Krompir

U Bijeljini na kvantasu krenula cijena gore, taman kad sam rasprodao hektar i nesto..::jako_besan::::jako_besan::
 
ima li koga ljidi,sta je sa krompirom,tema je nacisto zamrla............

U Valjevu od 27 do 40 din po kg.


:ppozdrav:
 
f0t9ub.jpg

Gajba je standardna
657m2e.jpg

Nije imao veći od 1220 grama
2011 godina - pre neki dan
 
Koji bi mogao biti razlog skapavanja krompira? Krompir pocrni i usmrdi se. Nalazi se u podrumu malo ima vlage podrum ali je prozor uvek otvoren, vadjen je krajem avgusta pekao se na suncu 24h i zatim je spakovan u podrum.
 
Ja sam krompir takodje vadio u Avgustu i to po najvecem suncu ali se on za dva dana ohladio.Moj deda kaze da krompir ne sme da bude na svetlosti tokom skladistenja,da se ne bi pokvario.
 
kod mene u garazi stoji oko 5,5t vec mesec dana i hvala bogu nemam nesto trulih. Sta mislite kakva li ce cena biti zimus,kada ga treba isturati,sta vi planirate?
 
Zdravo ljudi!evo i ja da se prikljucim.,i ja rzmisljam da ubacim krompir u asortiman.inace mi se bavimo povrtarstvom,proizvodimo persun,pastrnak,i sargarepu.ali ja bi jos i krompir! jer u danasnjem vremenu covek treba da ima sto veci izbor proizvoda.zato krompir jer nema toliko posla oko njega kao kod gore navedenih kultura i + imam izgradjen podrum, i mogao bi da sacuvam u toku zime!ne bi puno da sejem nekih pola kj- 1 kj.pa sta kazete koju sortu da sejem-kondor ili aladin- ili nesto trece! imam jos pitanja ali ima jos vremena,to cu drugom prilikom!
 
Милане,ако је црна трулеж кромпира онда треба да се забринеш.Обавезно заштитара за руку па у њиву а и просторију у којој је био кромпир ОБАВЕЗНО дезинфиковати.А можда је и семе било заражено.
 
Nama tako svake godine u podrumu se skape deo krompira nije nista strasno nekoliko kg, ove godine sam ga prvi put stitio ali samo od plamenjace, sadim semenski krompir kupljen u apoteci.
 
Dobar dan svima,jedno pitanje za sve, sta mislite o "SLATKOM KROMPIRU ILI ČIČOKI" unapred vam hvala.
 
Kako vam krompir izdržava ove hladne dane? Poprilicno sam se zabrinuo, imam oko 10 t u skladištu a nisam siguran koliko još može da podneseniske ove niske
temperature.
 
Molim nekog da mi kaze sta prouzrukuje da krompir ima rupice crne kao da ga neki sitni crv pojeo, znaci ljustis krompir i po njemu rupice, ove godine totalna katastrofa 10 tone negde nema krompir da nije bio izbusen, ili da je iznutra crn u centru, nije mi jasno zasto, a semenski materijal smo platili 1.5 euro za kg. Uopste ne verujem ljudima koji prodaju semenski materijal, pa se pitam dali je uopste moguce da prosvercujem iz Srbije koju vrecu semenskog jer je ovo sto sadim zadnje 2 godine katastrofa.
A mozda ima necega u toma sto je njiva pethodnu godinu bila posadjena kupusom?!
Koji semenski materijal koristite, koja firma? Ja koristim Dezire, i Agria
Bojan
s.Tabanovce Kumanovo
 
Molim nekog da mi kaze sta prouzrukuje da krompir ima rupice crne kao da ga neki sitni crv pojeo, znaci ljustis krompir i po njemu rupice, ove godine totalna katastrofa 10 tone negde nema krompir da nije bio izbusen, ili da je iznutra crn u centru, nije mi jasno zasto, a semenski materijal smo platili 1.5 euro za kg. Uopste ne verujem ljudima koji prodaju semenski materijal, pa se pitam dali je uopste moguce da prosvercujem iz Srbije koju vrecu semenskog jer je ovo sto sadim zadnje 2 godine katastrofa.
A mozda ima necega u toma sto je njiva pethodnu godinu bila posadjena kupusom?!
Koji semenski materijal koristite, koja firma? Ja koristim Dezire, i Agria
Bojan
s.Tabanovce Kumanovo

U zemljištu imaš mnogo žičnjaka,nije ti to do sjemena.
 
Nazad
Vrh