Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Neverujem da pali ove godine ta taktička igra(imaju pune ruke posla) i neće te niko nazvati za par dana...raduješ se ako ti se i jave na telefon ...nekima da su već danas odobrili i pustili kredit je već kasno tako da nemaju baš ljudi vremena i prostora za tako nešto,godina je takva kakva specifična a klijenti ih iznenadili kao "putare sneg u decembru"...:ppozdrav:
 
Ako od para od povraćaja države uplatite u banku na ime kredita jer se plaćaju neki penali? Nije klasična prevremena otplata ali se smanjuje zaduženje i njihova zarada je manja.
 
To se smatra prevremenom otplatom. Njih ne zanima da li si dobio od tetke iz Kanade ili povracaj od drzave.:ppozdrav:
 
Pa dobro sad Bojčetiću pa nisam ja Vulin pa da imam tetku iz Kanade. Hahaha
Mada ne bih imao ništa protiv da mi neka tetka pošalje malo pa da se mučim kao i on.

- - - - - - - - - -

Izv a koli se penali plaćaju? Msl koji je red veličina? Kako se to obračunava? I isto se plaćaju penali i ako deo kredita uplatiš i ako ceo kredit platiš?
 
Pa dobro sad Bojčetiću pa nisam ja Vulin pa da imam tetku iz Kanade. Hahaha
Mada ne bih imao ništa protiv da mi neka tetka pošalje malo pa da se mučim kao i on.

- - - - - - - - - -

Izv a koli se penali plaćaju? Msl koji je red veličina? Kako se to obračunava? I isto se plaćaju penali i ako deo kredita uplatiš i ako ceo kredit platiš?
Uglavnom u bankama se naplaćuje 1% trošak prevremene otplate preko milion dinara. Mada to bi trebalo da je definisano ugovorom.
 
Za kredite do 12 meseci nema prevremene otplate. Ukoliko je period između prevremene otplate kredita i krajnjeg roka dospeća kredita duži od jedne godine onda je trošak prevremene otplate 1%. Ukoliko je navedeni period kraći od jedne godine , a iznos prevremene otplate veći od 1.000.000 din , onda je trošak prevremene otplate 0,5%. To je neka standardna priča. Postoji mogućnost da se ugovori da se prevremena otplata naplaćuje samo u slučaju da se refinansira iz druge banke.
 
Kod mene je situacija da je prevremena otplata 1% na deo koji otplacujem ako ide delimicna prevremena ili 1% na iznos preko 1mil dinara ako idem potpuno prevremenu. Kada iznos glavnice padne na ispod 1mil dinara (eur x srednji nbs na dan otplate) onda mi je 0%.
Ovo je otp model koji je @zcurcic napisao.

Sada je vec prevremena 0% skoro svugde, kada sam ja uzimao nije moglo to izboksovati (moglo je ali onda ne bi dobio kamatnu stopu koji sam dobio, vec vecu).
 
Ja sam i za traktor i za auto uzeo u Creditagricole. Ali da bi mi dali za auto morao sam traktor da razduzim jer nije mogao toliko veliki iznos kredita da bude. I umesto za 3 god, traktor sam platio sve posle god i po i nisam placao penale, tako smo bili dogovorili. Isto sad i za auto ako budem vracao pre roka nema penala. Mogu slobodno da se pohvalim sa saradnjom, u procredit su uslovi bili povoljniji i kad sam dobio plan otplate od njih, i u creditagricole su mi po istim uslovima odobrili...
 
Na koliko % su ti dali auto na godisnjem nivou? Procredit kada sam ja uzimao je bio vidno nepovoljniji od komercijalne.
 
Vidim a ovde neki kude ProCredit Banku, pa ču i ja da napišem svoje mišljenje. Trenutno mi je sav promet i svi krediti kod njih, i imam izuzetnu saradnju, kamate na kredite su od 4 do 6 %, u zavisnosti od namene, a što se tiče prevremene otplate, vraća se cela glavnica i 1% od preostale kamate, a ako kratkoročni vraćate prevremena smanjuje se kamata za period prevremene otplate... Takođe imam elektronsko bankarstvo i 0% provizije na uplate...

I meni generalno smeta što centralizuju filijale (samo velike gradove), ali pošto mi Ns nije daleko, a i često idem do njega, onda to nije veliki problem...
 
3,99 ali u evrima, sestomesecne rate. Nije klasicni kredit za auto nego poljoprivredni. Najpovoljnije je bio porse lizing, bez kamate na 3 god, ali nije moglo na fizicko lice jer nemam stalna primanja da bi stavili administrativnu zabranu. Ustari imam stalnu platu ali u skoli pa ne moze ovoliki auto na platu od 36000.

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Juče sam bio u NLB. Kamata za poljoprivredu je 10%. Pa oni gori od zelenaša. Pa mi rekli da čekam sl god ako bude subvencionisanih kredita od države. Onda je oko 3%.
I obrada je 2% od iznosa, hipoteka na zemlju ili nekretninu, a još i procenitelj za nepokretnost košta pa notar i upis u katastar za hipoteku. Sve u svemu do 1000 eura je start. Što je mnogo mnog. Brijanje na suvo.
 
Juče sam bio u NLB. Kamata za poljoprivredu je 10%. Pa oni gori od zelenaša. Pa mi rekli da čekam sl god ako bude subvencionisanih kredita od države. Onda je oko 3%.
I obrada je 2% od iznosa, hipoteka na zemlju ili nekretninu, a još i procenitelj za nepokretnost košta pa notar i upis u katastar za hipoteku. Sve u svemu do 1000 eura je start. Što je mnogo mnog. Brijanje na suvo.
Tako tije skoro svugde bez notara ,procenitelja i upisa u katastar niko ti nece dati kredit pogotovu ako uzimas kod njih prvi put...,ja sam uzimo pre 3god u Creditagricol isto je bilo samo obrada je tad bila 1% a prevremena otplata 0% svi troskovi oko kredita oko 500eu plus naravno kamata ...Mirban je nerazumem sta ti ocekujes da dobijes od nekog par hilada EU a da se taj ne osigura pa to nema nigde i neznam gde si doso do cifre od 1000eu
 
Skal znam ja da oni moraju da se obezbede. Ali ga preterase. A gde sam nasao 1000 eura pa evo ti: procena hipoteke 300 upis hipoteke 200 notar isto 200 i obrada kredita 500. Pa to ti je vise od toga. Eto tako
 
Upis hipoteke mislim da je 20.400din u katastru, notar za to je oko 15.000din, obrada kredita je kako se dogovoris moze i 0%, procenu hipoteke sam platio 7000din.
 
Eto vidis kako gde. Meni je covek iz banke rekao da je za procenu hipoteke ako je zemlja u pitanju oko 100 eura a ako je nekretnina onda je oko 300. A sto se tice obrade kredita treba bas bas biti uporan i natezati se s njima da bi bila 0%. Kaze mi on da je po zakonu od 0 do 2 pa sad.... dakle kako kome zapadne.
 
Koja je granicna vrednost kredita sto se tice iznosa,da je potrebna hipoteka kao sredstvo obezbedjenja,npr za kredit od 500000 din,dal je potrebna hipoteka??

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh