Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

ovako to izgleda kod mene jeste daje slika starija al uvek je odmor sa nekim osvezenjem satnica je vec 2/3god 200din i za starije i za mlade radnike ista cena ja sam zadovoljan a i radnici
 
Mi zaposljavamo od 1 do 6 radnika u toku dana svi imaju da jedu i piju sokove,kafe i vode.Satnica je od 150 do 400 din.zavisi od posla i njegove sposobnosti.Sto kaze moj tata,postoje ljudi koji rade kao bicikli.Dok ga ters on ide cim stanes i on je stao.Veliki problem je sto nemas ljude koji su voljni da rade i zarade.
 
Svaki dan sam imao 8-10 zena + 1-2 u prevozu + ja. Najzadovoljniji sam sa zenama koje su iz porodica gde se radi zemlja i koje znaju kako se radi. Ridjica od koje sam 40km rade 1200din i 10 sati sa 2 pauze od pola sata. Beru u vozice i imaju ucinke dobre, nisam siguran da li imaju norme. Ono sto sam ja uvideo dobar radnik nikada nije skup, a los je uvek skup. Otpustio sam 2 zene ove sezone jer su imali 70% proseka. Dogodine planiram da okacim oglas i da od 40 prijavljenih zena izaberem 15 najboljih i tako radim. Dakle nije sve u ceni, dosta vise je u kvalitetu rada. Kada kacimo prikolicu a ne pridje da zakaci vec ja moram da vicem da dodje odmah crta. Moraju da se ponasaju domacinski, da taj posao uradimo zajedno. Meni NIKO ne placa na baltobranu, a ja PLACAM svaki dan jer oni su odradili svoj deo. Mislim da mi to daje pravo da zahtevam kvalitet rada.

A za diklofenovog komsiju koji placa 100din/sat to je ponizenje coveka. Ako taj radnik nema drugi posao pa ide u nadnicu to ne znaci da ga treba "od pozadi", imajte ljudskosti.
 
Ljudi sta je sa vama opleli ste po coveku ko da je gonic robova?Svako selo i li grad ima svoje i sve zavisi od ekonomije tog mesta puno radnika manja i nadnica malo radnika velika nadnica i tako sve u krug!Kod nas u Vrbasu ne mozes naci radnika da valja pa koliko god da ga platis,a na primer u Temerinu dolaze sami da se nude ako treba radne snage i tamo je cena odma niza nego kod mene.Ja placam za obicnu fiziku istovar kukuruza 150din/sat do 200din/sat ako je ozbiljniji posao hrana se bar kod mene podrazumeva sto jedem ja jedu i radnici.Sada imam jednog momka koji evo vec drugu godinu radi kod mene i kada god ga pozovem tu je jer uvek ga castim i platim vise da bi mi dosao i sutra traktoriste retko kad u zadnje vreme unajmljujem jer vecinu ja i otac odradimo sami,a nekada sam ih i po 3 imao.Na primer kod nas berace maline nema sanse da mozes ni sa meredovom savatati,a na primer covek iz Despotova nam kaze blago vama vi bar imate ko da vam bere nama dolaze ljudi iz Vrbasa da beru maline ej pa ko je tu lud???????????Nekima je lepse da idu u drugo mesto da nadnice nego u svojem mestu valjda ih sramota sta li,a ne verujem da ih bolje placaju od nas Vrbasana!Dok su se kukuruzi obavezno kopali imao sam jednu ekipu starijih ljudi generacije moji babe i dede i te ljude sam jako postovao i svaki put kod mene su bili preplaceni i cascenji na njivi sam ih gostio ko da su mi najmiliji.Kada je sa proleca pocinjalo kopanje oni bi me zvali da vide kada ja planiram kopati da u ta doba nikome se ne obecavaju tada sam imao problema sa nekim "gazdama" dolazili da se svadjaju sa mnom sto ih kvarim sto ih preplacujem,a ja sam ih gledao kao najrodjenije.Opet kazem od sela do sela od grada do grada ako covek radi za 120din/sat i ne buni se znaci da je on zadovoljan i ne vidim zasto je tu gazda kriv njihov dogovor njihova stvar.
 
Nije zadovoljan vec nema bolje.
Poruka svim GAZDAMA sta vama znaci 100e mesecno vise da mu platite? Kada je ukupan prihod 5-6mil dinara, profit 2-3mil, zar 100e mesecno x 5 meseci sezone znaci vam puno? Da ne govorim ljudi sto rade 200+ kj x 100k bruto prihoda po kj = 20mil prihoda i sta tu znaci koliko je placen radnik...
 
pratim ovu temu pa da napisem nesto ija. nemojte porediti diklofenovu jasu i recimo starcevo i sela po backoj. jasa srednji banat tuga i zalost samo kada ulazis u selo sela prazna to malo sto je ostalo ili su gazde bogate ili gola sirotinja koja nema gde daode niti mogucnost da negde rade jer su daleko od gradova. starcevo ljudi mogu da biraju gde da rade pancevo blizu biciklom mogu na posao beograd blizu prevoz skoro dzabe.vodim radnike u gospodjince da rade gazdemalodobrih i postenih.ove godine slabo smo i radili dogovor gazda da plate 9h rada sa prevozom 1500din.vozim radnike 160km asvaltom plus 5 do10km letnjek puta do njiva. nikada nismo dobili ni kafu ni sok a kamoli hranu .
 
Kad pogledas realno i mi smo krivi sto su radnici probirljivi gde ce i za koje pare raditi. Utrkujemo se ko ce bolje da ih nahrani i napoji pa do toga da im se kupuju cigarete i upaljac kako je neko napisao. Pre je bilo da svako sebi nosi hranu, a budu zadovoljni ako gazda donese hladne vode da ne bi morali da piju onu mlaku. Da se razumemo i ja radim po tim novim pravilima jer ne mozes osim sveta. Tako smo i doktore pokvarili. Krenulo se sa kafom i picem, a zavrsilo sa par stotina evra u dzep, pa ko ima prezivece.
 
A zašto mladi da rade kada je u današnje vreme unosan biznis da odeš do grada, kupiš "nešto" jeftino u većoj količini pa prodaješ dokonim seoskim volovima. Istim onim kojima je takođe malo da rade za dnevnicu pa im je slađe da od roditeljske muke ispijaju kafe po lokalima.
Ode se povremeno da se nešto "završi" i to je "život". Ukokaju se i urbani su.
Ovi prvi "preprodavci" posle godinu-dve postanu pomalo i lihvari pa eto im sve bolje i bolje. Kamata tu, "roba" se rastura. Svi pošteni i lepo odeveni. Skupocena kola se vozaju a tuđa deca se truju.
Gledano kroz standarde ovog vremena - takav pojedinac je uspeo.
Je*o nadnicu kad ovako imaš i pare i čist si a boga mi i gazdačke ćeri ti namiguju jer ih oni bednici sa žuljevima ne interesuju. Od takvih one beže iz kuće.

Nije problem sa nadničarima da ih nema nego i građevinci ne mogu da nađu ko će raditi.
Svima malo.
 
Kod mene su traktoristi placeni 200din/sat.Od kad udje u avliju,dok ne sednemo da popijemo pivo,a to je kraj rada.
Ne rade cesto,ali mi trebaju,mozda sve ukupno 7-8 dana u godini i puno se ni ne bunim za cenu.Jela nema,ali vode,kafe i piva na kraju koliko hoces.
Zene za istovar su placane 170din/sat,toliko su trazile,nisam se cenkao,jer je ekipa stvarno bila dobra, i evo ih 4 godina dolaze kod nas.
Jela nema.
 
Kod mene su traktoristi placeni 200din/sat.Od kad udje u avliju,dok ne sednemo da popijemo pivo,a to je kraj rada.
Ne rade cesto,ali mi trebaju,mozda sve ukupno 7-8 dana u godini i puno se ni ne bunim za cenu.Jela nema,ali vode,kafe i piva na kraju koliko hoces.
Zene za istovar su placane 170din/sat,toliko su trazile,nisam se cenkao,jer je ekipa stvarno bila dobra, i evo ih 4 godina dolaze kod nas.
Jela nema.
Pa ti si robovlasnik! A saunu za te zene? A kavijar i vruc lebac za traktoriste? Sram te bilo!
 
Kad pogledas realno i mi smo krivi sto su radnici probirljivi gde ce i za koje pare raditi. Utrkujemo se ko ce bolje da ih nahrani i napoji pa do toga da im se kupuju cigarete i upaljac kako je neko napisao. Pre je bilo da svako sebi nosi hranu, a budu zadovoljni ako gazda donese hladne vode da ne bi morali da piju onu mlaku. Da se razumemo i ja radim po tim novim pravilima jer ne mozes osim sveta. Tako smo i doktore pokvarili. Krenulo se sa kafom i picem, a zavrsilo sa par stotina evra u dzep, pa ko ima prezivece.
Radnike su pokvarili ovi sto ih placaju 4-5 x godisnje, samo sto im i zene nisu dali :osmeh:
 
Gledam da ih sto manje imam po dvoristu i na njivi, platim ih posteno al sve sam folirant! Ovi sto tovare bale kao da su zavrsili fakultet, 1000bala ocas posla a cene 12-15din. balu, alo rodjaci sta ste umislili!
Moj jedan prijatelj i radnik "dobar radnik" isao na metlice negde oko Vrsca, kaze super mu ne umori se uopste, kad je proslo 5dana eto ga, jel ima da se radi nesto. Reko sta bi? Ma jebo poso ustanem u 4h dodjem u 17-18h u putu provede 4-5 sati a kuci donese 1200din. ako hoce da jede mora da ponese od kuce :osmeh:

- - - - - - - - - -

Kad pročitam šta sve pišete postaje mi jasno čudjenje ljudi severno od Dunava koji su radili kod mene. Bili su začudjeni jelom i pićem, kako se kod nas sprema i postavlja. Kod nas u Šumadiji je uvek tako bilo. Na tom nismo osiromašili, a nećete se ni vi obogatiti.
Izem ti gazdu gde leba za radnika nema.
To te loze radnici da si ti naj bolji da bi prosli dobro, kad odu kod drugog gazde ti vec postajes naj gori kao sto ti sad pricas za druge!
 
Utovar bala 1000 dinara po danu, ali ne radi se ceo dan, uglavnom od 11 do 5 posle podne. Ili od 7 posle podne, pa do ponoci. Uvek po zavrsetku dobar obrok, i tokom rada pice.
Istovar stajnjaka bude 1500 + dorucak s nogu i rucak. Ali se radi ceo dan.

Pronalazim ih u svom selu, jedan momak od 27 godina, i jedan momak od 50-55 godina. :)
 
Ljudi vi pričate o davanju hrane i pića radnicima. Lako je kada imate dva ili tri radnika. A šta da rade povrtari ili voćari koji imaju po dva ili tri autobusa radnika na njivi. Da li bi ste vi spremali 150 obroka svaki dan i kupili 150 piva i 150 sokova. Gde je tu onda isplativost? Raditi da bi radnicima kod vas bilo dobro a vama najlošije stvarno nema smisla. Nekome ko prestane da radi čim se okrenem još da dajem jelo i piće nema šanse.
 
I Vi napadoste mene za 120din po satu?
Pa od 10 sati traktor ne vozi efektivno 8 sati.Sve ispravno,cisto,klima....nastelovano.Dodjem oko 13h da im donesem naftu,sok i da jedu.Dok oni(on) jede ja teram.
Taj posao se ne moze uporediti sa rucnim utovarom ili istovarom stajnjaka isl.
Mnogi od Vas ovde samo glume.Ako 90% ljudi u selu placa 120din/h sto bih ja glumio pametnjakovica i placao vise.Rretko ko bi mi rekao hvala ili neku dobru rec.Jednom nemoj da ucinis i pricace se vise nego za onih 100 puta sto si ucinio.
 
To da leba nema za radnika na severu je laz i besmislica, kod mene u selu 99% je radnik nahranjen a taj model je i u drugim mestima jel zivimo na isto podrucju, e sad ovi sto ne hrane to je njihova stvar i stvar dogovora, al kazem da je to beznacajan procenat.
 
I Vi napadoste mene za 120din po satu?
Pa od 10 sati traktor ne vozi efektivno 8 sati.Sve ispravno,cisto,klima....nastelovano.Dodjem oko 13h da im donesem naftu,sok i da jedu.Dok oni(on) jede ja teram.
Taj posao se ne moze uporediti sa rucnim utovarom ili istovarom stajnjaka isl.
Mnogi od Vas ovde samo glume.Ako 90% ljudi u selu placa 120din/h sto bih ja glumio pametnjakovica i placao vise.Rretko ko bi mi rekao hvala ili neku dobru rec.Jednom nemoj da ucinis i pricace se vise nego za onih 100 puta sto si ucinio.
Kod nas vozac zmajceka 250 sat,a ima jedan 300 on vozi novog tukana i neki od 160 konja klasa traktor.
 
Nazad
Vrh