Krompir

i ja sam cuo da e biti 100din a koliko semena ide po ha?
 
Kod mene ne puca,imam jos malo semena za ovu godinu i izbacujem ga polako zbog bolesti koje ga napadaju nemogu ga bukvalno sacuvati,a po meni je kondor najlepsi krompir pogotovo u mlado kada se vadi,mislim kada se pere.
 
нефали али мозе без воде ја то радим одавно а воду немам па немогу заливати зато доста радим испод агрила посејем рано па шта буде
 
карера је бели кромпир а када он стизе трзиште је пуно белог кромпира из лесковца па је и цена манја од црвеног кареру радим мало за другу половину лета а клеопатру сејем за оно што прво вадим па затим беларосу па тек онда кондор
 
ако мислиш на елиту код нас је има на доста места мада се свуда наручује
 
Sad da li elita ili original sta vec imaju,a to kod koga se narucuje su verovatno apoteke a uvoznik mora biti 1-2 jer ne moze svako biti ovlasceni uvoznik. Solanum mislim da ne prodaje elitu vec original koji oni naprave i kaze mi covek iz solanuma da kad se posadi to original seme ne daje prinose koje bi trebalo(kao neke druge sorte, znaci samo uvozno je dobro(verovatno misli na elitu))
 
Sad da li elita ili original sta vec imaju,a to kod koga se narucuje su verovatno apoteke a uvoznik mora biti 1-2 jer ne moze svako biti ovlasceni uvoznik. Solanum mislim da ne prodaje elitu vec original koji oni naprave i kaze mi covek iz solanuma da kad se posadi to original seme ne daje prinose koje bi trebalo(kao neke druge sorte, znaci samo uvozno je dobro(verovatno misli na elitu))

prodaje elitu solanum i agro mobil i tantuz u gorevnici i aco u pranjanima.........e sad dali je elita hoandska kako piše na džakovima ilije pakovana negde kao što je ranije radjeno po madjarskoj ko će to znati
 
POzdrav kolege. Zanima me koji krompir najranije (najbrze) stize na prolece ako ga posadim krajem februara?? hteo bih mladi krompir, pa zato pitam :)
 
Nazad
Vrh