Kombajni i linije za šećernu repu

@ case, ti si očigledno imao sreće da tvoju repu vade neki nestručnjaci koji žele samo da naprave što više ha.

Moju repu godinama vadi Dzanov kumić i skoro jedini rastur je prilikom utovara, ako utovarivač prebacuje preko prikolice, ili ono što spadne kada je prikolica već puna...

Mada moram priznati da Holmer manje sabije zemlju, to mu je veeeeeelika prednost.

Pretprošle godine su mi vadili repu po suvomrazici i toliko je smrznutih grudvi zemlje pokupio Holmer, da sam na kraju imao odbitke od 45%. ::lose:: ::lose:: ::lose::
Naravno neću da kažem da to i linija ne bi uradila...
 
Verovali ili ne meni se repa najvise isplatila bas te godine kad smo je tovarili po mrazu pa je utovarivac kidao grumenje zaledjene zemlje velicinerukometne lopte! Ali je zemlja bila zamrznuta pa se kotrljala kao i repa i kad su uzeli uzorak sondom necistoca je bila 30-40% sto je bilo i realno! Najgore je tovariti po blatu pa kad utovarivac nosi grumenje blata ono se ne otkotrlja nego svo blato ostane na sredini prikolice a repa se otkotrlja do stranica! Pa kad uzimaju uzorak ubodu u sredinu( gde je veci% blata) a cistija repa je okolo, pored stranica pa ti oduzmu 40% a blata je bilo svega 20-25%
 
branko je napisao(la):
Mada moram priznati da Holmer manje sabije zemlju, to mu je veeeeeelika prednost.
Upravo tako, to za oranje nisam ni pominjao a razlika je neuporediva! Bas sam prosle nedelje poorao njiv gde je bila repa i oranje izgleda fantasticno izgleda lepse nego oranje po ugaru.
Pa nije svaba blesav pa izmislio holmera, da je linija dobra i on bi njome vadio. Moj stric je imo dve linije i ruski sestoredni kombajn. Uzeo je holmera pre tri godine i ruski kombajn je uspeo da proda a linije je iseko na staro gvozdje.
 
nas iz sela,ali ne radi seljacima vec samo sa potrebe ekonomije i otplatio se za 1-2sezone :cool:
mislim da je bio od 300000-350000e ::novac:: ::novac::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238527167[/time]_________________________________________________
sad nadjoh sliku :D
 
tvornica Ropa u njemackoj (sittelsdorf)

nekolicina novih mausera
2sAeUafHYfDKzoU1.v.jpg


tigar II
ktO1I7eiEP1_dWEi.v.jpg


u hali desno se rade tigrovi i mauseri
Q4Dl7moS_BcJWGWI.v.jpg


''mala'' sijacica 24 reda mislim da je accord
zLue1yrERUlX9sWc.v.jpg


ovo je bio zadnji bunker iz 2006
A1BdA_p1KOz0w_aZ.v.jpg


u poslu:
Ol5L4J68r75xxDGd.v.jpg


dakle,ovo je slikano u 2004 god.ova je repa na povrsini od neki 120ha bila prosjecno 87 tona ciste repe po ha:
rmFIwrFTV_JEVCvN.v.jpg


ropa r16/6 (dvoosovinac)

6OSMhYyqAGTLn1PV.v.jpg



ova je prilicno slaba repa,nekih 50t ciste/ha

8TTNpkxcjMliCNT7.jpg


utovar
JBTiO69tTO4L9aI9.jpg


e,vako,kod ovog sam vlasnika vadio dosad najbolju repu.....10vagona ciste repe po ha.....
3jkg9_WZ7_WeAlf5.jpg


t1
TgCkoRfbWf3fpDZd.jpg


XKP5ttcjFOlTbQWh.jpg


znalo je bit i problema
lgQWqNKd0_mDYUTK.jpg


u snjegu
qBcuVktKCW_hPfVC.jpg


repe i repe
N9gWzkpWKpmtfTdK.jpg


radi se i u kasnim satima
nqe74HVUsWfyl3vc.jpg


malo muljage.meni ne smeta,al traktorima da
6JOtbaqKmIxXXFKV.jpg


po mecavi..
YlsU5TtgimUhkUjN.jpg


6LSLoNCg_Ce4xOEa.v.jpg


xUGZDnbxfIF_bylJ.jpg


evo za kraj jos jedna
A5fCUR23YhDE26rr.jpg
 
Da i ja ubacim koju sliku od Holmera i Rope.Tu se nasao i Fendt 818 sa danskom 3-rednom vadilicom ja mislim da se zove Tuyergood.Uzivajte :D
21174va.jpg

2pyvl9f.jpg

2m5fh4o.jpg

33e2y6t.jpg

2efomwy.jpg

2uzb809.jpg

2po9mw6.jpg

14mc6x2.jpg

2zocdg8.jpg

2vukcvp.jpg

i naravno neizbezni "MIS" ili RopaMaus koji je zaduzen za najkvalitetniji utovar bez gubitaka(ako je moguce) ::svaka cast::
302td2e.jpg

302td2e.jpg

jl48l3.jpg

2a6wojl.jpg
 
E po takvim meteoroloskim uslovima bih i ja voleo da spakujem repu svake godine!!!
 
Meni su pre par godina radili neki momci sa tri samohodna kombajna Barigelli, dva od jednog reda i jedan od dva reda, lepo su radili ali neopisivo sporo, mislim da su vadili 10 jutara vise od dva dana.

Inače slike su vam super.
 
procenite kolika je ovo skalamerija :D ja sam na slici :cao:
x3bigj.jpg

2rna0qg.jpg

30xc114.jpg

14bmfiv.jpg

2dax111.jpg


on je presao preko ove "cuprije" :D
1zfld15.jpg


ovako je to izgledalo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I69HCeyFqb4[/youtube]

p.s. za danger-a ako gleda,poznajes li?? ::namigivanje::
 
druze branko iskreno da ti kazem da nemam pojma kako je kupi nikad nisam video u radu,covek ima tu prikolicu i ropu 6-rednu sa bunkerom tako da to 2 rade u tendemu a u kakvom to stvarno ne bih znao da ti kazem :cao:
 
Koliko ja vidim sa slike gore sa leve strane prikolice ima levator, a i izgleda da se zadnja strana otvara.
 
ovako bi glasila hipoteza :D
da ropa kipuje u ovu prikolicu a da sofer moze da bira hoce levatorom tovariti u neki kamion ili ce na uvratinama iskipovati na zadnja vrata i tako praviti gomilu koju maus pokupi
 
Ja sam video sličnu takvu prikolicu koja ima pokretni patos, tj kao kod prikolica za stajnjak, a čini mi se da i kod ove ima taj mehanizam, zagledajte se malo ispod zadnje stranice ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh