec unistili konkurenciju(domace proizvodjace semena).Kod nas jos rade na tome.Nadajmo se da ce nasi jos dugo da opstanu:)
Mada Monsanto preuzima sve vece povrsine i u Madjarskoj.Pioneeru samo prednost sto je ranije usao na trziste,isto kao i kod nas.

I evo jos jedan u pdf-u
http://www.primag.hu/doktar/tavaszi_vetes/2009/Arjegyzek_2009_tav_NK.pdf
 
@ tarana
Zvao sam danas sibula i pitao ga za cene kukuruza stanje je sledece:


Sibul institut
ns 640, 6010 3600 din 3807 din

i pito sam za AS - 62 3000 din. 30000 zrna


Zvao sam i Agrotim(kod pijaca) kaze da imaju semena ali nece da mi kaze cenu preko telefona, pa dal mozes ti da proveris koje su njine cene za ove hibride koje sam naveo i + ns-6030 pa da okacis na forumu da vidimo koja je ponuda, cak ako te ne mrzi idi i u Biovet(mislim da se tako zove) kod kruznog toga preko puta Urgenta prodavnica delova za traktore.
hvala ti unapred
 
i kod mene u selu je isti taj as-62 3400 din.
Ali vidis u Kikindi je jeftiniji, to sam i hteo da vam kazem da se pre kupovine raspitate gde su koje cene
 
zaboravio sam mozda smo i pisali,a ne listami se tema ispocetka.
dali je neko sijo DEKALB hibride :sta: imaju u ponudi DK440, DKC4490, DKC5143, DKC5276, DKC5783, DKC6677.
ovaj brend je prvi lansirao hibridni kukuruz 1934g, aubrzo postao svetski poznat sjemenski brend.
u evropi dekalb je prvi put prestavljen sezdesiti godina.
dekalb je danas u sklopu MONSANTOVOG agrobiznisa
 
Ljudi šta da sejem? :sta: :sta: :sta:
Prošle godine sam sejao pionir, prinos je bio dobar ali sam imao problema sa buđi.
Kolike god da su cene ne bih hteo da se zeznem i ove godine! :nono: :nono: :nono:
 
dragansavin je napisao(la):
@ tarana
Zvao sam danas sibula i pitao ga za cene kukuruza stanje je sledece:


Sibul institut
ns 640, 6010 3600 din 3807 din

i pito sam za AS - 62 3000 din. 30000 zrna


Zvao sam i Agrotim(kod pijaca) kaze da imaju semena ali nece da mi kaze cenu preko telefona, pa dal mozes ti da proveris koje su njine cene za ove hibride koje sam naveo i + ns-6030 pa da okacis na forumu da vidimo koja je ponuda, cak ako te ne mrzi idi i u Biovet(mislim da se tako zove) kod kruznog toga preko puta Urgenta prodavnica delova za traktore.
hvala ti unapred

ne kapiram? neće da kaže cene? pa dobro, ne moraš! mrš!
inače cene pionira kod agrotima su bile 10% veće nego kod šibula.

ns seme oborio cene u odnosu na najavljene? kreteni. samo tu su izgubili 20% prometa, jer su neki išli rezonom - šta ima da čekam kad će biti skuplje u odnosu na druge.a i sad su skuplji..
 
Ja isto sejem pionir, a sa buđi je bilo problema samo sa Y54. Recimo P12 i F02 su sjajni za cuvanje u cardacima.
 
A koji si pionir sejao:haha:
Ja sam imao problema sa pionirom pa sam presao na ns i zp. zp 684 se izuzetno pokazao
i razmisljam da i ove godine da isto sejem.Cene su malo vece ali necu da rizikujem
 
f 02 , nisam imao iskustvo ali florencija mi je trulila u košu.
 
apoteka poljotim:
6010 - 3800 i nešto
6030 - 4500 i nešto
-------------------
katastrofa!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh