Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Pozdrav!
Iz Doboja sam. Ovde su cene oko 2Eur ocisceni. ::namigivanje::
 
Винча (Београд), једна пољопривредна апотека, 45 динара 1-дневно. Нуде и 4-недељне, али ме није интересовало, па нисам ни питао
 
Pozdrav forumaši-živinari,
već neko vreme sam van ADSL priključka, tj. na dial-up, pa me nema često na Forumu. Vidim da sve ide ide kako valja i da moje intervencije nisu potrebne, što me u svakom slučaju raduje! Samo tako nastavite, a ja sam tu ako nešto zatreba.

Cene pilića: Obrenovac-Poljoapoteka na valjevskom putu, jednodnevni 40 din/kom.
Barajevo-Boždarevac: četiri nedelje, u proseku oko 1.2 do 1.3 kg/komad, po 130 dinara kilogram. Čovek donosi kući.

:ppozdrav:
 
koja je cena ociscenih pilica kad kupujes "na kuci" kod nekog, ja sam stvarno lud posle ovih akcija po hipermarketima, Maxi-ju i raznim mesarama. vidim da su cene od 150din/kg kada je akcija, do 185din/kg. jel' prodavao neko skoro?
 
Žnači tema je čisto informativnog karaktera kako se kreću cene pilića,ćurića i ostale živine bila ona živa ili spremna za kuhinju. :D
Svaki post koji bude ubačen kao oglas će biti automatski obrisan a član sankcionisan.
 
ha-ha globalni bi trebao da popije koju sankciju, ili bar da vikne turu pića za sve u kafani :ppozdrav:
 
Cene na lozničkoj pijaci (1. jun 2010.):

- jednodnevna pilad za brojlerski tov = 30 srpskih dinara po grlu (Euro=103 srpska dinara)
- koke u punoj nosivosti* = 400 srpskih dinara

* Ova kategorija živine prvi put se pojavljuje na lozničkom tržištu te treba biti posebno oprezan potencijalni kupac.
Nadam se da ću fotografisati ovu ponudu tokom sutrašnjeg dana.
 
U poslednje vreme pocinju da se traze malo vise jednodnevni pilici ( cena im je i dalje oko 25 dinara) i utovljeni pilici ali i kod njih je losa cena i ide do 100 dinaza za kilogram zive vage. Zamrznute piletine ima jos dosta na lageru i moze se naci za 120din+PDV. Koke nosilje u 18toj nedelji se slabo traze jer je losa cena konzumnih jaja i mogu se naci do 400 dinara po komadu. Curici idu jos uvek a cena se krece od 400din ( 3. ned) do 500din ( 5. ned ) mada se njima sezona uskoro zavrsava. Sve ovo je informativnog tipa i cene variraju od regiona do regiona i od prodavaca.
 
Sve navedene cene su i ovde iste, samo jednodnevni pilići imaju različite cene. Manji proizvođači ih daju po toj ceni, a veći proizvođači za malo veću cenu, oko 30 din/kom.
Očigledno je ove godine srpsko pilićarstvo spalo na vrlo niske grane, i koliko shvatam, svima u toj branši se kapital delimično "istopio"...
 
Petak je pazarni dan u Loznici, prestonom Gradu Podrinja.
Na pijaci: sjati se šiša i goliša - lepota je gledati.
_________________________

Cene živine, u petak 9. jula 2010. godine, na lozničkoj pijaci:
- pilad 25/30/35/45 srpskih dinara po grlu (žuto pile/graorka/jarebičasto pile/žuto pile staro 10 dana)
- pače 150 srpskih dinara (uzrast je oko deset dana)
- par gusaka 1000 srpskih dinara (starost grla je oko dve nedelje - po mojoj proceni)
- morka 300 srpskih dinara (starost je od 2-3 nedelje)
- ćurka 850 srpskih dinara po grlu (beli hibrid, vlasnik veli da je mlada 8 nedelja i da teži oko 2 kg)

Jedini prodavac koji je istakao svoju FIRMU registrovanog Porodičnog gazdinstva potiče iz slavnog Klenja (seoce u pitomoj Mačvi).
Euro = 104 srpska dinara
 
OVO JE CISTA ZAJEBANCIJA NEMA NISTA OD PRAVIH INFORMACIJA.HVALA.
 
@Boris
razjasni malo pojam "prave informacije" dali je to nesto sa potpisom i pecatom i prestani da vices po forumu/pisanje samo velikim slovima/
:ppozdrav:
 
ja sam sad kupio 10 kom ocisceni po 2,5 kg po ceni od 190 din po kg. Donosi neki decko iz Bastava, ja mislim da samo on u nasem kraju to i radi malo ozbiljnije, ostali gaje vise za sebe, kao sto cu od sad i ja...
 
velika je oscilacija u cenama pilica ,sve zavisi ko prodaje da li ozbiljni odgajivaci koji imaju u turnusu po 10000-20000 hijlada brojlera,ili sitni koji gaje kuci po 50-100 komada.pa visak prodaju da poklope trosak gajenja i ako mogu nesto da zarade.Normalno je da veliki proizvodjaci daju jeftinije da bi prodali i normalno na veliku kolicinu ide i velika zarada a na malu mala i zarada.E sad sto bi mi voleli na malo da se mnogo zaradi to je vec nesto ali nemoze.Uvek su veliki dihtirali cenu,i jos ako se uveze smrznuto pile kome je prosao rok to je vec nesto trece.Ali ide cena uredjenog pileta sa svim dodacima nogice ,bubaci dzigerica do 230din po kg.
 
Nazad
Vrh