Kruška

ja imam vilju tek zimus posadjena povijao sam grane imam zalivni sistem i zadovoljan sam kako su se razvijale ali mi je agronom rekao da nebih trebao pustati sledece godine puno roda tj.ne vise od 1kg po stablu,mada on kaze kako sam ih savio da bih mogao imati dosta vise ali da bi me to kostalo u narednim godinama
 
ja imam tu srecu da imam opremu za busenje bunara pa cu ove godine izbusiti jos jedan i vec naruceno 1300 sadnica za jesen
 
Kod mene se voda nalazi na nekih 220 metara a i dublje, velika je to investicija za mene. Inace ja na jesen sadim 2300 stabala, sve isto!
 
svi su se zalili na ovu godinu sto je susna ali verujte da je licno meni odgovarala ful.dobro sam nadjubrio zemlju,dobro navodnjavao i sunca je bilo dosta tako da su napredovale jako jako dobro.jos da nisam skinuo proletos prevremene grane bilo odlicno ali ni ovako nisam nezadovoljan

- - - - - - - - - -

pa gde si ti Bane kada je voda toliko duboko moj sadasnji bunar je na 21m i sa tomos motorom skoro na leru zalivam bez problema 10 redova po 100 metara.a sada cu busiti opet na 21m ali cev od 3 cola i staviti 6m sita i tek onda nema problema

- - - - - - - - - -

Shale opet vilja sa oprasivacima,tako me savetuje ovajagronom kod mene sto ima 12000 stabala

- - - - - - - - - -

opet cu dobro nadjubriti,mada sam sejao stocni grasak koji je odlican predusev za vocnjak i navodnjavanje nadam se da ce biti dobro.ali ove godine nesecem prevremene grane
 
ja imam vilju tek zimus posadjena povijao sam grane imam zalivni sistem i zadovoljan sam kako su se razvijale ali mi je agronom rekao da nebih trebao pustati sledece godine puno roda tj.ne vise od 1kg po stablu,mada on kaze kako sam ih savio da bih mogao imati dosta vise ali da bi me to kostalo u narednim godinama
Kilo po stablu? Kod mene je bilo u proseku 300 grama po stablu pa mislim da ni to nije trebalo. Inace vocnjak se nalazi blizu manastira Krusedol a dubina je za slucaj da se hoce iskopati bunar za ozbiljnije kolicine vode!
 
U drugoj godini 1kg po stablu...to mi je nešto previše.
p.s. Meni je padao 3 puta led ove godine, da li će to imati efekat na rod sledece godine?
 
List snabdeva biljku sa hranom, rane po stablu tesko da mogu da budu znacajne i zarastu, a ako je list iskidan i smanjena je lisna povrsina to pravi posledicu.
 
prskao sam raznim preparatima, dobio sam lisnu masu ponovo..bojim se da ne produzim vegetaciju.

Da li je neko koristio modričina djubriva, fertmix 07 20 30 i njihov KAN, proizvodjač je novoprom. Imaju povoljne cijene ali ne znam kvalitet..nisam nešto zadovoljan zorkom šabac
 
svi su se zalili na ovu godinu sto je susna ali verujte da je licno meni odgovarala ful.dobro sam nadjubrio zemlju,dobro navodnjavao i sunca je bilo dosta tako da su napredovale jako jako dobro.jos da nisam skinuo proletos prevremene grane bilo odlicno ali ni ovako nisam nezadovoljan

- - - - - - - - - -

pa gde si ti Bane kada je voda toliko duboko moj sadasnji bunar je na 21m i sa tomos motorom skoro na leru zalivam bez problema 10 redova po 100 metara.a sada cu busiti opet na 21m ali cev od 3 cola i staviti 6m sita i tek onda nema problema

- - - - - - - - - -

Shale opet vilja sa oprasivacima,tako me savetuje ovajagronom kod mene sto ima 12000 stabala

- - - - - - - - - -

opet cu dobro nadjubriti,mada sam sejao stocni grasak koji je odlican predusev za vocnjak i navodnjavanje nadam se da ce biti dobro.ali ove godine nesecem prevremene grane
E to mene interesuje? Moze li se navodnjavati iz bunara koji ima oko tri metra vode i koji mu je kapacitet za 24 sata? Takodje zna li se potrebna kolicina vode po stablu?
 
Bane druze veruj mi da sve sto sam napisao tako je.zalivam 10 redova ,traka je dugacka 1km i rupe su mi na svakih 10cm a protok rupa je 10l na sat sto znaci najveci protok rupa i tomoska mi radi skoro na leru ako neko neveruje moze doci da se uveri,motor mi trosi nekih 0,7l mesavine na sat.verujte mi da sam zalivao svako drugo vece po celu noc jer sam se vodio time da na ovim temperaturama puno vode ispari i nije im skodilo nista cak sta vise odlicno su napredovale
 
Bane druze veruj mi da sve sto sam napisao tako je.zalivam 10 redova ,traka je dugacka 1km i rupe su mi na svakih 10cm a protok rupa je 10l na sat sto znaci najveci protok rupa i tomoska mi radi skoro na leru ako neko neveruje moze doci da se uveri,motor mi trosi nekih 0,7l mesavine na sat.verujte mi da sam zalivao svako drugo vece po celu noc jer sam se vodio time da na ovim temperaturama puno vode ispari i nije im skodilo nista cak sta vise odlicno su napredovale
Meni nije tesko da dodjem al tesko me oterati! Salim se, interesuje me moze li obican bunar da obezbedi potrebnu vodu? Lako je namestiti tajmere na struju da se pali pumpa sva ka 2-3 sata ako se bunar tako brzo dopunjava?
 
neznam brate da li si me razumeo nije ovo bunar onakav kakav ti mislis da jeste.to je najbolje da dodjes da vidis a sto se tice teranja to nemoj da brines nema ovde kod mene teranja to mora biti rostilj da se docekaju kolege.to se kod nas zove bunar ali to ti je okiten crevo od 2 cola koje je od 18m-21m izbuseno burgijom fi 21mm i oko creva je vezano sito,a posto moj stric ima iskustvo od 30 godina na kojoj dubini treba stati tj. po krupnoci peska koje izvadi od dole zna kada treba statidosli smo do te dubine.NEMOJTE DA BUDEM DOSADAN SAMO OBJASNJAVAM COVEKU.I veruj mi da mi tomoska radi pod punim gasom mogao bih sigurno navodnjavati jos dve ovakve duzine.ko neveruje moze doci da vidi.mene licno je kompletan sistem kostao 200e i to sa pumpom koju sam platio 80e
 
Nazad
Vrh