Koliko površine imate pod vodom ?

Gdje se voda brzo povuče , znači za par dana , ako je kukuruz , soja il sl , može da prodje sa malo posljedica , susrećem se sa tim često , ako je kome za utjehu. Drugo još uvjek se može i presijati , samo bi trebao "neko" da pomogne.

Znas kad ce na nekim njivama kod nas moci da se preseje... Negde za mesec dana!!! Ima delova u ataru na kojima je sad voda 3m duboka!!!! Hvala ti sto si odgovorio na pitanje...

Ja sam imao 2h Psenice gde se pojavila voda 20-30cm i bila je nekih 24 sata mozda malo vise u toj vodi... Sta ce biti videcu,danas se moglo do te njive i izgleda dobro...
 
Ćiro kako nije bre opasno i tih 10ha.Kod vas su čoveče poplave koje nose kuće ,a kod nas se voda ni ne spominje.Vučić još kaže da mu ne spominju Suboticu i Vojvodinu.Vašu štetu možda delimično i nadoknade ali u Vojvodini to sigurno neće raditi.Na sve to će još zabraniti i izvoz robe tako da ćemo razmere ove katastrofe mi u Vojvodini tek osetiti.Veruj da će zbog toga puno poljoprivrednika iz Vojvodine stradati više nego neki iz Obrenovca,Lazarevca......
Kod mene u kući je 2005 godine voda bila 1,5metar i stojala je ravno 45 dana na toj visini.Isto tako mi je stojala(negde i duže) na nekim njivama.Znam štete,posledice i muke koje to donosi.
 
Ćiro kako nije bre opasno i tih 10ha.Kod vas su čoveče poplave koje nose kuće ,a kod nas se voda ni ne spominje.Vučić još kaže da mu ne spominju Suboticu i Vojvodinu.Vašu štetu možda delimično i nadoknade ali u Vojvodini to sigurno neće raditi.Na sve to će još zabraniti i izvoz robe tako da ćemo razmere ove katastrofe mi u Vojvodini tek osetiti.Veruj da će zbog toga puno poljoprivrednika iz Vojvodine stradati više nego neki iz Obrenovca,Lazarevca......
Kod mene u kući je 2005 godine voda bila 1,5metar i stojala je ravno 45 dana na toj visini.Isto tako mi je stojala(negde i duže) na nekim njivama.Znam štete,posledice i muke koje to donosi.
Druže i kako vam je država pomogla
 
Mislim da mesta gde se voda nije izlila nece biti obuhvacena pomoćima, jer smo po njihovim recima dobro prosli. Ali ajde da nepricam unapred videce se.
 
Druže i kako vam je država pomogla
Pa reći ću ti samo ovoliko:Za poplavljenu zemlju smo dobili džak-dva semena kukuruza za sve površine(neko imao i 100ha pod vodom).Đubrivo delili po nekom azbučnom redu tako da ga ja recimo nisam dobio već kupio od komšije koji je dobio a ne radi zemlju.Nove kuće su dobili oni kojima sa pale nabijače(zemljane kuće),a mi sa novim kućama ili sanaciju ili pare.Sanacija odrađena ne adekvatno a novac 80% od procene.Najbolje su prošli oni lenji,aljkavi,što sede pred podrumima pića jer su za ništa dobili sve novo ,a mi koji smo ceo život radili da bi nešto stvorili dobili mnogo manje nego što bi nam i neko tuđ dao.
 
to ovako nešto?
kVAWodi.png
 
Ova poslednja poplava je bila četvrta za mesec dana.Oko 5 hektara mi je pod vodom od polovine aprila, od detelline nema ništa, kukuruz nisam stigao ni da sejem.30ak prikolica stajskog đubriva isto odnela voda...
 






ova slikana preko krova je nasa tabla, zakup drzavne zemlje:














Sve manje parcele na slikama, i parcele pod repom su nase. uglavnom suma poplavljenog je ono sto sam ranije napisao. Kanali puni, voda stoji.
 
[video=youtube_share;p075kWQogAI]http://youtu.be/p075kWQogAI[/video]


Danas kod drugara

photo-0011.jpg


Gazdu će satrati noćni život
 





i evo nase psenice, rec je o rupi koja je niza od puta (na obroncima fruske gore, a propust je zatrpan davnih godina, ove godine ce dobiti kanal na mestu gde je ucrtan, i propust ispod puta.


 
Ne. nema se gde, Ta tabla se nalazi uz glavni atarski kanal, koji je prelio, 30 cm vode je iznad njega. a on vodi u bosut, a bosut je zatvoren, i nizi je par metara od save u ovom trenutku. Kad padne sava otvorice se valjda i bosut, ako nezaborave. Ili ce voda ispariti pre, ko zna...
 
Nazad
Vrh