Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Danas sam zvao procredit u Loznici(u nasim krajevima banka koja daje kredite najlakse),da pitam za kratkorocni kredit koji reklamiraju da se dobija za 2 dana samo uz licnu kartu.Planirao sam da posadim oko 2 ha povrca na otvorenom polju.Rekli su mi da se ceka najmanje mesec dana,kamata 1,95% na ostatak duga. ::lose::
 
galic je napisao(la):
W.S.C. je napisao(la):
kamata 1,95% na ostatak duga. ::lose::

Ovo lepo zvuci..
Samo sto se kamata mesecno obracunava pa na kraju ispadne i 30% pa ti vidi koliko je isplativ. A da ne pricam o papirima koje sve treba da pokupis da odobre, ako odobre + njihovi troskovi obrade predmata. coveka na kraju zaboli glava. Dode ti da uzmes Zolju i da ih dignes u vazduh. Pitaj ti lepo njih da oni tebi izracunaju na tvoj iznos koliko treba vratiti ::novac:: pa ces videti dali je 1,95%. Pro kredit banku obilaziti u sto vecem luku.
 
Nista bolje ni ja nisam prosla.
Otisla juce u OTP (kod njih mi je namenski racun) da pitam za dozvoljeni minus na koji imam pravo.
Ovako: mogu dobiti dozvoljeni minus u visini od 10% prometa u prethodnih 6 meseci.
Kamata, ''prava sitnica'' 2,5% na mesecnom nivou.
Ako je dozvoljeni minus veci od 100000din, potrebna je hipoteka.
A za dobijanje dozvoljenog minusa dobila sam papirologije da popunim kao da mi daju milione, citav biznis plan, za sve povrsine koje obradjujem ugovore, a za one u vlasnistvu dokazi iz katastra, za mehanizaciju saobracajne dozvole...
Strasno
 
Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде др Саша Драгин, данас 11. марта 2010. године у Влади Републике Србије, одржао је конференцију за медије поводом потписивања уговора са банкама о дугорочним и краткорочним кредитима намењеним пољопривредницима.

Министарство пољопривреде потписало је уговоре са 20 банака. Банке које су учествовале су ProCredit, Komercijalna banka, Metals banka, NLB Continental banka, Credit Agricol Srbija, Hipo-Alpe-Adria bank, Agrobanka, AIK banka, Čačanska banka, Erste banka, KBC banka, Kosovsko-metohijska, Opportunity banka, OTP banka, Banka Intesa, UBB banka, EFG banka, Societe Generale Srbija, Privredna banka Beograd, Credy banka Kragujevac. Кредити су намењени регистрованим пољопривредним газдинствима - физичким лицима и могу се користити за набавку инпута у пољопривредну производњу (семе, ђубриво...). Кредити се одобравају на период од 3, 6, 9 или 12 месеци, а максимални износ кредита је повећан на 900.000,00 динара. Кредити се одобравају у динарима, а ефективна каматна стопа износи свега 5% на годишњем нивоу.
Дугорочни кредити намењени су регистрованим пољопривредним газдинствима физичким и правним лицима, а намена ових кредита су инвестиције пољопривредно-прехрамбену производњу (изградња објеката, набавка приплодног материјала, набавка пољопривредне механизације...). Модел финансирања дугорочних кредита подразумева да пољопривредницима пословна банка одобрава 60% кредита, а Министарство пољопривреде преосталих 40% кредита с тим да Министарство пољопривреде даје своја средства бескаматно. На тај начин, ефективна каматна стопа (која укључује све трошкове обраде кредита) код ових кредита износи око 5%, а може да буде и нижа у зависности од тога да ли ће пољопривредницима пословне банке одобравати нижу каматну стопу на средства банке.
 
To ti je sve od zla oca i jos gore matere .Samo udjes izadjes i nemoz daih se otarasis.
CAO
A kamata ma prava sitnica bez 20 posto nece da pricaju
 
da li je neko predao dokumenta za kredit ili podigo - kratkorocni? da li je prokredit banka pocela sa davanjem kratkorocnih kredita? ima li neko informacije?
 
Ja sam danas bio u ekspozituri Komercijalne banke da vidim za kratkoročni kredit koji subvencioniše min. poljoprivrede.Šef mi je lepo objasnio da su ugovori između ministarstva i banke potpisani,a da se prijemi zahteva počinju posle Uskršnjih praznika.On to obrazlaže tako da je klauzula bila da se završi preregistracija gazdinstava pa tek onda počne podela kredita.
Za sve uslove i papirologiju da dođem od utorka.
 
Zar sve to ne ide u prilog mojoj tvrdnji da lažu i mažu.Lice koje je obnovilo ili registrovalo gazdinstvo poseduje potvrdu koja to dokazuje.Zbog čega čekaju da se sve završi?Da bi oni koji su se dvoumili odustanu a oni koji su morali budu prinuđeni da uzmu njihov,zelenaški kredit.Kome će još trebati pare kada prođe optimalni rok setve?
 
Pa treba će onima koji će sve da uzmu na odloženo dok ne budu imali prvi keš da plate.Opet je bolje tako ,ako neko može i ima uslove, nego u paritetima.
 
Zar sve to ne ide u prilog mojoj tvrdnji da lažu i mažu.Lice koje je obnovilo ili registrovalo gazdinstvo poseduje potvrdu koja to dokazuje.Zbog čega čekaju da se sve završi?Da bi oni koji su se dvoumili odustanu a oni koji su morali budu prinuđeni da uzmu njihov,zelenaški kredit.Kome će još trebati pare kada prođe optimalni rok setve?


Imenjače,mislim da si ubo u srž problema,sada će oni znati koliko kredita će moći da odobre a koliko ne-uvešće papirologiju da ćeš u startu odustati.
 
Ne znam koliko ima na ovom forumu ljudi koji su već kreditno zaduženi i ko još sme dodatno da optereti kućni budžet
 
Pa na to se i ide, da samo radimo za inostrane banke, posto su sve banke isprodavali, cenu zive stoke i ostalih poljoprivrednih proizvoda oborili zarad socijalnog mira po gradovima a nas ko pita kako prezivljavamo......
 
da li je neko vec korisnik kratkorocnog kreditiranja? Komercijalna banka ne prima zahteve jer nije jos obavestena, a pro/kredit samo za sada prima zahteve.
 
Komercijalna banka je danas počela da prima zahteve za kratkoročne kredite!
 
Nazad
Vrh