Kombajnski motori

dal neko ima podatke na koliko se steze glava,leteci i osnovni lezajev na Om352A
 
jeste krepo,pukao 4 klip iz cista mira,jedino sto nije na mom kombaju nego kolegi na 96 pa ga zanima hoce po PS da stegne pa eto cinim mu uslugu ako neko zna fala......ako ne ide sutra za NS kod cubija pa nek pita tamo......bas mi ga zao,morao sam za njim da ovrsim soju koju on nije stigao a trebao.....
 
Tako ima više prostora.Sreća pa nije isterao i klipnjaču napolje kroz blok,oće i to kod njih da se desi.
 
Dakle ovako:
1. novi šrafovi (vijci)
2. 60Nm
3. 90Nm
4. zagrijati motor na 80 step C
5. 110Nm
6. voziti 500km
7. olabaviti sve vijke i zategnuti na 110Nm
 
Pitanje radio sam sa S 46 na classu u pšenici i soji znaći ćim smo sastavili motor u radioni dignuli ga na kombajn sve napravili kada smo upalili dimio je onako plavo, nema znakova trošenja ulja ili masnog auspuha kao prije generalke, majstor jedan zakreto paljenje opet i sto, odneli bosch pumpu na reglažu i dizne da se našteluju također ista stvar a motor je rađen kompletno sve trnovan blok ama baš sve, dal je normalno da on na leru dimi tako i to sve u soji nema da se grije temp motora 60 stupnjeva sve ide ali dimi .. :sta:
 
Nešto razmišljam... Da li tako dimi samo u početku, dok se motor ne ugreje? Ako dimi samo dok se motor ne ugreje, to će biti zbog oblika klipa koji je ovalan, a tek nakon zagrevanja dobije pravilniji, okrugao poprečni presek. Da sad ne bih smarao sa naukom o sagorevanju jer to mnogi ovde ne cene, samo ću Vam reći da je ova pojava sasvim normalna kod motora velike snage.
 
Ali on radi tako i hladan i vruč naprimjer ljetos u pšenici 80-90 stupnjeva temp. motora on dimi isti dim bude pri punom gasu u vožnji, a i na leru dimi to mi nije jasno šta ga može patit dal može biti šta sa motorom unutra da majstor nije dobro napravio filteri novi, neznam šta da pogledam više :sta:
 
Ili dobija previše nafte ili premalo kiseonika. Da li ste promenili filter vazduha?

P.S. Kažete da su PVP i dizne naštelovane. Problem još mogu praviti i klipni prstenovi.
 
Filter smo promjenili stavili smo suvi sada cemo zvat jednog majstora da to ponovno sve prekontrolira pa cemo vidit šta ćemo nego gospodine Attila M puno vam hvala !
 
ima ovde boljih majstora od mene
a inace bih proverio glavu motora i proverio jos jednom ugao paljenja
 
manite se prepucavanja imao sam isti problem pre dva meseca isti motor S46 bez turba skido sam pumpu ponovo i pronadjen je kvar u regulatoru pumpe
 
Nazad
Vrh