Kuhn

Jugos, ajde daj koju nslikunte tvoje kombinacije, može i neki snimak ako imaš?
 
Nasao sam jednu sliku od jesenas. Plug je 122, vuce ga traktor John Deere 6930.
542957_4029195329098_1978590727_n.jpg
 
Odlicno se ponasa. Ova njiva je u zadnjih 20 godina uzorana prvi put 2011, ali nije jedina, imali smo jos nekoliko ovakvih njiva. Pa smo zato ove godine morali staviti nove raonike. I kao vlasnik Kuhn-a i Kverneland-a mogu reci da Kuhn bolje zaorava zetvene ostatke.
 
plug-kuhn
Stigo još jedan kunić ,pa da oživimo tmu .Činimi se da nije isti kao onaj što sam postavio neki dan.
 
Ja iz pouzdanih izvora znam da hoce da pucaju poluosovine na YTO1204,tri puta se desilo vec u Zarkovcu (Nova buducnost-zadruga),ali on nose te velike sejalice i ne stede se uopste,tera i Kurta i Murta.Ali mislim da uz normalnu voznju ne bi smelo da bude problema.Drugar mi redi tamo pa znam za to.Ako mu je to jedina mana,ne bih se bunio da ga imam u dvoristu.
Jeste da je pogresna tema,ali ko ga sisa,valjda nece Kosutic prigovarati! :p :osmeh:
Uzgred,lepa sejalica!

- - - - - - - - - -

e sad ovo jer za ovu temu ili za sejalice mislim da svejedno, inace masina je 12 redna i nosi je yto 1204 tzv. kockica, negde u yto temi se pricalo da traktori imaju slabu hidrauliku a ovo je dokaz da bas i nije slaba jer svaka baterija na masini je teska preko 200kg pa racunajte

2h38obk.jpg
Ja iz pouzdanih izvora znam da hoce da pucaju poluosovine na YTO1204,tri puta se desilo vec u Zarkovcu (Nova buducnost-zadruga),ali on nose te velike sejalice i ne stede se uopste,tera i Kurta i Murta.Ali mislim da uz normalnu voznju ne bi smelo da bude problema.Drugar mi redi tamo pa znam za to.Ako mu je to jedina mana,ne bih se bunio da ga imam u dvoristu.
Jeste da je pogresna tema,ali ko ga sisa,valjda nece Kosutic prigovarati! :p :osmeh:
Uzgred,lepa sejalica!
 
Vlajko jes' to ti ?

- - - - - - - - - -

Sad gledam profil i vidim ipak si ti,nije se konj odvez'o. :sjasi: Prepustam ja tebe tvom drugaru i zemljaku nek te on riba. :osmeh:
 
Molim za pomoc !!!

Postovana gospodo
Zamolicu sve Vas koji budete videli ovaj komentar-pitanje da mi odgovorite na isto i time mi prakticno pomognete pri odlucivanju u odabiru pluga. Inace imam IMR R76 bez prednje vuce i do sada sam koristio plug IMT 756-20 VK i relativno sam zadovoljan njime osim sto je plug star i malo pokrivljen pa i ne vaze osnovna nacela stelovanja pri oranju. Pre neki dan video sam HUARD plug koji nosi oznaku 265. Radi se omehanickom dvobraznom obrtacu i po tome odgovarao bi mi jer R76 Moze li bilo ko da mi odgovorii koji je zahvat tog pluga i postoji li mogucnost podesavanja zahvata za ovaj plug? Isto bih Vas zamolio da mi napisete koju rec o tome kako se HUARD ponasa u brazdi, da li se vuce lakse od npr. 756 i bilo koja iskustva ili znanja koja posedujete u vezi istog pluga. Radi se o srednje teskoj i teskoj zemlji za obradu. Unapred zahvaljujem na razumevanju i saradnji. U nadi da ce te mi pomoci zelim Vam uspesnu i srecnu Novu godinu i dobre prinose u njoj, a pre svega zdravlje i srecu a za ostalo ce mo se vec nekako snaci.
huard,-pflug-2-schar-pflug-265--66132.aspx
Slika ovog pluga moze se videti na sajtu http://www.agropool.ch/de/pflug--145/huard,-pflug-2-schar-pflug-265--66132.aspx
 
Poslednja izmena:
Kolege da li znate gde mogu da kupim dasku predplužnjaka za plug KUHN? I kako se kreću cene za istu. Tražim svugde a ne mogu da nađem. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh