Kombajni i linije za šećernu repu

Ja sam sa istim masinama radio samo je utovarivac vukao zeka! A na prikolicama je Ursus car!
 
komsija prvi je imao liniju 2 utovarivaca,1vadilicu,1tarup i 2 zmajevke.
na tim masinama sam odrastao tamo smo se igrali u placu :cool:
rus 82 je vukao vadilicu
rus (ne znam koji je... u glavnom mnoho lici na 82 samo nema prednju vucu)bubisa je imao takvog je vukao utovarivac
stara 52-jka je sluzila samo za tarup(ostatak godine je stajala...)
i jos jedna 52-jka je vukla 2 zmajevke


ostala mu sad 82 i onaj bez prednje vuce,2 zmajevke ostalo prodao ::lose::
 
mityoo je napisao(la):
Ja sam sa istim masinama radio samo je utovarivac vukao zeka! A na prikolicama je Ursus car!
Vuko je prosle godine Zektor al otisla lamela.
I cale je sa njim brao kuruz dok sam ja utovaro.
A za Ursuza to necu da komentarisem to se zna sta
meda radi kad mu ukljucis multipover. A i bez njega.
 
Posle ovakvih fotki nije ni čudo što meni na placu trune Lifam-ova linija za repu. Sad mi je krivo što nisam izvadio motor iz nje, skinuo točkove i isekao je u staro gvožđe letos, dok je bila dobra cena.
 
Samohodni kombajn za repu kao sto je Holmer ili Ropa
su preterano skupi. A liniju mozes da kupis za sitnu lovu.
A linija sa dva utovarivaca ima ucinak u normalnim uslovima
15-18kj na dan sto je dosta dobro. Dok neki samohodni ili
vuceni kombajni dvo ili tro redni imaju ucinak 3-5 kj na dan.
Moj zakljucak je da je linija zakon ako nemas para za
Holmera ili Ropu. I Holmer ili Ropa se ne isplate ispod 300ha.
Moje misljenje.
 
Pa case lepo čovek reče bar 300ha, pod uslovom da imaš svake godine da vadiš toliko, sebi i uslužno!
 
Ok to je tacno. Ali druga stvar posle Holmera je linija.
Zato sto U STARTU JA NEMAM 400000 e a liniju sam platio sve ukupno
6000 e pa ti moj rodjace vidi razliku.
 
linija + traktori koliko se KIDAJU kad je kisna godina a bude ih cesto :udri: :udri:
meni je linija vadila 2 jutra ceo dan i bilo je oko 11-12vagona strasno dobro rodila

a neki samohodni kombajn da ga kupis isto dodje od 5-10000e
i mozes ti sa sinom da ga teras sebi i nekom komsiji i :cool: nit se natezes sa pijanim budalama sto nece da rade,nit ti drugi teraju i kidaju... :zli:
 
NA ja sam sa linijom 3 reda vadio na dan 4-5 jutara bez problema! Kod linije je problem samo logistika da sve ide bez zastoja! A samogodni od 2 reda je isto kao i vuceni od 2 reda! ceo dan se vrtis po njivi za dva-tri jutra u super uslovima! A kad pocne blato samohodni i vuceni ostaju na betonu a linija radi i dalje! ono jes da potrosnja nafte raste ali radi a samohodni ga gleda sa asfalta! Imao sam prilike da vidim sta sve linija moze da izdrzi! Secerana u senti je izjavila da zavrsava prijem repe za tri dana a bas je bilo blato i linijom smo 5 hektara za ta tri dana uradili! A tip je svoju repu sa samohodnim gedao i na kraju je zaorao! Samo toliko je razlika!!
 
ovakve su masine meni vaile rakovica sa mercedesovim motorom 140ks vadilicu vukla,belorus i 560 utovarivace i 577-587 tarup
rakovica povadila i onda izvlacila kamione

a i ti mityoo poredis samohodni od 2-reda i liniju od 6redova

stric je pre par g kad su davali dobru premiju za repu uzeo liniju (ne znam jel sve novo ili pola-pola) i prodao je ne isplati se

da zakljucim ako dozvoljavate ako hocete na veliko uzmete ropu-holmera,a ako za sebe nesto samohodno i to je to,nema vise da meni vadis 3-4jutra i te fore to je gotovo


zna danger savatovica i njegov samohodni kombajn i utovarnu prikolicu uzeo novo i radi celom selu
 
Procitaj malo bolje pa ces videti da sam radio sa linijom 3redaInace Zetor 6911 nebi mogao ni da podigne 6 redi liniju a kamoli da radi sa njom!
 
Kad imas dobru ekipu kao sto ja imam Linija je zakon.
Ove godine 115kj za 8 dana pa ti vidi,
Linija i 2 utovarivaca.
Pazi sad Holmer mi je preskup i nemam toliko zemlje.
Samohodni 2-3 reda bi 115kj vadio oko mesec dana.
Tako da je meni ovo naj kombinacija. :bravo:
Svako imas svoje misljenje.
 
Vadilica koju vuce traktor je lagana za razliku od holmera, pa se cesto desi da (ako je zemlja tvrdja) iskoci iz reda, cak zabaci i traktor. Onda ide utovarivac koji takodje dosta rastrese i uglavnom na kraju cesto na njivi posle vadjenja i utovara ostane dosta rastura. Cesto se mi desavalu da posle repe sitanjram teskom tanjiracom i posejem zito i posle par dana padne jaka kiasa i tek ona spere zemlju sa repe koja je ostala ne njivi i kad gledas njivu a ono sve se beli od repe.
Od kad mi repu vadi holmer tesko je naci ijednu repu na njivi posle vadjenja.
Sve u svemu, kolko platis vadjenje tolko vise repr Holmer izvadi iz zemlje pa se stoga moze zakljuciti da holmer vadi besplatno.
 
Nazad
Vrh