Krompir

Juce posadjen krompir 100-ak odzaka,kasnije jos,koliko puta zagrcete vas krompir?
 
Milanche neko kaze da je bolje 2x pa reko da vidim kako vi raditi
Vosi,nije bas idealno ali moze da se sadi,bar je taj dan moglo,cim je posadjeno,za nastavak sadnje krompira cekacu jos koji dan ako se prosusi,inace parcela je tovarena stajnjakom dosta
 
ja nezurim sa krompirom jer nece da nice dokle god se zemlja nezagreje. jedinou plastenik ko hoce za mladi. posto sam iz kraja dosao gde je to prioritetna kultura bila [ jagodnja ] ogrcem ga jednom ali dobro. sad sam napravio za frezu ralicu za zagrtanje pa ce biti lakse.
 
u mom kraju se zove Nemac i jeste bei kropmir, podnosi dobro susu cak ga i zlatica manje napada, moguce da je Yala ne znam niko ne zna kako je originalno ime svi su zvali to seme nemac
 
putin Ako nije pretoplo i ako mu je klija mala može još jedno izvesno vrema .Ako imaš mogućnosti premesti ga na malo hladnije mesto da uspori sa procesom klijanja.
 
Na toj temperatiri se neće osušiti .Neznam za koju površinu imaš tog semena ali ako ti je pripremljena barem delimično parcela što pre ga stavljaj u zemlju.:ppozdrav:
 
Hvala Bogu kod mene je pesak, ali kako stvari stoje sadićemo krompir ko kinezi pirinač Kad i u ovom "pisku"stoji voda neće biti dobro
 
Ja sam jedan deo posejao jedne sorte,a adruga sorta mi stoji u verandi u vrecama i ni jedan krompiric nema klicu,pre nego stoga sadim pokvasim ga malo i pokrijem cebretom i istera klice,a problema da je jos sad isterao klice nemam,a i da je isterao to se pokida
 
Mi smo posejali krompir pre ovih kisa ,onda kada je bilo lepo vreme i eno sad stoji.pustio je zile i tera polako klicu na gore.

@MilanM ja sam vidjao kod mene u komsiluku Aladin krompir sto su komsije sejale,Posto ovde mi krompir vadimo kada je mlad,aladin zbog svoje belo-ljubicaste boje nije imao nikakvu prodju na pijaci,pa su skoro svi odustali od njega.Kada se vadi u jesen onda bude bas krupan,ali opet nije neki za jelo,nema bas neki ukus
 
Nazad
Vrh