Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ako je vrsidba 50e onda branje treba biti bar 70e, al to kod nas nije tako nego je razlika svega 500-1000din. A ima lik sa vucnim zmajem sto radi po 5000 a takav mu i posao!
Setva 2000, tanjiranje teskom 2000-2500.
Koliko naplacujete valjanje? mislio sam 1500/kj.
 
Kod nas berba 6000din.
prevoz 1000din.
tanjiranje 1prohod 3500din.
setva 2000din.
kosidba kukuruza 5500din.
prevoz isto ko u branju 1000din.
cene su po katastarskom jutru(57,55ari)
Sto se berbe tice cene su niske ajde kada udjes u pravu domacinsku njivu pa Boze i pomozi ali kada udjes u njive gde par godina seju kukuruz na kukuruz sam sebi jebes mamu.Ove sam godine bas imao takvih par njiva jbt po 4-5 sati beres kj sve lezi po zemlji i onda isprepletani redovi,a "gazde"hoce svaki klip da bude ubran da nebi morali da pabirce 4 spora ili 1 brza i polako pa na kvacilo i kljunovi po zemlji da klize i onda kada zagusi zlo.Prekljuce liku brali,a on posejao oko 400 kucica bundevi kolacara kroz kukuruz nekih 20ari smo mu brali preko 2 sata otac ispizdeo one vreze po celoj njivi se pruzile i govna nese da puknu i da se kidaju i kad udje u berac odma ga zagusi na svakih 10metara smo stajali i kosirom ogusivali berac.
 
Branje 14000-15000 din, oranje i tanjiranje 100 evra, sejanje 4000 do 5000 din, sve po hektaru.
Vrsidba kukuruza 15000 din (jedan jedini kombajn sa kukuruznim adapterom u siroj okolini).
 
Kako li se pokrivaju ljudi sa cenom kombajniranja po 4000 dinara.Kod mene u selu njih nekoliko radi za te pare što je još gore ljudi lažu za površinu zemljišta tako da to izadje i ispod te cene od 4000,rade ustvari od 3000 do 3500.Ja kosim pšenicu i soju za 5000 a krunjenje kukuruza adapterom 6000.
 
Baca i Dobrodol sve ja razumem,ali nekom fali digitron.
Muku sam mucio sa caletom da mu objasnim da za cenu beraca jednorednog kakav smo imali mozemo kupiti Olt PSK 4 reda i Olt Gamu 18 redova, puno je lakse sejati nego brati...
Mada posla za setvu psenice nema usluzno za novce, ko ima manje on seje rasipacem ili kompenzacija kao sto cu raditi ove godine da covek vuce seme i zadrlja,a mi mu sejemo zbog nedostatka vremena.
 
Inace prevoz klipa je deranje ove godine ako je njiva dalje 2 crvene,ako je blizu sela crvena po prikolici od 4t. Prvo sam hteo djuture da naplacujem 15e/kj cisto za naftu,kad sam cuo da niko ne radi tako,necu ni ja da volontiram.
Ako berem pozajmljujem moje prikolice, ako treba prevoz onda imam jos druga sa njegove 3 tako da imamo 6-7 prikolica ukupno.
Ide po 60e/kj,osim za 2 starih musterija njima nastavljam po staroj ceni,a basce i spiceve koji su dolazili a nisu pre sam otkacio.
 
Tako je.Dok sam brao u klipu cena je uvek bila 50 eura po k.j.Ima koji su brali i za 35-40 samo da bi što više obrali.Kada sam prodao berač pitaju konkurenti otkud si rešio da ga prodaš.Prodao sam ga samo da bi vi drugi imali više posla i da ne kukate kako sam vam uzeo sve mušterije.
 
Glavni obarac cena je prodao jer se masina raspala od posla,ali ne i novaca da se krpi. Dvojica su se bacili na kombajne ozbiljnije nego branje,tako da u selu nema 4 ozbiljna beraca, a kojekakve "musterije" rado uputim da im bere ko je i do sad brao.
 
Odbijam neplatise,polegao,basce i tipa 2 sata voznje u jednom pravcu za jedno jutro.

Jbg ja sam sastavio ekipu imam pojacanje Mitra za prevoz ili ako on ne moze ide njegov deda,de ima baba na istovaru redovno se zadrzi. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Prekljuce liku brali,a on posejao oko 400 kucica bundevi kolacara kroz kukuruz nekih 20ari smo mu brali preko 2 sata otac ispizdeo one vreze po celoj njivi se pruzile i govna nese da puknu i da se kidaju i kad udje u berac odma ga zagusi na svakih 10metara smo stajali i kosirom ogusivali berac.
Tu se gasi berac i zahvali domacinu na pozivu,nije mi do posla kao do zajebavanja s njegove strane.
Preksinoc sam isao da berem 21 ar,da nije bas dobar drugar i tu bih digao sidro,kamenje neko na uvratinama vece od kolena ne moz nikako izaci,vagasi katastrofa a suvo, sa blokadom sam morao na suvoj leniji da ulazim u redove.
 
Meni cova bere sa dvorednim i 10 evra je dulum,a ovi sa jednorednim naplacuju po 13 evra.Kombaj je istih cijena po dulumu..Prevoz i sitnije usluge idemo jedni drugom.Motanje u rolobale suve je 5 evra po bali,a mokre....sjenaza...idu oko 13 evra.Baliranje u kocke je 4 komada za evro
 
Ovome što mi je posejao Tritikal sam platio 2.700 zato što je moja parcela veća od jutra i neću da dođem u situaciju kao pre 10-tak godina kada mi je čovek koji je sejao kukuruz rekao da lažem za površinu!!!
Digoh galamu, skoro i da se potučemo na njivi, kad mi mamlaz kaže:
Imaš tu jutro ipo, a plaćaš samo lanac!!!
Rekoh prvo što mi palo na pamet:
Jeste lažem, u pravu si, nemam jutro ipo, nego cela 2 !!!
Eto ti, jesi zadovoljan?!
Gledao me ko da sam ga popišao...
A voleo bih da tu ima i 3 jutra, a ne bih se bunio ni da ima 4, ali nema, brate, uzmi te pare i nemoj mi doći nikada više, makar i da te molim da dođeš!!!
Zamislite idiota...
Otada se već u okolini iskristalisalo kolika mi je njiva, pa nemam takvih problema više...
Inače, ni jedna njiva nije jutro, ili je veće ili manje do 10-ak ari...
Još nešto, zaboravih reći da je košenje po jutru kod mene cele 2 crvene, a grabuljanje sena 1.500, i prskanje 10 eura po jutru ako je tvoja voda u prskalici, a ako pružalac usluge puni prskalicu vodom kod sebe, ondak je 1.500...
Po meni, sve ove tri operacije su sa cenom van svake logike, al' ajde de...
Moju njivu oprska za 5 minuta, ode dole, vrati se gore i opet dole ali ne hvata celu širinu nego duplira...
Više vremena potrošimo na kačenje priključka i punjenje vodom i hemijom nego odlaska do njive udaljene oko 600-700 metara od moje kuće, nego samim činom prskanja njive...
Sreća moja pa imam samo jutro zemlje...
Pardon, jutro i frtalj, fali koji ar, al' nema veze...:haha:
 
Nazad
Vrh