Krompir

Sa cime prskate krompir ove godine protiv zlatice,ja sam ga prskao 3 puta sa 3 razlicita preparata (tonus,confidor,neki novi preparat na preporuku prodavca ne znam kako se zove) i nisam ih se resio.
 
Koragen je moj izbor, 60ml/ha i trebalo bi da budes zadovoljan. Mislim da u suvim uslovima ima nesto produzeno dejstvo pa se novoizlegle zlatice otruju preko lista.
 
Sa cime prskate krompir ove godine protiv zlatice,ja sam ga prskao 3 puta sa 3 razlicita preparata (tonus,confidor,neki novi preparat na preporuku prodavca ne znam kako se zove) i nisam ih se resio.
Alverde ih čisti samo tako 50 ml na 100 lit vode i rešio si i matore i mlade

- - - - - - - - - -

burgonya-cink-hianytunet-levelen.jpg
nedostatak cinka Zn
 
Prskao sam 23.05. Actarom ali su se opet pojavile, danas vidim opet da ih ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Coragen od Duponta ima rezidualno delovanje ako se prsce maksimalnom dozom od 60ml/ha. Dakle, unistavace i novoizlegle zlatice, do 21. dana. Mislim da ne opstaje toliko, ponajvise zbog zalivanja. Najbolje zaliti malo jace, oprskati Coragenom i nemati brige narednih mesec dana barem. :)

PS, zaboravio sam da slikam Kleopatru, eno je kao maskirni tepih je pored bela rose i karere. Kakav crni cink.
 
Kad se pojavi. Iako postoje preparati koji ce ubijati bubu posle izleganja, sigurnije je sacekati da se nakote malo pa oprskati. Naravno, pre vece stete...
 
Zanima me sta je potrebno raditi da bi rod krompira bio dobar? Navodnjavanje i te stvari...
 
Treba svasta. Dobra priprema, stajnjak, vjestak, dobar sadni materijal (najvaznije), zaljevanje, prigrtanje, prskanje.
 
a brate do kad se krompir zaliva (ima one svjetove sada). Vec sam ga tri puta navodnjavao i to bas dobro... ima djubriva...
 
Da osvezim temu evo moj Triplo krompi pre nedelju dana...nije los malo je sklon na bube jedu ga ko med
2015-06-10-093743.jpg


- - - - - - - - - -

A ovo je neki everest nisam mu dao ni malo vode pa tako da malo kasni ili malo vise.....kako je kod vas....slika je od pred nedelju dana
bscap0004.jpg


- - - - - - - - - -

Kako ga vi zalivate...prskacem...kap po kap ili voda u redu.....
 
Evo malo mojih slika. Prvo da pohvalim Koragen za odbranu krompira od neverovatne najezde zlatice:

IMG_6235_1.jpg


IMG_6234_1.jpg


Onda da se pofalim agrijom, to je dzungla, dole su bilijarske kugle :)

IMG_6232_1.jpg


Masina zasluzna za bujnost i odrzavanje vlage:

IMG_5892_1.jpg


I tako... Jos samo da bude neke normalne cene i da mozemo da odahnemo na zimu :)
 
Nije mala, iskalibrirao sam ja to pretproslu zimu, tri meseca sam dumao sta da uzmem. To je pedrolo pumpa snage 15kw/20KS, 1000l/min i 6-7 bara pritiska. Tifon je 90mm spoljnog promera duzine creva 300m i u zavisnosti od sirine njive i sorte krompira koji zalivam koristim dizne od 22 do 28mm. 28mm retko, jedino u jako bujnim sortama kao agrija i bela rosa, naravno i u drugim kulturama gde ne smeta, soja i kukuruz. Za sada sam prezadovoljan tom kombinacijom, pumpa je besprekorna a racuni za zalivanje su tako mali da ja nemam reci... Da ne spominjem kad sam se samo otarasio cevi i pistolja, premestanja... Jednom recju, odahnuo sam.
 
Nazad
Vrh