Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Nije ni kod nas nista bolje,svud se uzima,ali eto opstina nam je dobra sto se tice te pomoci,mada je to za vracanje kamate kod nas po mom misljenju vise da se pokusa da se poljoprivreda vrati u nase kraje jer dosta manji broj ljudi radi poljoprivredu nego nekad. Jako lose stojimo sa tim,a posebno sa stocarstvom koje je nekad bilo nosilac naseg kraja. 22 posto sam ja dobijao ponudu dinarski,a euro nesto preko 11 procenata u komercijalnoj. Raspitaj se u OTP,kamata je sasvim pristojna,e sad sve zavisi,nekom traze zalog nekom ne.
 
ja sam vec pisao prosle godine kako sam imao problema...imam zemlju u zakupu oko 14h i hteo sam subvencionisani kredit od 4% za stocarstvo jer bih povecavao tov svinja ali nisam mogao da dobijem jer nemam zemlju na imenu,nisu dalje nista ni pricali samnom nego me kulturno zamolili da napustim salter jer nema o cemu da pricamo bez 2 h u vlasnistvu.doslo mi da se zalim svima i svakako ali odustao sam.bacio bih ljagu samo na sebe.
Ove godine je malo drugacije i raspitivao sam se i sad vec i ima nekog pomaka ali u ovim manjim bankama,otp,sberbank,dok u kombank i procredit zamrseno do zla boga.
 
Pa to je ono.Favorizuje se veliko gazdinstvo kome na noge dolaze,dok sam ja na salteru cekao vise od sat vremena da bih ga napustio za dva minuta., sve u cilju da oni obezbede svoje guzice,da imaju od cega da se naplate.Dok manji koji bih hteo neki dinar subvencionisanih i jeftinih kamata nema sanse nikakve sem zelenaskih.
 
Juce u ProCredit banci pitao kolika je kamata za osnovna sredstva,i odgovor je 6 posto na godisnjem nivou.Zalog je osnovno sredstvo i hipoteka na zeljiste.
 
Pa to je ono.Favorizuje se veliko gazdinstvo kome na noge dolaze,dok sam ja na salteru cekao vise od sat vremena da bih ga napustio za dva minuta., sve u cilju da oni obezbede svoje guzice,da imaju od cega da se naplate.Dok manji koji bih hteo neki dinar subvencionisanih i jeftinih kamata nema sanse nikakve sem zelenaskih.

22% na euro šta je drugo nego zelenašenje i to legalno! Govorim o komercijalnim kreditima bez ikakve subvencije. Subvencionisani krediti su namenjeni "jakima", oni ne mogu plaćati te kamate, samo mi "slabi" možemo...
Ajd sad neko da kaže da nismo banana država?!
 
Najpovoljniji su krediti za kupovinu stoke , kamata 4%
Ja sam uzeo u Pro Credit banci 500000 din i za 1 godinu treba da im vratim 520055 din. i troškovi obrade su bili 1.5% tj. 7500 din
 
Pozdrav. Mogu vam reci da sam zadovoljan sa bankom Credi Agricole. Sutra idem uzeti drugi kredit i kamata je od 6 za 12 meseci. Hteo sam uzeti subvencionisani kredit ali mi je bilo receno da moram osigurati stoku, da mora prodavac od koga kupujem ja stoku platiti porez od 18 posto ako se dobro secam i ne ispati se uopste. Dali ima neko iskustva sa subvencionisanim kreditima od 4 posto?
 
Da li Komercijalna banka daje subvencionisane kredite za kupovinu mehanizacije?
Trebao sam da uzmem u Prokredit, medjutim oni nece da mi daju manje od million petsto hiljada, a meni za pneumatsku sejalicu treba sesto hiljada....
 
Manjevicu mozes malo vise o tome? Ja planiram plug da uzmem. Gledao sam polovne i meni to nista se ne dopada. Uzeo bi nov 2 brazde obrtac.
 
Ja jedino znam da je subvenconisana kamata na 6%, godisnje.
Sutra moj otac ide da se raspita deteljno, pa ti javljam. Ja hocu da uzmem 600 000, to mislim da je tebi dovoljno za kvalitetan plug, tako da ces moci da uporedis.
 
nisi nikako mogao da uzmes okruglo taj iznos...

Može, bez problema, meni su u ProCredit odobrili 550000 i to je jedina banka koja daje kredite ako ste novi, takoreći, ako započinjete posao. Sve ostale vam traže da se bar 2-3 godine aktivno bavite poljoprivredom, imate gazdinstvo na sebi, ne znam ni ja koliki promet na namenskom računu i sl ... Da ne pominjem CA i famoznih 20 ha ...
 
Nazad
Vrh