Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

macosd je napisao(la):
to care odlicno je :D :D samo jos da berac bere cisto i nema brige ::svaka cast:: ::svaka cast::
Ma to nije ni bitno sve to posle kroz krunjac se ocisti,Ali moram ovih dana dok nema nikakvog posla u ataru da pregledam berac da mu zamenim te za ciscenje od kumusike .. ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
E ovako ljudi ja sam iz bosne tacnije sa Pala,prosle godine smo radili u arilju u hladnjaci koja nam je placala 110 dinara po satu,ja i jos 5 ljudi smo frajeru odradili sezonu za pisljivih 450(po radniku) a nekad smo radili i po 20 sati sta je ubitacno.Posle toga smo culi da neki hladnjacari placaju po 15-20 evra dnevnicu ako moze nekam mi neko kaze rado bih radili......
 
Za 7 dana mi stizu radnici, dogovorili smo se da rade po kilogramu, tj 25 din/kg, imaju tri obroka i prenociste, mislim da je to sasvim korektno. Radno vreme neka sami isplaniraju, uglavnom malina mora biti obrana.

Kod mog ujaka dolazi njih 5, rade 12e dnevno, imaju isto hranu i prenociste, rade od 5h ujutru do 8h uvece. Mislim da sam ja ispao korektni i da kod mene mogu vise para da zarade... :sta:
 
Sezonski radnici: ROBOVI XXI stoleća

Moj odgovor na ovu časnu Temu je:
A U p...u LEPU MATERINU DRAGA SRBIJO !!!

Bruka jedna !!!
Jagode i maline beru se pod nadstrešnicom koju obezbeđuje tzv. gazda.

A u pičku lepu materinu draga Srbijo !!!
 
Mozete verovati ljudi da smo radili od 7 ujutro do 1 navece i kao nama gaze gazda idite momci kuci odmorite svaka casta bla bla bla, da bi dosao za 2 sata da istovaramo 3 slepera maline koji smo istovarili do 8 ujutro sta znaci da smo radili 24 sata...........
Post je spojen: [time]1276205439[/time]
_________________________________________________
Ako neko zna dobrog gazdu hladnjace u arilju neka kaze ja i moja ekipa bi radili hvala unapred
 
@ strahinja989.
Prosle godine posto sam obrao svoju malinu otisao sam da radim u hladnjaci. Radno vreme je bilo od 17h pa dok ne zavrsimo, a ostajali smo nekad do 12h sutradan i ponovo radili od 17h i isto po 110 din/h. A radio sam sve. Vozio kamion, viljuskar, i istovar, bilo nas je trojica u ekipi i za nasu smenu smo istovarali po 5-6 vagona kupine a kad je sljiva stigla po 9-10 vagona za noc. Ledja pukla a zaradio citavih 80 000 din tj imao sam 720 radnih sati... :zli: :zli: :zli:

Ove godine je ista situacija, sezonski radnici isto rade za 100-120 din/h. :ppozdrav:
 
Ja pitam ove moje Vojvodjane,stocare i prodavce balirane deteline,koliko placaju radnu snagu za utovar bala.Ja imam problema sa ovim "skoro nepismenim"romima kod mene.Kao 3 din utovar,3 din.istovar i to svakom pojedinacno_Onda nekad uspem da to "zaokruzim"u 10 din/po bali pa da podele koliko ih ima.Sad se pojavila omladina koja radi za 150 din/sat.(leto je pa treba dzeparca) :sta:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Ja pitam ove moje Vojvodjane,stocare i prodavce balirane deteline,koliko placaju radnu snagu za utovar bala.Ja imam problema sa ovim "skoro nepismenim"romima kod mene.Kao 3 din utovar,3 din.istovar i to svakom pojedinacno_Onda nekad uspem da to "zaokruzim"u 10 din/po bali pa da podele koliko ih ima.Sad se pojavila omladina koja radi za 150 din/sat.(leto je pa treba dzeparca) :sta:

Evo jedan odgovor od stocara iz Banata... Kod mene je cena ove godine od 10 do 12 dinara po bali (utovar i istovar), bez obzira koliko clanova ima ekipa...
 
Eto.Uzmes npr. trojicu,to je 30 din,a presovanje je 20 din. :sta: a gde su ostali radovi,pa koliko to nas kosta ta bala?A cena mleka....? :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Eto.Uzmes npr. trojicu,to je 30 din,a presovanje je 20 din. :sta: a gde su ostali radovi,pa koliko to nas kosta ta bala?A cena mleka....? :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:

Izgleda da se nismo razumeli. Kada kažem 12 din. po bali, a na primer rade trojica radnika, znači svaki po 4 din. za balu. Ako danas donesu npr. 500 kom, znači svaki uzme 2000 dinara.
Ja inače ne plaćam radnike, jer imam dosta drugara, tako da se uskladimo kada ko kosi i kada presuje i onda moba od jednog do drugog...
 
Nazad
Vrh