Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Zaboravio sam da napisem,cena je 30 din. po piletu
 
PA SAMA tako je ali sta da radim meni je dobro a i tom nekom je dobro a i pilici su A klasa i tu na 100 kom ustedim 2 dzaka koncentrata.
 
PA SAMA tako je ali sta da radim meni je dobro a i tom nekom je dobro a i pilici su A klasa i tu na 100 kom ustedim 2 dzaka koncentrata.

To tebi pase ali onda napisi i nacin kako dolazis do takve robe. Ovako nove clanove bez iskustva dovodis u tesku zabludu. Iskusnijima je jasno kojim putem i kako dolazis do te robe ali nije fer se hvaliti takvim nacinom rada.
 
Pa druze lepo tu radnici dobijaju pilice iz inkubatorske stanice besplatno pa tako jeftino kupim.
 
Poslednja izmena od urednika:
vrlo mi je poznata srpska racunica,a u toj borbi o kojoj ti pricas sami sebe ima da udavimo,ja sam napravio skandal na pijaci izneo ociscene pilice prodavo po 250din svi se trgovci okupili oko mene oce dame pojedu ali kulturno sam im zavuko a predhodno su ti isti ljudi mene ucenjivali da im prodam pile zive vage po 180:ppozdrav:
 
Necemo sami sebe da udavimo ne brini, uvek prezive oni koji su na povrsini :haha:
Nama je veca opasnost uvoz al to je neka druga prica. Ovde zivi vredan narod samo kad bi nas drzava pustila da radimo, znaci ne da nas stimulise ko sto se stalno prica nego da nas pusti da radimo ono sto znamo. I kontinuitet u poslu je vrlo bitan. To se ovde na jugu Srbije jako primecuje, jedne godine svi nagrnu da trpaju koke u kaveze jer je cena jaja po njima bila dobra, druge godine pad cene jaja, e sad svi kolju ili prodaju koke. Normalno cena 18-onedeljnih koka sve to prati pa je i tu nestabilno bas zbog tog nacina razmisljanja po sistemu krdo zednih goveda pa gde vide da jedan pije vode iz bureta svi tamo nagrnu pa slupaju bure i posle nema za nikog.

Za kolegu SAMA, imao sam kukuruz ove godine pod sistemom za navodnjavanje jednu manju parcelu i rodilo bez trunke djubriva super.
 
Aleks Ako si ih prodavao po 250 sad izračunaj kad sabereš ono što si odbacio pa ćeš videti da su ti i previše davali, ali ti imaš računa da radiš i sa gubitkom ,pa nek ti je nazdravlje.:ppozdrav:
 
Aleks je pisao o uceni nakupaca i u pravu je.3kg zivo po 180 je 540,a to pile ima sigurno 2,4kg ocisceno po 250 je 600.:osmeh: Kod mene su inace 320 na pijaci.E sad racunaj 2,4kg po 320 je 770.Vala leeeepa zarada,a njega ucenjuju kao da nemaju racuna da daju 200.Opravdano je revoltiran.
 
ja sam za prolece narucio 2000 komada i nadam se da ce biti dobro... neka mi ostane zarada malo manje od polovine,ja sam zadovoljan...
 
Na ociscenima da ,al na zivima nikako.Ako uspes da prodas 2000 :sta: ociscenih i treba da zaradis.
 
Aleks je pisao o uceni nakupaca i u pravu je.3kg zivo po 180 je 540,a to pile ima sigurno 2,4kg ocisceno po 250 je 600.:osmeh: Kod mene su inace 320 na pijaci.E sad racunaj 2,4kg po 320 je 770.Vala leeeepa zarada,a njega ucenjuju kao da nemaju racuna da daju 200.Opravdano je revoltiran.
Slažem se ja da oni ucenjuju .Od razlike oni žive. Ovde u Subotici bi samo jednom prodavao sa tolikom razlikom ,sledeći put bi ostao i bez robe još bi i kaznu platio.:osmeh:
 
Jer zna neko koliko je cena zive vage i ociscene piletine jer cujem da pada cena nesto?

A cene koncentrata nikako ne padaju.
 
Nazad
Vrh