Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Koke iz jednog boksa kljucaju koke u drugom boksu ozbiljno.U čemu je problem hrana gotova smeša.

Prenaseljenost, neadekvatan svetlosni program, losa ventilacija, nekvalitetna hrana ...................Jesu li bar debikirane.
 
tajmer-el011~m_184076.jpg
kako se ovo koristi?Ja kupila za koke ali ne umem da podesim.
 
svaka plastika je 15min kad je gurnes na dole aktiviras. dakle namestis kolko su sati trenutno i onda izaberes od kolko do kolko oces da ti pusta struju i onda ispretiskas te male crne plastike na tom okruglom cudu a sa strane ga stavis na T ne na ON. Prosto
 
tajmer-el011~m_184076.jpg
kako se ovo koristi?Ja kupila za koke ali ne umem da podesim.

To Vam je koleginice tajmer.Uz njega ste verovatno dobili upustvo za programiranje.Pomocu njega regulisete protok struje.Koliko ja vidim to je mahanicki tajmer.Oni su dugovecniji ali imaju jednu manu.Ako isprogramirate da "propusta" struju primera radi od 06- 22 casa i ako u medjuvremnu dodje do nestanka struje u trajanju od 1 sat.On ce "propustati" struju do 23 casa.U prevodu kod prestanka struje program kasni onoliko dugo koliko je trajao prekid.
Iz tog razloga kod mene u funkciji su elektronski tajmeri.Imaju svoju bateriju koja sluzi da premosti taj nestanak struje i uvek protok bude onako kako je planiran.
Kod mene su u funkciji kod svetlosnog programa, ventilacije, muzike, rada "el,kvocki"....NIje mozda u temi ali oprostice moderator
 
Uspela!Hvala vam.Problem je bio sto nisam probala da pritisnem plastiku prema aparatu.Ja vrtela u krug,vukla kad ga nisam polomila dobro je.Izgleda da je vreme da nosim naocare.:osmeh:
 
Pozdrav svima...Ja sam Cancar Zakir iz Zenice,vec duze vremena posjecujem i iscitavam ovaj forum prvenstveno koke nosilje.Nezaposlen hm...nista novo, imam nesto pcelinjih drustava koje selim na dvije pase,zasadio sam i nesto sipurka shmit imao sam dvadesetak ovaca koje vec sada prodajem ali zato sam nabavio 120 kom. koka, isabrun-valjda se tako pise...nisu pronijele jos 25.02.a hoce akobogda...Uglavnom kako sam vidio ima rijesenja za sve probleme na ovom forumu sto me je jako obradovalo kao pocetnika.Mene malo brine svijetlosni rezim posto nemam struju 220vol,neko solar panel napon 12 vol.dosta dobro se vidi za ljutsko oko ali ovako za njih neznam naime koristim led sijalice 12V, 12 kom po 1.5 vati ukupno 18 vati,prodavac veli da je to nesto vise vati u odnosu na standardne i da je to sasvim dovoljno....sta vi velite dali je to dovoljno ili moram vise prikopcati sijalica i naravno dokle smijem opteretiti citav sistem, baterija je 85 Ah.To se sve nalazi na nesto kao vikendica,komsije se bunile zbog neugodnog mirisa pa sam bio primoran na selidbu.Imam namjeru za prosiriti na nesto vise, ali otom potom.Nadam se da vas nisam opteretio sa predhodnim prestavljanjem...kvadratura prostorije 12kvadrata ...Zivi bili
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima...SAMA iskreno se zahvaljujem na dobrodoslici.Malo sam zbunjen sa ovolikim odgovorima na moj prvi post,izvinjavan se na upitu a obecajem da je ovo moj i posljednji post.Ipak pet dana je previse i na naj bezlazeniji neki problem.Bicu i dalje prisutan i iscitavacu ova forum i traziti rijesenja za eventualne moje probleme.zivi bili...
 
Помаже Бог!
Од близу 500 кока носиља, које поседујемо, дневно буду барем двадесетак јаја са меканом љуском, шта недостаје у исхрани?
Да напоменем, користимо концентрат "Јуниор" из Крушевца.
 
Naj verovatnije kalcijum.Reklamirajte proizvodjacu hrane
 
Poslednja izmena od urednika:
Nedostatak kalcijuma.Koka koja se navadi na kljucanje jaja se tesko odvikava od istog.Dobro bi bilo uhvatiti stetocinu i odstraniti.
 
Имам рафове,у три ниво,само метална конструкција.Занима ме да ли би се могли искористити за прављење кавеза за коке и ако би могао неко да ми да савете како би то требало да изгледа.Тотални сам аматер у овоме.
 
Имам рафове,у три ниво,само метална конструкција.Занима ме да ли би се могли искористити за прављење кавеза за коке и ако би могао неко да ми да савете како би то требало да изгледа.Тотални сам аматер у овоме.

Dobro Vi nama dosli. Posto ste novajlija na forumu red je a i pravilo da napisete par reci o sebi u:http://poljoinfo.com/forumdisplay.php?41-Članovi-poljoinfo-foruma:ppozdrav:
 
Ja ne znam bas skoro nista u vezi tova koki nosilja ali sam cuo da trebaju da imaju minimalno 12 sati dnevno svjetla a idealno je 14 do 16 sati sa minimalnom osvjetljenosti od 40 lx/m2 , luksa po metru kvadratnom , to je zaista dosta velika osvjetljenost , sada je tu 2 problema , prvi je ako idete klasicnom zaruljom sto je prevelika potrosnja , to vam je izmedju 3 i 5 wata po metru kvadratnom , sa fluo lampama je to oko 2 do 3W , sa LED rasvjetom vam je to 1W max. , a drugi problem je sto covjek ne vidi vise od 80 titraja u sekundi dok se kod koki i pilica ta granica mjenja i dolazi do nevjerovatnih 180 Hz (herca) titraja u sekundi , sto se uocava kao problem kod ova prva dva tipa osvjetljenja , a problemi su da su koke i pilici agresivni jer ih to iritira , dolazi do kanibalizma i dolazi do toga da koke pocinju da kljucaju jaja , kablove , rasvjetu i svasta nesta .
Evo ako zelite mozete ovdje procitati malo o ovoj 3 vrsti osvjetljenja za kuce je ali mislim da se moze primjeniti veoma dobro i za tov pilica i za koke nosilje , volio bi ako mozete da pogledate , narucito oni koji se bave s time dugo , i imaju iskustva , da mi kazu svoje misljenje o tome , jer kraj samih troskova u proizvodnji naj veci problem kada koke pocnu da capaju jedna drugu i da jedu jaja .
Stranica je moja i nije kao reklama vec kao pomoc da se shvati koliko je vazno osvjetljenje , ali ako admin bude smatrao da je treba obrisati slobodno neka brise , onda mi se javite slobodno na PP , stranica je na : www.3g-elektronika.webs.com
 
Nazad
Vrh