Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Kokoske su mlade ,znaci samo hrana je problem.
 
Prestani im davati antibebi pilule :haha:
Salu nastranu smestaj mze zezati,ali je tipicnije nedostatak Ca
Koristi DKF umesto MKF
 
Može i povećana količina krede (CaCO3) da reši problem, ili kombinacija.
Inače DKF na tržištu ima raznih proizvođača i koliko znam većina domaćeg porekla su veoma lošeg kvaliteta.
 
Jest da je otome sad vec greh govoriti,ali smatram da im nedostaju proteini zivotinjskog porekla.
Dobro znamo da su insekti prirodna hrana zivini,a i misu ne oprastaju
 
Ma to je propaganda uvoznika.
Ne valja riblje i mesno brašno, ali je zato tu zamena ribljeg brašna. Pazi molim te...
Otkako se bavim stočnom hranom u sastavu koristim isključivo mesno-koštano brašno.
NIKADA nije bilo problema zbog njega nego najčešće zbog manjka proteina u sojinoj sačmi (jer je bila "krštena"), ili zbog loših premiksa.

Uvoznici profitiraju, kafilerije ne rade a otpada klanične industrije na svakoj deponiji, ili po kanalima.
 
Primetio sam da imam jaja koje nemaju zumanac. o cemu se tu radi? Sta moze da bude uzrok, jel to opsno?
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

postovanje svima
moj tast ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo, i od skoro smo poceli da drzimo 200 koka nosilja.
Interesuje me posto zelimo da snabdevamo trgovacke radnje a koje jaja zele da uzimaju preko racuna da li se pdv mora na fakturi iskazivati i da li ovakvo poljoprivredno gazdinstvo uopste ulazi u sistem pdv.
unaped hvala svima na pomoci
aca
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Da bi ušao u sistem PDV-a moraš imati obrt od min 2 miliona dinara.
I kako uopšte misliš da pišeš fakture kada nemaš pečat?
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Pa pecat od poljoprivrednog gazdinstva imam posto je poljoprivredno gazdinstvo registrovana.
u svakom slucaju hvala na odgovoru
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Imam i ja registrovano gazdinstvo a nemam pečat :sta:
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

pečat je najmanji problem mi ga imamo 15 god
piše samo polj.proizvođač ime i prezime
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Ok, nije poenta imati pečat, ali šta sa njim, kakvu težinu ima takav pečat?
 
dali treba prostorija u kojoj ce biti smestene koke nosilje da se isprska sa nekim preparatom
 
Dobro nam dosao. :ppozdrav: :ppozdrav: Ime postavi korektnije pitanje jer ovo verovatno ni sam ne razumes :ppozdrav:
 
cao ime.mislio sam dali treba prostorija u kojoj ce biti smestene koke nosilje, da se pre njihovog unosenja, isprska nekim hemijskim preparatom da se nebi "zapatili" neki paraziti tipa vasi i td.nov sam u tom poslu
 
Ako je prostorija cista nema potrebe,ako je bio krtlog (supa za sve sto ce mozda zatrebati) izvrsi deratizaciju,dezinsekciju,dezinfekciju i detalno ciscenje
 
Imam koke nosilje i primetio sam da imaju pipu kako ih ocistoti ,imali neko sredstvo da suzbija gamad?
 
Nazad
Vrh