Koliko površine imate pod vodom ?

Danas ja sa caletom na nekim njivama ispustali vodu iz njuh...

051814132755.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo da nadodam, iz psenice bo se ova voda ocas posla resila, jer je na visokom, a njive prekoputa su niske, ali neka je. Nije neka povrsina, a moze se malo i probati. Nek vido selo. Preko leta cemo put prekopati, mozda cak i jedno 3 dana ostane iskopano, da niko nemoze proci. Mesna zajednica je urusila propust ispod puta, i nisu ga hteli napraviti, sad kad napravimo bice i detaljno i temeljno.
 
Moja komptletna povrsina je trenutno pod vodom u proseku pola metra..
Sve u svemu ostao sam bez useva kompletno..
Sacekacu jos koji dan da se povuce voda pa cu i slikati..
 
Moja komptletna povrsina je trenutno pod vodom u proseku pola metra..
Sve u svemu ostao sam bez useva kompletno..
Sacekacu jos koji dan da se povuce voda pa cu i slikati..

Druze mnogo mi je zao sta da ti kazem.... Nadams e da ce voda brzo da se povuce i da uzevima nece nista faliti... Daj boze...
 
Ljudi izdržite bar psihički, finansijski će biti kako bude, ali nek je glava zdrava na ramenima. Kod nas je smešno, kako je kod vas.
Moja podrška, ako kome to znači.
 
Jedan deo mog atara!!!! Dubina vode je na nekim mestima preko 3m siguran sam!!! Do vrha nasipa je i preliva na nekim metima preko i vraca se u reku koja je sada u MNOGO nizem nivou nego ova jezera po atarima!!!!!

sad to treba ispustiti u reku!!! U ovom potezu mi je lucerka i ona je sad na dubini 2.5-3m...

Sve do susednog sela na brdu je voda!!!!

img0136.jpg
 
kod mene nema niceg,ali mi je zao vas kod kojih je drugacije :( u gradovima ce i dalje primati plate i socijalne pomoci,a seljaku ce samo otpisati neki bedni porez to je jos veca tuga
 
Juce se bavili kopanjem kanala, za sad imamo 1.5kj zita u vodi od 30-40 cm koju ne mozemo nigde da pustimo. I na par njiva ponegde ima vode ali to nije strasno, najzalije mi zita..
 
Najgore su prosli oni koji su izgubili zivote pa oni koji su izgubili domove..Kada vidim ove poplavljene njive dusa me boli,kao da su moje.Posto sam i sam se zaduzio nesto za psenicu nesto za suncokret razmisljam Sta da rade ovi ljudi,nasi clanovi sto im je sve potopljeno.Neko nemoze nista ni da seje godina izgubljena..Nikom bog da ne da!
 
I kod mene jedna lepa parcela pliva u metru vode.Nema gde da se ispusti a za kukuruz na njoj će biti kasno dok se voda sama povuče.Ta parcela će se odmarati ove godine koliko mi se čini.
 
Juce ispustali vodu, kopali kanale i paralelno radila pumpa, jedan deo gde moze da se ispusti. pumpa 500l/min radila 24 sata i izvukla moda 5 cm sa povrsine od 30ak ari. toliko je natopljena zemlja da nema vajde, kao sundjer, jednu izbacujes druga se cedi sa visih krajeva njive
drugar ima 12 kj kukuruza sa jedno pola metra po celoj povrsini. Idemo na njivu i ima sta da se vidi : na njivi elegantno pliva 6 labudova, i to onih pravih, belih, filmskih !

kaze ortak kad smo se priblizili

JBT... IMAM LABUDOVE NA NJIVI ....malo zezanja u svoj toj nesreci. Inace, kod nas podzemne vode prave haos, nemam jednu njivu gde ne lezi voda, od letine sam se po tim vodolezama oprostio, bar da se povuce da se moze prskati i spartati, ovako ce biti kao video igra izbegavanje blata !
 
Vec od srede kod mene izbacivanje vode, srecom nije mi usla u kucu.Pod vodom oko 3.5 ha zemlje i placa sve ukupno.Nesto od useva ostalo, jedan deo ce propasti.Potroseno oko 1000 litara goriva za agregate koji su ispumpavali vodu.Po mom proracunu izbaceno oko 30 000 kubika vode ili 30 000 tona.
 
Sad sam se vratio iz obilaska parcela do kojih sam mogao da pridjem. Presejan kukuruz je potpuno uništem na površini od 7ha, pšenica 0,5ha, lucerka 1ha i livade na 2ha. Na velikom broju parcela nema više oraničnog sloja a ima i kratera u koje može stati traktor.
 
ja sam imao 20h sto psenice sto jecma pod vodom nekih 1.5m negde i 2m i voda se za jedan dan povukla i skoro pa nista joj ne fali pravo cudo a 1.7h kukuruz je pola pod vodom vec nedelju i jace od toga nema nista
 
Nazad
Vrh