Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Da li u bankama za podizanje kredita traze samo placen porez ili i porez i PIO?
 
Da li neko ima neku informaciju vezanu za sredstva koja dodeljuje Pokrajinski fond za razvoj poljoprivrede, a vezana su za priključnu poljoprivrednu mehanizaciju ? Uslove sam ispunio, ali sredstva još uvek nisu uplaćena.
 
Poslali su dopis u kome je bio naveden 31.12. kao datum do koga će sredstva biti uplaćena. Ova godina je bukvalno završena, posejao sam i drugu kulturu. Za setvu lucerke takođe neće stići, ako ne stigne ni do setve ječma, svaka čast... Inače aplicirao sam za drljaču 4 m sa rotorima i setvospremač sa daskom i duplim rotorima.
 
Meni nisu trazili da je placen PIO u kombank Valjevo,ali su racunali dug prema PIO kao vrstu kredita i to smanjuje kreditnu sposobnost. :zli: Sreca,pa dugujem samo ovu godinu,a to cu nekako resiti,za sad odustajem od kredita,meni dosta toga za sad. :osmeh:
 
Kreditna sposobnost se smanjuje samo za godisnje zaduzenje a ne za ceo iznos.Sada sigurno moze i sa dugom za PIO, pre dva meseca nije moglo.
 
Meni je receno za ukupno zaduzenje,a ja i nemam vise nego za ovu godinu i za poslednji kvartal prosle godine. U OTP banci ne traze nista.
 
A kako neko ko nikad nije bio u PIO a nosilac je gazdinstva,i nema zemlje na sebi šta može takav da dobije?
 
Za kratkorocni kredit ne traze zemlju u vlasnistvu,to je kredit sa rokom otplate od godinu dana. Za dugorocne naravno da traze neki vid obezbedjenja,bilo zemljiste bilo zirant koji je zaposlen ili ima zemlje u vlasnistvu. Ja sam podizao u komercijalnoj banci i OTP banci. U svom vlasnistvu imam svega 65 ara zemlje i nekih 5 hektara pod ugovorom. I imam stoke. Podizao sam kredita za sve i svasta. I sad sam hteo da podignem jedan,ali sam odustao,mogu progurati i bez njega ovaj put.
 
Za kratkorocni kredit ne traze zemlju u vlasnistvu,to je kredit sa rokom otplate od godinu dana. Za dugorocne naravno da traze neki vid obezbedjenja,bilo zemljiste bilo zirant koji je zaposlen ili ima zemlje u vlasnistvu. Ja sam podizao u komercijalnoj banci i OTP banci. U svom vlasnistvu imam svega 65 ara zemlje i nekih 5 hektara pod ugovorom. I imam stoke. Podizao sam kredita za sve i svasta. I sad sam hteo da podignem jedan,ali sam odustao,mogu progurati i bez njega ovaj put.

Proguraj pa makar se i namučio jedno vreme ali kamata ti ostaje u džepu!
 
Nazad
Vrh