Krompir

Cackam nesto po netu, vidim cipsare otkupljuju krompir, jel zna neko kakvi su uslovi, cene, volro bih da prodam sve "djuture" da se ne maltretiram na po malo, ili ako neko zna bolji nacin za prodaju, bio bih mu zahvalan..
 
Pa kolege,ima li sta novo kod vas? Je li krompir rasprodan i po kojim cenama. Ja sam prodao i ovo sto je bilo ostalo cena samo 22 dinara.:udri: Jeste li nabavili elitu? Koje su cene? Ja se mislim da uzmem malo elite kondora i belarose,ipak je to provereno. Ne znam za ovaj rudolf,kod mene ga neki hvale,a neki kude.
 
Imam druge reprodukcije semenskog manju kolicinu na prodaju. Ne znam koliko da cenim. Mozda 40 din.:sta: Mnogo ili malo?
 
Ko će druže da ti plati za drugu 40 din ,to niko kod mene ne seje jedino ako nekoga zajebeš pa kažeš da je prva. Danas je moj komšija pakovao rudolf 2 reprodukcije u džačiće od 10 kg. krompir ide u poljoprivrednu apoteku u Smederevo a apotekar je zahtevao da na dekleraciji napiše prva reprodukcija cena je 20 din u Smederevu
 
Ko će druže da ti plati za drugu 40 din ,to niko kod mene ne seje jedino ako nekoga zajebeš pa kažeš da je prva. Danas je moj komšija pakovao rudolf 2 reprodukcije u džačiće od 10 kg. krompir ide u poljoprivrednu apoteku u Smederevo a apotekar je zahtevao da na dekleraciji napiše prva reprodukcija cena je 20 din u Smederevu
Kod mene seju,i ja ove godine moram sejati drugu. Mene su pitali i rekao sam da je druga reprodukcija,samo cenu treba da saopstim.Uostalom to mala kolicina,tako da i cena moze biti malo veca. Ovde gde sam ja nema puno proizvodjaca krompira za trziste(izuzev Ponikava). Vidim da je cena od 40 dosta pri ovakvim ocajnim cenama krompira. Verovatno cu reci 30 din.
 
sadim krompir zadnje dve godine, dezire.. nisam bas zadovoljan prinosima, ali sam na dobitku svakako. prosle godine sam ostavio oko 1.200kg za seme(prvi put) i stavio u staru kucu , naslagao na paletu i jos dva reda u vis. sav krompir mi je izgleda izmrzao, jer kad stisnem iz svakoga se cedi voda i mekan je boze sacuvaj :( odlpeio sam, sad cu morati da kupujem. zanima me koliko daje prinos jerla, na 1kg semenskog koliko moze da rodi otprilike?
 
Do sada sam sadio iskljucivo desire za svoje potrebe, sad se razmisljam da ubacim malo bellarose. Kakva je sto se tice prinosa u odnosu na desire i kakva je za cuvanje tokom zime i proleca, sa desireom nikad nisam imao problema? I pitanje za iskusne koji je bolji krompir Cleopatra ili Bellarosa?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na temi.
Seme, koji smo planirali da posejmo ove godine, smo cuvali u podrumu u gajbicama. Gajbice su bile naslagane jedna na drugu i sad kad smo proveravali u kakvom je stanju, primetili smo da je seme koje je bilo u gajbicama na dnu prilicno naklijalo, tj. ima klice koje su duzine oko 6,7 cm. Klice nisu tanke, vise od pola su ljubicaste(kakve bi valjda trebalo da budu), a ostatak ka vrhu je beo. Sta da radim sa takvim semenom? Da li imam koristi saditi ga?
 
Pozdrav,ja sadim krompir samo za kucnu upotrebu. Do sada sam sadio rivieru i lisetu ali bih promenio ukoliko ima boljih. Citajuci vas odlucio sam da uzmem belarosu ali posadio bih jos jednu sortu pa me zanima koju mi preporucujete. Prvenstveno me interesuje da bude ukusna sorta, prinos mi nije toliko bitan. Hvala :ppozdrav:
 
Ima li kakva sorta za smolnatije zemlje. Ovo nije zemlja za krompir ali za svoje potrebe bih uzeo nesto da sejem. Dezire sam radio ali nikad neki prinos.
 
Pozdrav za zemljaka :ppozdrav: Na kojoj povrsini sejes krompir? Za licnu upotrbu ili prodajes?

- - - - - - - - - -

Da li moze kokosije djubrivo da se koristi u proizvdonji krompira? Koliko se baca na 1ar? Pored njega da li treba i NPK djubrivo da se baca ili ide samo KAN u sadnji i u zagrtanju?
Kod mene u kraju se koristi zivinsko djubre (kokoske,golubovi) i kako kazu to djubre je poput Kan-a. Tako kazu,ali koliko je istina ne znam...
Ja ga koristim i u povrcu i u malinama i ok je. Ne treba preterivati jer je isuvise jako.Zbog toga je idealno za osoku. Potopis ga u vodu i tom osokom zalivas. Kao infuzija za biljke. Odmah se primeti razlika.
 
Pozdrav,ja sadim krompir samo za kucnu upotrebu. Do sada sam sadio rivieru i lisetu ali bih promenio ukoliko ima boljih. Citajuci vas odlucio sam da uzmem belarosu ali posadio bih jos jednu sortu pa me zanima koju mi preporucujete. Prvenstveno me interesuje da bude ukusna sorta, prinos mi nije toliko bitan. Hvala :ppozdrav:
Kleopatra ti je bolja za jelo
 
Nazad
Vrh