Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Mi smo kupili po 260 pre koji dan od lokalnog tovljaca. Ocisceni i doneti nam kuci. Od njega uzimamo vec duze vreme, korektan covek i ne moram da se cimam da idem, sam donese.
To je ta cena, na pijaci u Zrenjaninu stalna ponuda pilica je 280 dinara, i to kod preprodavaca koji kupuju od velikih tovljaca pa im se isplati, inace u oglasima uvek mozes da kupis kolko hoces po 250-260 dinara.
 
@ Nikola 023

Taj Vas Zrenjanin mora da ima veliku ponudu pilica, cim su takve cene. Kuma njenu "turicu- 40 kom" koja jos nije stigla za klanje rasprodala po 330,0 uredjene.
 
Ne znam kako je kod vas, ali u Zrenjaninu i okolinim selima ima jako mnogo tovljaca koji tove vise hiljada komada ali uglavnom rade za nekoga, takodje ima dosta onih sto drze 100-300kom, kao i onih sto zive od preprodaje, tj kupuju od velikih po nizim cenama i krcme ocisceno.
Na pijacama u mlecno-mesnim salama u friziderima niko ne prodaje svoje pile, imaju registrovanu radnju a prodaju pilice koje kupuju od raznih tovljaca, prodaju i cele i po delovima iseckane, tako da mozes da kupis sta hoces, to je jednostavno tako, zato sam i pisao da cena zavisi od trzista, ja moje uvek dajem 20 dinara nize od pijace jer je obicno takva cena po oglasima ko prodaje svoje pilice, a situacija je takva da narod gleda gde moze da ustedi i da kupi jeftinije, bez obzira sto su moji na kukuruzu i soji zadnjih 10 dana i sto kad covek naruci dobije sveze ocisceno za 4-5 sati a ne iz frizidera.
Ako stignem slikacu kasnije table sa cenama iznad frizidera pa cu postaviti da vidite.
 
Tronedeljni 190,zivi utvljeni 190-200,na pijaci 250,,,ocisceni na veliko 220-250,a na pijaci od 300do 320....u cenu jednodnevnih nisam upuce....klanje naplacuju 50din po piletu


Potraznja slaba,ponuda jos i gora....sta se ovo desava nemam pojma
 
Jutros isporucena turica 400 kom.po 200 din.Preprodavac iz ZR.otkupio sve.Za isplatu se ceka dve nedelje.
 
Pazi se, jer znam neke sto su tako dali pre par godina pa jos nisu prosle te dve nedelje...:osmeh:...samo kes, pa onda iz dvorista.
 
Cena utovljenih je poprilicno opala tako da se sad ovde prodaju za 150 din.za kg.zive vage,jednodnevni su 45 din.za tronedeljne nemam informacije.Opet je neki poremecaj na trzistu izgleda.
 
Opet Zrenjanin vuce cenu na dole.::lose::Kod mene 180 do 200 u zavisnosti od kolicine.Na kamion jeftinije,al nemam tacnu informaciju.
 
Moji stigli za prodaju,danas dolazi covek da pogleda,ima ih i od 4kg,a imam neke sitne par komada i ispod 3 kg,ja cu mu ttraziti 190,pa ako hoce hoce,ako nece koljem pa prodajem gde i do sada
 
Koliko gledam kod vas su dosta visoke cijene, jer sam ja u petak dovezao 15 komada po 9 kn/kg (~137 din/kg ) i to je na malo a nisam pitao koliko daju rabat na veće količine, a ovi što voze po selima prodaju po 11 kn/kg (167 kn/kg).
 
Nazad
Vrh