Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Pa dok ne vratiš kredit, drugi nemožeš da uzmeš! Ja sam moj vratio u decembru!
 
sto se tice Komercijalne banke ja sam pre par dana predao zahtev za kratkorocni. Treba potvrda iz uprave javnih prihoda o izmirenom porezu na zemlju, potvrda o registrovanom polj. gazdinstvu, kopija licne karte i profaktura na odredjeni iznos, od prodavca gde zelis robu da kupis. Uz to se popune neki formulari sto ti oni daju i kazu bice reseno za 15-ak dana. Tako isto i jedan komsija podneo zahtev i dobio.
 
Ja sam zahtev za kredit podneo u petak a pare su uplaćene na račun u prodavnici u ponedeljak... 2 radna dana!
 
Kako stojite sa dugoročnim kreditiranjem...?Da li ste podnosili zahteve i kako ste prošli? Ja sam izgubio tonu živaca..i još nije gotovo...a banka Prokredit...nije mi jasno..nisu bili takvi ::lose:: :udri:
 
@ stiv

Di nado najgoru banku Prokredit Mene su toliko vozali da sam kod njih zatvorio racun i presao u drugu. Traze 5 dlaka u jajetu.
 
Ma nisu tako strogi nego mesec dana čekam na kredit...a sad mi kažu ne može toliko već samo pola....posle mesec dana....a nekoliko puta sam pitao da li je sve u redu ili da li ima problema ::lose::
 
stiv je napisao(la):
Ma nisu tako strogi nego mesec dana čekam na kredit...a sad mi kažu ne može toliko već samo pola....posle mesec dana....a nekoliko puta sam pitao da li je sve u redu ili da li ima problema ::lose::
Post je spojen: [time]1273857297[/time]
_________________________________________________
ja sam u intesi čeko 2 meseca.juče sam bio potpisati ugovor.oni su najgori ::lose::
 
stiv je napisao(la):
Ma nisu tako strogi nego mesec dana čekam na kredit...a sad mi kažu ne može toliko već samo pola....posle mesec dana....a nekoliko puta sam pitao da li je sve u redu ili da li ima problema ::lose::

Nisu strogi, mesec dana cekas i onda ti daju pola kredita, Ma ne da su losi nego najlosiji(najgori).

Ako je po tvom to dobro sta je onda tek kad je lose.
 
Nisam rekao da su dobri...nego nisu bili takvi,...ovo mi je treći kredit kod njih nisu bili ovakvi...pa se pitam da li je to kod mene nešto posebno ili su se promenili :sta:
 
U Pro Credit banci cakala 10 dana i odobrili, ali su dolazili kuci da provere imovinsko stanje, postavili mnogo, mnogo pitanja i na kraju sam dobila uz ziranta. Kaze mi sluzbenica u banci da su mnogo njih odbili i da su poostreni uslovi za dobijanje kredita. Ja sam uzela kratkorocni , uz subvenciju dtzave.
 
@ nnnnn

I sa hipotekom i sa zirantom su me vozali i papire donesi ovo donesi ono i na kraju kaze Moze samo ovoliko. Traze crnu knigu njih neinteresuje sta je zvanicno nego nezvanicno, ma lopovi. Sa prometo na racunu koji je njihova petogodisnja plata ne odgovaras. Zatvorio racun, zamolio ih da mi sve pare prebace na drugi racun i reko sam da cu ih staviti u novine ali i ovako je dovoljno da se ljudi zamisle dal ce im prekoraciti prag.
 
Da li moze da se uzme kredit za traktor ako vec imas jedan dugorocni za obradivu zemlju ?
 
Što se tiče čekanja na odobrenje, moje iskustvo je da to zavisi od službenika, a ne poslovne politike banke. Imam kredite u Intesi i ProCr. (oba dugoročna).Dobi sam ih relativno brzo, ali u ProCredit više ni za cipele- preko njih sam kupio dvoredog Berka na sledeći način: obećana mi je kamata 0,8% mesečno da ga kupim kod njihovog saradnika i da prebacim plaćanja kod njh; kada sam otišao na potpis ugovora kamata je urađena na 1% mesečno (prihvatio sam jer je isticao rok za popust u fabrici); kada su pustili pare tom njihovom saradniku (AgroŽiken Krag.) pozvala me neotesana službenica da joj dam neki broj te fabrike da naruči berač, pa kad ga je naručila pozvala me ponovo da uplatim 700€ za prevoz (Mol-Kragujevac) i još mi kaže da nije sigurna kada će biti isporuka! I tako ja pozovem fabriku, "zamolim" Žikena da prebaci pare i za 2 dana mi Berko pošalje mašinu sa 300€ transporta. Posle par dana me zovu iz ProCr. da obavezno usmerim pare na račun kod njih, pa sam se i sa njima "lepo" ispričao ::jako_besan:: ::jako_besan:: :zli:. Sledeći sam odradio u Intesi- povoljna kamata, oni mi odradili subvenciju, otvorili mi Intesa hit paket u okviru kog menjam € po ekstra kursu, sve uplate prema drugim bankama me koštaju 15 din. provizije bez obzira na iznos, on-line pristup,... i tri dana pre roka za ratu neko me podseti na dospeće "...ako ste u mogućnosti, izmirite ratu do kraja meseca..."
 
moje iskustvo sa prokredit bankom je odlično. teče mi treći dugoročni, i nikad nijedan problem. skoro sam imo jedan problem da izvršim jedno plaćanje ka inostranstvu i išo u više banaka jer su mi bile bliže- strašno, činovnici u jednoj nisu imali pojma da se to može. nakraju otišo u pro i čas posla gotovo. što se tiče papirologije i dolazaka kući, zamislite kako bi se vi ponašali da nekom zajmite lovu? zar ne bi hteli da znate može li on to da vam vrati? ovim postom ne želim da branim niti preporučim nijednu banku. najbolje je kad nam ne trebaju i kad možemo sami da isfinansiramo nešto što želimo.
 
I ja sam danas potpiso dugoračni kredit u procredit banci, isto sam dugo čeko,sigurno mesecipo dana
 
milos bota je napisao(la):
I ja sam danas potpiso dugoračni kredit u procredit banci, isto sam dugo čeko,sigurno mesecipo dana
Nisam nesto u toku sa tim,koji su sad uslovi,odnosno koja je sad kamata na dugorocne kredite i od koje banke si dobio?Hvala.... :ppozdrav:
 
Ja u Somboru imam samo pohvale za procredit banku dobio kratkoročni kredit za nedelju dana bez da sam morao pokazati plaćen porez morao sam imati žiranta pošto na sebi nemam zemlje (na ćaletu je) .
 
Nazad
Vrh