Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Ja koljem za dve nedelje 150 komada, pre kupovine jednodnevnih se raspitao kod mušterija ko hoće po 340, ugovorio 110 kom, ostalo moje i sestrino. Inače kod mene u prodavnici cena upakovanih celih pilića koji stoje tamo već 2 nedelje u frižideru 410 din/kg, a cena hrane kako neko napisa, bar ovde, ni dinar dole.
 
Zato reko da pitam jer tu kao neki pricaju da pada ziva vaga da je negde vec 160 tu kod nas a meni stizu za jedno dve ipo nedelje, sutra su 4 nedelje a tu su oko 1,5 kg.

A koncentrat 10 po 10 dinara uvek ide gore.

Pa sam resio da ne ne dam ispod 320 za uredjene.
 
Zato reko da pitam jer tu kao neki pricaju da pada ziva vaga da je negde vec 160 tu kod nas a meni stizu za jedno dve ipo nedelje, sutra su 4 nedelje a tu su oko 1,5 kg.

A koncentrat 10 po 10 dinara uvek ide gore.

Pa sam resio da ne ne dam ispod 320 za uredjene.
Dobro si cuo Rodjo,cena jeste 160 bila prosle nedelje, videcemo sta ce biti ove nedelje. Ja bi licno jako volela da mogu da ih prodam po 190 ali ne ide.
 
Da, ali su napravili strasnju pometnju na trzistu ,bar ovde kod nas . Pijacari ne mogu nista da prodaju .Inace cena zivih 150 dinara.
 
Koja je cena zivih a koja ociscenih u mojoj okolini ako neko zna mozda?nadam se da ce izmedju 10-15 decembra biti malo visa cena kad moji pilici stizu jer ja po ovim cenama ne dam.

Kod mene jedni daju zive170 na vise na manje 180 a ociscene 270.
 
Zivi i 160,a ocisceni drze 320.Nije problem cene,vec ponude i potraznje.Jednostavno se kolju svinje i piletina nije interesantna.Dolazi samo do obaranja cene izmedju tovljaca koji ce pre skinuti s rane.Zbogom zarado i pameti.Daj da minus bude sto manji.I to je zivinarstvo.:osmeh:
 
Ja e nadam da ce biti nesto bolja cena tamo pred praznike kad stizu moji pilici bar nesto da se zaradi da ne bude minusa.
 
Ne bih da te razocaravam,ali iz mog skromnog iskustva nista do februara.Koji dinar gore dole i to je to.Dogod se svinjetina ne potrosi.Mozemo samo da se molimo da ne ide nize.Koliko nas to kosta apsolutno nikog ne interesuje.
 
Zivi i 160,a ocisceni drze 320.Nije problem cene,vec ponude i potraznje.Jednostavno se kolju svinje i piletina nije interesantna.Dolazi samo do obaranja cene izmedju tovljaca koji ce pre skinuti s rane.Zbogom zarado i pameti.Daj da minus bude sto manji.I to je zivinarstvo.:osmeh:
tacno tako stisni zube i napred
 
Zastarela informacija.Cena pada iz dana u dan.::samo bes::Klanice trenutno placaju 135.Zbogom pameti i zarado.Mnoooogi zivinari se od ovoga nikad nece oporaviti.Nadam se da necu biti medju njima,mada su male sanse.
 
A cemu takva cena sa ovom cenom hrane pa i sa 170din/kg si na nuli sa cenom hrane a ne sa 135 pa to je debeli minus.
 
A cemu takva cena sa ovom cenom hrane pa i sa 170din/kg si na nuli sa cenom hrane a ne sa 135 pa to je debeli minus.

Zato što je država mudro odlučila da preko leđa proizvođača čuva socijalni mir i "cenovnu stabilnost". Ako nema način da poveća plate po gradovima, onda će bar oboriti cene mesa, i o tuđem trošku prehraniti narod. E sad, koja je cena stočne hrane, njih ne zanima, jer se kukuruz i sojina sačma ne prodaju u maksiju, dis-u …
Kao što je omogićila da ko god hoće i kako hoće uvozi svinje samo da bi se oborila cena istih ovde, tako izgleda da su “pojedini” veliki proizvođači pilećeg mesa dobili debelo subvencionisan kukuruz iz robnih rezervi, ako ne i neke količine džabe, samo da bi oborili cenu . A to što sitna proizvođačka buranija može samo da sanja te iste tržišne uslove ….
Mi koji se igramo na sitno i imamo i neka druga primanja, nije strašno, ali oni kao što je SAMA…pa, kao što su verovatno njegovom dedi ‘45 i ‘46 tada polupismeni praznili ambare da prehrane narod, sada već “lideri i experti” opet preko istih leđa, na malo suptilniji način, pokušavaju da urade isto. Samo što su oni iz ’46 uspeli da naprave neku državu, a ovi stručni da joj definitivno dođu glave.

Ali, ionako odluka o tržišnoj liberalizaciji poljoprivrednih proizvoda sa eu stupa uskoro na snagu, tako da neminovna propast našeg stočarstva, na ovaj ili onaj način …nema alternativu.
 
Poslednja izmena:
::jako_besan::Ovo stvarno gubi kontrolu i nema veze sa zivotom.Nova cena 125.::jako_besan::To je ono o cemu sam pisao svojevremeno.Kad me je nekoliko clanova pitalo jer ostane evro po piletu.:haha:
 
Gde je tolika cena?Ko prodaje po toliko?Ja pitao tu kod nas kazu 170 ako uzimaju na vise komada.A vidim ima pise kod kuca 270 din/kg uredjene piletine.
 
Nazad
Vrh