Koliko zemlje treba za profitabilnost

Radili pa zaradili. :sta:
 
Kodnas ce ove godine izgleda da bude: "sto vise zemlje si radio vise si izgubio" jer zarade ima jedino na soji i mozda ostane nesto na repi videcemo ali kukuruz i psenica su toliki minus napravili da ce konacni saldo izgleda biti minus....
 
a jbg nekad dobijes nekad puknes,tako ide...

a normalno da ti veliki imaju kad em sto rade na ogromne kolicine,em rade drzavnu zemlju za skoro dz kao naprave da su dali na licitaciji 300e/ha i to objave za 1/10ukupnog zemljista a onih ostalih 9/10 dobiju na poklon, + sto su uvek blize vatri pa se i bolje ogreju(ne znam da li cu biti dovoljno precizan...) kad je bilo ono zito da se predaje u robne rezerve po 13 a ostalo po 9,samo 2 novopecena u celoj opstini predali a ostali ....nikom nista
 
šandor je napisao(la):
@ Mityoo treba sačekati sa prodajom kukuruza ::namigivanje::
Ajd kazi ti to mojim vlasnicima zemlje... Boli njih za cenu, njima treba pare od arende, bas njih briga sto ce kukuruz biti skuplji na prolece!
 
Ja koliko znam i koliko sam upucen arenda se placa unapred!
 
potrebno je puno zemlje.Ali do nje je tesko doci.u mom kraju je najvise drzavna zemlja,pa je na licitacijama nemoguce uzeti u zakup.Od tako reci novopecenih "biznismena"koji su licitovali sulude cifre od po 140,000din. po hektaru. ::novac:: Da da nije greska cifra je dobro napisana.Ali njima se moze,jer na kraju neplate nista, nego dodje drugi pa opet tako.Tako da mi koji bi platili zakup nemozemo doci na red od njih :zli: Na taj nacin se njima isplati koliko god zemlje da rade.Jer drzava sve to podrzava,iako nemoras biti puno pametan da vidis kad se tolika cifra izlicituje da od toga nema nista. :nono:
 
dzabe...i kod nas su mestani licitirali,a naplata ni 25%.
sad ce navodno opet da licitiraju!
 
Kod nas u selu (Kucura)tik pored moje njive je drzavna koju izgleda ove godine niko nije uzeo u zakup,bas zbog ovih pravila igre!Stoji stnjiste ustvari dzungliste i svi misovi na gozbu u moj jecam ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
mirmag je napisao(la):
Kod nas u selu (Kucura)tik pored moje njive je drzavna koju izgleda ove godine niko nije uzeo u zakup,bas zbog ovih pravila igre!Stoji stnjiste ustvari dzungliste i svi misovi na gozbu u moj jecam ::jako_besan:: ::jako_besan::
zar se tebi onda neisplatida licitiras, kad je vec pored tebe?Ili ti netreba vise zemlje?
:sta:
 
Iskreno,ne znam da li je bila licitacija,prosle godine su izlicitirali neki iz Turije i kanda se preracunali!Bile su cene do besvesti.Ja toliko zemlje ne bih mogao raditi!
 
Mislim,a nisam siguran oko 100ha!Danas idem da vidim,mogu li da nahranim miseve u tom jecmu!
 
Ne verujem da ce to ostati neizlicitirano, nas kraj je prepun jakih igraca i verovatno se medjusobno prepucavaju, bice tu jos otimacine, 100 ha u tabli, mi obicni smrtnici nemamo sanse ni da se primaknemo tome.
 
Ja sam se primakao najblize...prvi sam komsija :haha: :haha: :haha: Danas sam obisao atar prema Srbobranu do autoputa.Bilo je nekoliko traktora u njivi,ore se naveliko bez obzira na jucerasnje padavine!
 
imam 21 lanac,malo je,kad bih imao oko 100 pa navise bilo bi ok,ali mlad sam,mislim da ce biti i vise,bar se nadam ::namigivanje::
 
Ovih dana sa drugom razgovaram o zemlji.Po nasoj racunici se isplati raditi zemlju.
Racunato na 35 hektara pod kukuruzom treba da ostane 10 000 evra ::novac::.To je neka nasa racunaca :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh