Kombajnski motori

Kod njih sam radio nekoliko motora u par prethodnih godina.Nije bilo nikakvih problema a moguće da je razlog što se poznajem sa majstorima.
 
Mi smo danas motor skinili i uneli u radionu, nastavak kroz par dana ...

15337uu.jpg
 
Zna li neko na kojim obrtajima radi motor na dominatoru 98? Drugara zanima. Inace se misli na motor OM366 i na maximalne radne obrtaje. Neko kaze na 2500 neko kaze na 2600 a neko kaze na 2200 pa reko mozda je neko merio?
 
Zna li neko na kojim obrtajima radi motor na dominatoru 98? Drugara zanima. Inace se misli na motor OM366 i na maximalne radne obrtaje. Neko kaze na 2500 neko kaze na 2600 a neko kaze na 2200 pa reko mozda je neko merio?

Ja imam om 352 a i merio sam broj obrtaja 2500,kao sto pise u katalogu. Mislim da bi svaki motor u tim kombajnima trebao da ima taj broj obrtaja,jer to je fabricka preporuka zbog rada vrsalice.
 
Da ali na Claas kombajnima bitan je broj obrtaja slamotresa a kod Zmaja broj obrtaja odbojnog bitera tako da su obrtaji motora relativna stvar.
 
Upalis motor, ukljucis vrsalicu i jedan mjeri okretaje bitera a drugi podesava max obrtaje motora.

U biti se gleda da je prva osovina koju motor pogoni na nekim odredjenim obrtajima koje je proizvodjac propisao za taj tip vrsalice. Kako kolega Matic pise, na vecim zmajevima je to odbojni biter dok je na manjim prijemni.

Proizvodjac takodjer daje i potreban broj okretaja slamotresa posto je to (ako se ne varam) poslijednja osovina u nizu i ne prenosi se nikakav pogon sa slamotresa dalje i taj podatak sluzi kako kontrola da se vidi dali su svi sklopovi vrsalice uredno podeseni.
 
Pitanje u vezi s46 motora, posto me muka hvaata od original filtera goriva kupio sam filter i kuciste na navoj, kao na deutz motorima, e sada ovo moje kuciste ima jedan ulaz i jedan izlaz dok original imr ima 2 ulaza i 2 izlaza na kucistu, nafta sa ac pumpe ide na ulaz broj 1 na filteru sa izlaza iz filtera ide u pvp, iz pvp opet cjev ide na drugi ulaz u filter tu je problem, dali ja taj izllaz sa pvp mogu spojiti na ulaz broj jedan gdje mi je i dovod ssa ac pumpe posto nemam dva ulaza?
 
ytYlvVP.jpg
Levo je ulaz iz AC pumpe, desni donji je izlaz u pvp a gornji je višak iz pumpe. Višak iz “dizni“-brizgaljki ide u rezervoar. Ovo je od MTZ motora i mogu ti reći da je spas.
 
To sam i kupio u šidu od onih ukrajinaca na vašaru za 800din komplet, e sada mi jos reci nepovratni ventil kakav si stavio ako jesi na višak što ide u rezervoar? :ppozdrav:
 
To sam i kupio u šidu od onih ukrajinaca na vašaru za 800din komplet, e sada mi jos reci nepovratni ventil kakav si stavio ako jesi na višak što ide u rezervoar? :ppozdrav:
Trebao si kupiti filter sa 2 ulaza i 2 izlaza.Imaju ih po vašarima prodavci IMT delova.Kod mene na Perkins motoru nepovratni ventili se nalaze u kućištu drukalice (dve membranice),kad sam ih zamenio nije mi se vraćalo gorivo u rezervoar.
 
Sama AC pumpa ima nepovratne ventile, dok je bila stara AC pumpa stavljao sam neke nazovi nepovratne ventile ali svejedno je gorivo “padalo“ dok nije ubačena baštenska slavina :osmeh:
 
Tempra dizlo i Corsa dizlo imaju kućišta sa više ulaza-izlaza. A ovo sa slike bi trebalo da je od Audia 80,Gnojfa 1 ili Kadeta E. Bilo na ljimundu za 500-tinjak din,kupio al nema ko da namontira.....
 
Nazad
Vrh