Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

nebojsa je napisao(la):
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ali nasi gospodjinacki radnici i temerincanke su naj...naj...naj :D

Nebi ja menjao moju Zoru za za tri te vaše :haha:

Ijuuuuu sram te bilo :haha: :haha: :haha: ta nisam ja na to mislio ccc..c...c.c.c. , nego beru papriku kao hobotnice, naročito Žuža :D
 
Matić je napisao(la):
200 dinara sat+idem u deseto selo po njih jer kod nas neće niko da radi.Doručak,ručak,večera,od pića sve konzumiraju+cigarete za svakog i još ih i vraćam nazad kući pa koliko to mene onda košta.Veoma mnogo
Je** skolu dolazim ja kod tebe da radim. :D
Kod nas ide kako se pogodis 100-1500dnevnica,u istovaranju kukuruza 120din sat ako ima da se istovara po ceo dan.
 
Za toliku razliku u ceni isplati mi se da dolazim svaki dan po tebe.Ovde ispod 200 din po satu nema nikoga cak u vreme velikih radova skoci cena i na 250
 
Mora im se dati da jedu jer stvarno rade.Kada počnemo nema stajanja dok se ne završi posao uz naravno poneku pauzu :ppozdrav:
 
North ARMY je napisao(la):
Za tu razliku u ceni isplati se u komusini spavati. :haha:
P.S. i kod mene je krkanje obavezno. :ppozdrav: A ima ko za te pare jedva kafu skuva...
hej a na mene ste zaboravili to vam je usput da me pokupite :haha:
al idem samo ako ima mladih nadnicarki inace ne pomaze ni 250 na sat i odo u arilje :haha:
moj matori jesenas platio 1000din dnevno x2 za sojinu slamu ukupno 1000 bala
 
Najvise placam krunjenje 200 din/h. ostalo dosta manje 100 din/h. Pice, kafa obavezno. Ako se radi ceo dan, onda i rucak.
Nije toliki problem platiti, ali velika je cena za moje zivce kad ih vidim kako se mrcvare! Obicno je najboji radnik deda od 70 godina iz komsiluka koji dodje u ispomoc. Ove placene toliko moram da gonim, da mi na kraju presedne!!!!
 
Kod nas nema nista po satu, krunjenje 800 din po vagonu... istovar kukuruza 6 eura po jutru... utovar-istovar bala 5 din po bali... a za 100 din po satu nebi kod nas niko dosao ni da prica sa tobom a kamo li da radi ::lose::
 
Cekaj, 800 din po osobi ? Uffffffff pa to mu dodje 400 din na sat (po mom tempu od 10t/h)

A ovo mi nije tek jasno 6 eura po jutru.Ima gde rodi i 2t/kj, a ima gde rodi i 7 t/kj... to nije isto, ne?

A to za 100 din, to dajem recimo za bacanje vestackog djubriva kad treba da otvara radnik dzakove, i sipa u rasipac...to i nije neki posao :ppozdrav:
 
Da 800 din po osobi, ako se djakira ispod 7 radnika nece da rade a ako ide rinfuz oko 5 radnika, a za istovar njih ne zanima koliko rodi mada su jesenas trazili i 7 -8 euro posto je bila rodna god i ima dosta da se istovara, ja sam placao po 6 eura pa puta 3 radnika pa puta 40 jutara... :udri:
 
masala!!!!!! Ja istovaram sam, pa ne znam koliko se krece istovar, ali da uzmem neki rod od 2 cetvoro-tonke, to mu dodje 900 din po prikolici :udri: .Ja istovarim za oko 40 min malu Kikindu prikolicu lopatom...
 
I ja sam planirao mozda od ove god da krenem ranije sa berbom i imam 1 dubravu i 2 petotonke i u planu da kupim jos jednu petotonku pa napunim ih sve i do podne sam kuci pa da istovaram sam... to je oko 2-3 kj dnevno.
 
na severu Banata cena je 100 din na sat i neverujem da ce se menjati u skorije vreme, puno ima radne snage a kvalitetne malo... :sta:
 
Kod nas satnica 100-120 din za sve fizikalije ako je posao preko čitavog dana doručak +ručak i :ppozdrav:
Ima dosta radne snage ali vredi se dogovoriti sa nekim proverenim unapred par dana jer inače bude :udri: :udri: :udri:
 
kod nas bar koliko mi placamo preko leta ljude za slamu za utovar-istovar ja msm da ide 2000 dinara na ceo dan od ujutru od 6 pa do uvece 20,21 dok se zadnja prikolica ne istovair .. A sto se tice kukuruza prikolice se same istovaraju potreban samo 1 covek :haha: :haha: :haha: evo mog sistema za istovar prikolica u levator koji vuce u kotobanju.Zmajevka bude gotova za 20,25...Samo malo nakipujes i guraj nogama,lopatama cime stignes :haha: :haha: :haha: :haha: STA MISLITE O OVOM SISTEMU ?
2edozs4.jpg
:cao: :cool: :cool:
 
bogami ja bih radio za pare negde u sumadiji i okolini ali ne znam sta....
 
Paa 'vako... kod nas je cena 12e ili 1200 din. dnevno i imaju 3 obroka i prenociste.... (Ovo je cene za berbu maline, tada samo placam radnike....)
 
Nazad
Vrh