Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod mene po ha u evro :osmeh:

Oranje 150
Frezanje 100
Branje u klipu 125
Baliranje po bali 0.25
Kosnja 50
Zgrtanje, prevrtanje po 35
Prskanje 50
Sijanje kukuruza 50
 
25 maraka vam je branje beracem?imas li musterija na tu cijenu?i koliko prosecno uradis u sezoni?
Da 25 po dunumu. Musterija ima koliko hoces. U selu samo 4 beraca. Godisnje odprilike 15-20 hektara.

- - - - - - - - - -

Kod mene je branje u klipu sa beracem 30, sa samohodnim je 25.
Kombajniranje takodje 30.
Brdovit je teren.

Kod nas je tako bilo prije 5-6 godina.

Kombajniranje je sad 25

- - - - - - - - - -

Kod nas usluzno oranje ne postoji,zadnji put sam cuo da je neko usluzno orao za pare pre 15 godina.
Pa dobro, vi se metropola :osmeh: Mi kaskamo 20ak godina :haha:
 
Kod mene u okolini cena sejanja jesenjih (žitnih) kultura 2.500 dinara što izađe nekih 20 eura po jutru...
Branje u klipu kukuruza je 50 eura i kombajniranje (soja, kukuruz, žito) 50 eura po jutru...
 
Vršidba kukuruza 50 evra/kj
Setva pšenice 2000 din./kj.
1 prohod teškom tanjiračom 3-3500din./kj.
cene kod nas
 
Poslednja izmena:
Ala bih ja voleo da su takve cene kod mene, berba kukuruza,vrsenje soje,zita bilo cega je 5000 din,setva 1500, oranje 4000 po kj.1200-1500 setvospremac., bala deteline,zita 25,soja 30, kukuruzovina bala 35.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Teskom tanjiracom priprema za psenicu 30e/kj dva prohoda.
Nesto mi velike cene setve u odnosu na branje,daleko je lakse posejati 3kj,nego obrati jedno.
 
North ARMY
Ajd ti to nekom objasni, kada u selu ima 4 sejalice, jedan seje po 2.000 i taj ima posla da jednostavno ne stigne sve da odradi, drugi seje po 2.500, toga sam najmio i dobro poseje i zadovoljan sam, a ako ne stigneš kod ove dvojice ima i treći koji je i najskuplji i seje po 3.000 i ima ubedljivo najmanje posla, ali mu je mašina najutegnutija što je i razumljivo, s obzirom na obim uposlenosti,:haha:, a ima i četvrti, ali taj ne radi uslužno, samo za sebe i taj i da mu daš 50 eura da ti poseje jedno jutro, neće pristati...
Eto zašto su cene sejanja tolike...
Kombajna i berača, a i ljudi koji uslužno rade, ima, hvala Bogu, dosta, pa je i cena u skladu s tim...::super::
Baliranje je kod svih 30 dinara, samo je kukuruzovina kod nekih 35, a kod nekih i 40 dinara po bali...
 
Vršidba 6000 rsd/k.j.Branje u klipu 50 eura/k.j.Tanjiranje 3000 rsd/k.j po prohodu.Setva 2000 rsd/k.j.
N.A brzina setve zavisi od predsetvene pripreme.Negde tako lepo pripreme da ti ispadne kamen iz bubrega.
 
Baca Imao sam primedbi ljudima je puno,reko ok ajd ovako lepe ravne njive pune duzi bracu po 50e,a ovo ostalo dolove i gudure 100e po kj pa im i to ne odgovara.Ovom cenom su svi zadovoljni imam dosta usluga,vise se niko ne zali.
 
Nazad
Vrh