Kombajnski motori

moze se zameniti samo 1 klip pod uslovom da su ostali u odlicnom stanju i mora biti od istog proizvodjaca kao i ostali zbog iste tezine i naravno visina klipa se mora doterati na odgovarajucu i obavezno nove karike na svim klipovima :ppozdrav:
 
Ja sam rasklopio. Jedan klip se poceo topiti i karike se zalijepile.
TREBA MI 1 KLIP 102 MM .polovan.Samo odgovara bolcn 35mm.Ovde ima more toga ali su svi 40mm bolcn takav tip.
Ako neko ima neka javi na pp.
A može i ovde pa da i drugi saznaju nešto više. Klip motora Zetora 7011 je prečnika 102mm,bolcna fi 35mm,ukupna visina mu je 116mm,visina od bolcne do čela klipa 49mm i ima 4 žljeba-kanala za karike. Debljinu karika nisam merio a ni težinu nisam merio. Imam 2 komada,pa ako ti nešto znači smisli način kako da ti pošaljem i tvoji su. Inače razlika u težini klipova može postojati samo nzm koliko iznosi konkretno za tvoj motor. A najbolje bi bilo da su iste težine.....
 
Sinisa, a i ostali clanovi ,hvala na pomoci.Nisam znao da taj Zetor nosi te dimenzije. Imam i kod rodjaka tih klipova.
Medjutim mislim da taj nebi zadovoljio uslove tj rezim rada u ovom motoru,i ako bi se nekako upasovao.
Idalje trazim polovni orginal ,ako nenadjem ima ovde novi sa karikama 105e. Kazu da je u kvalitetu.

- - - - - - - - - -

Evo moj osteceni sklop .
ab2q2o.jpg

A evo uporedbe sa zetorovim.Vecina mera odgovaraju ali je rastojanje bolcna od vrha #malo# vece kod Deutza.Zetorov klip je malo tezi.
Takodje i raspored kanala za karike nije bas u bocu.
2s01lqf.jpg
 
Neka ti kažu ko je proizvođač i koja je šifra klipa,pa ću da proverim dal jeste ili nije u kvalitetu. Npr firma Nural ima klip koji košta 10500din ali ima i klip koji košta 17000din. Razlika je što ovaj skuplji ima rashladni kanal....
 
Neka ti kažu ko je proizvođač i koja je šifra klipa,pa ću da proverim dal jeste ili nije u kvalitetu. Npr firma Nural ima klip koji košta 10500din ali ima i klip koji košta 17000din. Razlika je što ovaj skuplji ima rashladni kanal....

Kako ras. kanal nisam to jos video i kako ulje ide kroz njeg ? Turbo klip je pitanju ?
 
Telnet evo ovako :
Klip sa kanalom
Klip bez kanalom
Dal je za turbo motor ili ne to već ne bih znao da kažem jer nisu mi toliko poznati Deutz motori.
 
Na lanci koji je TD motor sam video tako nesto sa tim da na bloku ima sisica i kada klip dodje u DMT onda je "nasadjen" na tu sisicu iz koje stalo strca ulje pod pritiskom tj spojena je na magistralu sa uljem . Nekako mi cudno da ima rupu a da nema na cega da se nasadi jer bez sisice ulje ne moze da prodre u kanal na klipu .
 
I ja mislim da tako šljaka jer sam viđao taj sistem koji spominješ na nekim autima,ali opet kažem Deutz mi nije poznat pa ne bih da pametujem.
 
dajte mi recite jel mogu ja sta napravit s dizel elementima

dizel%20element.JPG


rječ je o izlaznim klipicima iz bosch pumpe(redne)koji idu na brizgaljke

znaci kombajn mi tesko pali, i svaki put prije paljenje moraš dobro pumpati na drukalicu da bi ga mogao upaliti. Znaci bez obzira radio cijeli dan ili ga pališ poslje zime moraš pumpat stalno. Gorivo mu se povuče iz tih dizel elemenata na ovom ventilu(13) pa nema goriva za direknto u brizgaljke i moraš pumpat i puno vergla. Dok vergla jednostavno nema dima iz auspuha, znači nema goriva u sistemu sve dok ne upali.

Inače oko motora je gorilo ovog ljeta, imao sam požar na motoru, vjerovatno neka struja pa su izgorile instalacije i svi kablovi od ulja oko motora. Sve je promjenjeno, nove gumice na bosch pumpi i motor lijepo radi kad se upali, može cijel dan na leru/punom gasu i radio je nakon reparacije cijel dan u polju bez problema, jedino paljenje je problem. Imam i nepovratni ventil ugrađen da mi se gorivo ne povuce u rezervar ali nije ništa pomoglo. Sumnjam na ovo pa ako netko nešta zna neka pomaže. Uzmite u obzir da je gorilo pa ako mislite da je nešto drugo.. jer ja nisam više pametan..
 
Dali si probao jednu diznu/brizgaljku da izvadis iz motora i da je namontiras pored pa onda zaverglas . Ako odmah baca onda nije taj nepovratni u samoj pumpi . Pumpa ti je linijska ?
 
linijska je pumpa, rjesio sam problem. Morao sam je rastavit i postoje neki elementi koji kad ugasis kombajn bi se trebali sklopit i zatvoriti odvod goriva iz pumpe, međutim budući da je gorilo taj sistem je zahrđao i nije ih zatvaralo. Sad smo ih premontirali i dobro podmazali i pali ko grom iz prve.
 
Ima moj prijatelj par komada OM, generalno remontovan, sigurno može doći i zamena "staro za novo"
 
Pisano je vec negde al nemogu naci, pa aj ovde da pitam... Gde se moze kupiti dobar termometar za kombajnski motor S46 za pristojnu cenu? kod nas teleoptikov cene preko 5000din.

- - - - - - - - - -

Ako nekom trebaju dizne za OM 352 imam 6kom. kompletne...
 
U juselu teleoptikov msm da kosta ~3500din. Imam ga u dragon-u i radi radnju,a pored njega imam ugradjen i ruski elektro termometar. Jos negde sam video kvalitetan (sigurno kvalitetan jer ga vibracije u 577 nisu dotukle evo nekih 10god) turski termometar samo sad ne mogu da se setim gde.....
 
Ako nadjete turski termometar u beloj kutiji da krupnim zelenim i crvenim slovima pise nesto kao TRAKTUR,ima crveni kabal od sonde do sata ne kupujte ga. Imao sam jedan i izdrzao od pola godine,sad sam na brzaka kupio opet isti jer nije bilo drugog u Sidu,a nisam imao vremena za drugi pa cemo videti koliko ce izdrzati.
 
Nazad
Vrh