Kombajnski motori

Krnac, imas ih gde god hoces. Taj motor ti je u vojnom Tamu 110, na redovnim kamionima 130-kama i jos koje kude.

Kolega diesel, 171 i 191 imaju manju remenicu na biteru pa samim tim i manje obrtaje motora u odnosu na 170 i 190.

Ako bude trosio puno, moracu na leru terati Marko :D
 
Pretpostavljam da kod mene nije menjana remenica a fabrički je bio Tam motor.Obrtaji bitera su za nijansu viši od preporuke ali je rešeno.
 
@Bubu
Jel to tvoja pumpa i motor ?.
Imam 2 ta 413 motora,jedan mi je slobodan,tj van kamiona,bas sam ga mislio upariti kao na slici sa pumpom,cak stavise imam istu ,bar tako deluje po slici,3k litara u minuti ?.Samo mi deluje da ce biti prejak za nju,original motor koji je sad na kolicima sa pumpom uparen,je neki od Rakovice ,na plocici pise ako se secam 50-ak ks ....
Sorry za:off_topic:
 
Tako je, Zmajevi treba da imaju 850 obrtaja bitera.

Arkadije, nije moj agregat. Slikano je kod Joce u Vajskoj pre 2 godine. Ne znam tacno kakva je pumpa, pokusacu da nadjem sliku plocice pa cu okaciti.
 
Po jednom uputstvu 142-ka treba da ima 870 a po drugom univerzal i 141(što mu dodje isto,ne) treba da imaju 830,a 125 i 161-2 840. Aj sad znaj koliko treba da ima.
 
13x serija 945 okretaja prijemnog bitera (on je prvi u nizu koji pokrece cjelu vrsalicu). Ne znam koliko to ispadne okretaja odbojnog bitera ali mali zmajevi su specificni tako da...

Ako se dobro sjecam 192 okretaja osovine slamotresa treba biti radi kontrole ispravnosti okretaja cjele vrsalice.
 
Eo izmerio 52 cm je remenica bitera i nesto sumnjam u to da oostoji veca ili manja zbog usmerivaca za kais.
 
Jes stvarno piše za žitnu 870 ali za kukuruzen piše 830 kod mene. A u uputstvu za S-4 piše 830-840.....
U pravu si moja greška za kukuruz
mada mislim da u pšenici su dosta važniji tačni obrtaji bitera nego u kukuruzu
Matiću to piše za lančani prenos
Kod nas neki na 142kama u kukuruzu dignu obrtaje motora na 2200 sa 2050 zbog veće snage motora
radio sam pored jednog takvog i stvarno ide bolje
 
Siniša tenk ju ali mi ne treba pošto je kod mene drugi tip kombajna u čijem uputstvu po pitanju obrtaja odbojnog bitera ne piše ništa u vezi promene u radu određenih ratarskih kultura a fabrički lanac i lančanici nisu predviđeni već sve ide preko remena.
Remenica bitera Izmerena i kaže 52 cm.
 
Kolega bubu misim da to nije dobra teorija da 0 ima vecu a jedinica manju nego kontam da je manja zbog V8 koji ima 300 obrtaja manje od ovih. I koji onda tu ide kais kad ovde ide 3810
 
Nazad
Vrh