Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Pre tri godine sam uzeo u Credi Agricole kredit za traktor dao sam 20 posto ucesce kamata 4.5 % plus euroribor, dao sam 1 posto za obradu kredita i popunio sam menice nisam morao hipoteku da upisem na zemlju. Kredit su odobrili u roku od 10 dana nisam verovao da ce tako brzo. Zahtev sam predao u martu pa dok odobre taman na jesen do oranja medutim odobrili su za 10 dana, takodje mi je njihov službenik pomogao u pregovorima sa trgovcima najbolje uslove odnosno popust je dao Titan masineri oko 2000 eura je bio popust tako da me je kamata izasla manje od 2000 eura za 5 godina
 
Pre tri godine sam uzeo u Credi Agricole kredit za traktor dao sam 20 posto ucesce kamata 4.5 % plus euroribor, dao sam 1 posto za obradu kredita i popunio sam menice nisam morao hipoteku da upisem na zemlju. Kredit su odobrili u roku od 10 dana nisam verovao da ce tako brzo. Zahtev sam predao u martu pa dok odobre taman na jesen do oranja medutim odobrili su za 10 dana, takodje mi je njihov službenik pomogao u pregovorima sa trgovcima najbolje uslove odnosno popust je dao Titan masineri oko 2000 eura je bio popust tako da me je kamata izasla manje od 2000 eura za 5 godina
Još kad bi znali na koju sumu i na koliki vremenski period je uzet kredit, da li je traktor nov (zar nije bila mogućnost subvencionisani dinarski od 3%za nove (ja sam isto pre tri godine kupio na 3%subv. i dao 20% učešća i popunio menice za zalog i sam traktor)) ova informacija bi bila još korisnija, u svakom slučaju hvala na objašnjenju.
 
traktor je nov u pitanju je case jx 95 kredit je na pet godina a iznos kredita 25 000 eura

- - - - - - - - - -

kredit sam uzeo u martu te godine se jos nije znalo dal ce biti drzavni kredita i kad ce krenuti pa sam uzeo bankarski kredit . taj traktor koji sam uzeo je poslednji iz serije jx 95 kojise prodavao na nasem trzistu sledeca serija koja je stigla da ga zameni je case jx 110 koji nije nista napredniji od ovog mog samo u nekim sitnicama a cena 10 000 eura veca
 
Cekaj tebi je 30.000e sa pdv bio traktor? ako je 25k 80% od cene traktora.
skuplji je bio ja sam dao vise od 20 posto ucesce da mi bude okruglo 25000 eura kredit mislim da je puna cena traktora 28000 eura plus 20 posto pdv oko 33600 eura minus popust od 2000 eura znaci 31 600 eura tako nesto

- - - - - - - - - -

e da ako je neko zagrejan da kupi prodacu ga ima 600 sati za tri godine uzecu uzeo bi maximum 125
 
Aha sada je jasnije, jer 25+pdv mislim da su isli u klot klot opremi i to pre one prve serije.
Videces sta je Maxxum. JX je igracka spram Austrijanca.
 
skuplji je bio ja sam dao vise od 20 posto ucesce da mi bude okruglo 25000 eura kredit mislim da je puna cena traktora 28000 eura plus 20 posto pdv oko 33600 eura minus popust od 2000 eura znaci 31 600 eura tako nesto

- - - - - - - - - -

e da ako je neko zagrejan da kupi prodacu ga ima 600 sati za tri godine uzecu uzeo bi maximum 125


koliko bibio para?
 
JX90 je identican jx110 samo je razlika u motoru koliko sam skontao? Tj i motor je isti nego punjenje pumpe. Markojx ako dobijes 25000e udaraj se nogom u **greška. :ppozdrav:
 
Не са једном ногом, већ обе.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ne, treba prilikom pregovaranja a PRE UZMANJA NOVACA sve razjasniti. Traziti da ako nesto nie obuhvaceno precizno ugovorom se dodatno definise u vidu dodatnog clana ugovora ili izmeniti postojeci.
 
Danas ponuda na predavanju Otp banke. Pazite naslov - BEZKAMATNI KREDIT, a onda ispod pise zahtev za obradu kredita 6.5% i vracanje u sestomesecnim ratama, kredit na 12 meseci. Efektivna kamatna stopa 9,xx%. Dobro je sto su ih naterali da moraju da napisu efektivnu kamatnu stopu, mada i tu bi moglo da se pozabavi kako ko to racuna, ali ajde ok da ne budemo cepidlake.
 
Nazad
Vrh