Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ово је и даље актуелни ценовник код нас. Годину и по дана никада није мењан, ни када је код других расла цена ни када је падала.



Ово је и даље актуелни ценовник код нас. Цене су сада исте код свих откупљивача пошто постоји картел.
 
Svaka čast za mlekaru.I posle se priča o nekim greškama kod proizvođača,matičenju...Džaba sve kad nemaš cenu.
Januar mesec smo imali 3200 l mleka pa računaj koliko gubimo zbog cene.Po ovoj listi je u pitanju 20 dinara,skoro.
 
Ne da se.Krave nam se tele kampanjski.Prošle godine su nam se 7 od 10 krava telile od avgusta do oktobra aod toga 4 septembra pa nismo 3 meseca nosili u mlekaru a mlekare traže svaki dan 100l..A ovo od kuće ne bih da dajemo u mlekaru jer ide po 100din a kod nas sad ko ima laktofriz ima 7,8 dinara više.Mi sad imamo 46 dinara.Nikad nismo imali više od 50.
 
A jel prodaješ sira?
U Nišu i okolini već godinama nema domaćeg sira, retko se nalazi.
Ženina drugarica se udala u Mramorski potok oni imaju čini mi se 7 krava i ne mogu da postignu da prave sira kolika im je potražnja.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ne da se.Krave nam se tele kampanjski.Prošle godine su nam se 7 od 10 krava telile od avgusta do oktobra aod toga 4 septembra pa nismo 3 meseca nosili u mlekaru a mlekare traže svaki dan 100l..A ovo od kuće ne bih da dajemo u mlekaru jer ide po 100din a kod nas sad ko ima laktofriz ima 7,8 dinara više.Mi sad imamo 46 dinara.Nikad nismo imali više od 50.
dakle kako si opisao,moras se opredeliti:
ili bazen ili i dalje prodavati od kuce po 100din(zbog cega kako shvatam i nemas bazen) ali onda nemas prava kukati na cenu

ne moze oba

vrlo je prosto
minus ili plus
ako si u minusu zbog toga sto prodajes od kuce znaci da to moras da prestanes raditi,ako ti to pokriva manju cenu(nego da imas bazen za svu kolicinu mleka i naravno vecu cenu) onda jbg radi i dalje tako ali onda mlekari nisi znacajni snabdevac jer i sam kazes da im 3 meseca nisi predavao mleko i sto bi onda oni korigovali cenu otkupa
 
dakle kako si opisao,moras se opredeliti:
ili bazen ili i dalje prodavati od kuce po 100din(zbog cega kako shvatam i nemas bazen) ali onda nemas prava kukati na cenu

ne moze oba

vrlo je prosto
minus ili plus
ako si u minusu zbog toga sto prodajes od kuce znaci da to moras da prestanes raditi,ako ti to pokriva manju cenu(nego da imas bazen za svu kolicinu mleka i naravno vecu cenu) onda jbg radi i dalje tako ali onda mlekari nisi znacajni snabdevac jer i sam kazes da im 3 meseca nisi predavao mleko i sto bi onda oni korigovali cenu otkupa
Ne znam što ti misliš da ja kukam ako sam ti iskreno odgovorio oko laktofriza.Ovde je bolje prećutati i ispadaš pametniji..Naša mlekara malo plaća,uopšteno.I da pripojim to mleko što prodam u tom periodu kada je 7 krava zasušeno ne mogu da ispunim zahteve mlekare.
A jel prodaješ sira?
U Nišu i okolini već godinama nema domaćeg sira, retko se nalazi.
Ženina drugarica se udala u Mramorski potok oni imaju čini mi se 7 krava i ne mogu da postignu da prave sira kolika im je potražnja.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Uglavnom za sebe i po neka kila se proda.
 
Ne znam što ti misliš da ja kukam ako sam ti iskreno odgovorio oko laktofriza.Ovde je bolje prećutati i ispadaš pametniji..Naša mlekara malo plaća,uopšteno.I da pripojim to mleko što prodam u tom periodu kada je 7 krava zasušeno ne mogu da ispunim zahteve mlekare.

Svaka čast za mlekaru.I posle se priča o nekim greškama kod proizvođača,matičenju...Džaba sve kad nemaš cenu.
Januar mesec smo imali 3200 l mleka pa računaj koliko gubimo zbog cene.Po ovoj listi je u pitanju 20 dinara,skoro.
evo ti 2 posta koja su kontradiktorna

ocigledno da je kod vas problem a ne kod mlekare i otkupa
 
Овд је 1 КГ Сира 600 динара, 1 КГ Кајмака 1200 динара.
Е сада Ви рачуајте коло му дође Литра млека.
 
Poenta je da radis ili na veliko ili na malo.Kada imas dosta novca i mozes uloziti odjednom u krave i opremu mnogo je laske predavati vece kolicine mleka po boljoj ceni i vise zaradjivati.Ali ko je mali i krece mislim da se sa sirom i kajmakom moze bas lepo zaraditi.Jeste veci posao ali opet kakve su danasnje plate to je ektstra.
Moja matematika je sledeca :mleko 120din ,1kg sira 600 din, kajmak 1200, polutvrdi sir (kao kackavalj ) 1500din.
Od jedne krave trenutno imam oko 30l mleka a krava me dnevno kosta oko 600din (sa kupovnom hranom) pa racunajte koliko se mesecno zaradi.A sigurno nema 8h dnevno posla nego daleko daleko manje.
Ovih dana krecem u nabavku jos jedne krave posto nemam dovoljno da podmirim musterije.
 
Nazad
Vrh