Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Juce prodao 30 komada po 280 din/kg,mada kod nas na pijaci ide po 300 din na komad
 
Ja sam danas dobio ponudu 150 din. za 250 kom.Cujem da je jedna farma tu u blizini ugovorila za sledecu nedelju 9000 kom po 130.Izgleda da trenutno stagnira cena a to bi moglo znaciti porast u narednom periodu nadam se.
 
Mora da stagnira,kad je dotakla dno,a ne raste.Ona bi nize,al nema lufta.:osmeh:Samo kad bi udruzenje zivinara uspelo da ubaci u zakon izbacivanje prefiksa "sveza"na akcijama,kada je ista odmrznuta.Znaci da se stoji iza onoga sto pise ili izgovara na reklami.Onda bi bilo lufta i za nasu stvarno svezu.Veliki proizvodjaci leti imaju manje kolicine,ili ih nemaju.Al zato trgovinski lanci laganica odmrzavaju i prodaju kao svezu.Ispadne da kada je najmanja proizvodnja,na trzistu najveci visak.:osmeh: Cak je i cena na akcijama za uredjenu piletinu sasvim OK,znaci nema srece za krajnjeg kupca,ali je nama ziva dotakla ivicu rentabilnosti.
 
Kod nas se sve vrti oko 140.Al danas telefon non stop zvoni..ovome trba 100 ovome 200.Zovu,traze a cena katastrofa.....Kako to neznam...........Jedino da probam da trazim vise
 
To znaci da ima nade,da ide gore,al je rizik traziti vise,ako su veliki i moraju u prodaju.Moji mogu da se malko razvuku.:osmeh:
 
Ja sam jutros isporucio manju kolicinu po 150,sve nesto oklevam sa prodajom,nadam se skoku cene.Iz tvojih usta u bozije usi:ppozdrav:
 
Kod mene je prosle nedelje bilo 155 do 160 na vise desetina,do vise stotina komada.Skace,ali stidljivo.:osmeh:
 
Nazad
Vrh