Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kad budemo organizovali okupljanje forumaša za kraj ove godine, bilo bi lepo da dodješ pa da nam preneseš uživo to tvoje veliko iskustvo.
Sarkastičan si, sujetan i ciničan, nemaš iskrene namere da bilo šta saznaš. Žalosno je što je velika većina u Srbiji baš takva, zato i mogu da nam rade šta im padne na pamet.
 
Boderlice, ja sam kao mlad poljoprivrednik učlanio se na ovaj forum kako bih učio od iskusnijih.
Možda jesi mnogo iskusan, ali od tebe naučio nisam ništa osim da je bolje uraditi analizu zemljišta i đubriti na osnovu analize. To sam i sam znao, jer je sasvim logično.
Zapitaj se da li si ti možda svojim pisanjem nekoga oterao, ili mu barem smanjio želju da čita neke teme


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Koliko naplacujete guberisanje na 25cm?
Pre toga nista nije radjeno od operacija.
Imam ponudu, a ne znam koliko da naplatim...
 
Pa koliko trošiš goriva po ha u tom poslu u takvim uslovima? To ti je polaz za bilo kakvu računicu.
 
Ja sam gruberisanje radio za 5.000 din po jutru. Oranje 7500.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nemam plug već par godina,nit planiram kupiti.Kome se svidja uradim,kome ne neka ide kod drugog.Inače čuo sam da oru kod nas za 8000-8500 din/kj
Inače moj cenovnik glasi ovako:
Prilrema i setva 6000din/kj(nebitno dali sam jednom ili 2x kultivirao)
Bacanje veštaka 1500din/kj
Prskanje 2000din/kj
Špartanje 2000din/kj
PRiprema i setva pšenice 6000din./kj
gruberisanje 8000din/kj
Kombajniranje 10000din/kj sa prevozom(prevoz 2000din./kj)
 
Nemam plug već par godina,nit planiram kupiti.Kome se svidja uradim,kome ne neka ide kod drugog.Inače čuo sam da oru kod nas za 8000-8500 din/kj
Inače moj cenovnik glasi ovako:
Prilrema i setva 6000din/kj(nebitno dali sam jednom ili 2x kultivirao)
Bacanje veštaka 1500din/kj
Prskanje 2000din/kj
Špartanje 2000din/kj
PRiprema i setva pšenice 6000din./kj
gruberisanje 8000din/kj
Kombajniranje 10000din/kj sa prevozom(prevoz 2000din./kj)
A pošto bi samo bila priprema za prolećnu setvu po kj?
 
Nazad
Vrh