Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
@ Robins. Znas li druze neku zadrugu ili bilo kakvu slicnu organizaciju~firmu u zapadnoj Srbiji gde bi se mogli kupiti pilici rasne zivine za dvoriste(sasex,brama...)?
 
Puno ti hvala drugar,dobio sam poruku aline mogu nikako da ti odgovorim na PP,stalno mi izbacuje kako je doslo do neke greske:udri: ali nema veze ~veliko,veliko hvala :ppozdrav:
 
Puno ti hvala drugar,dobio sam poruku aline mogu nikako da ti odgovorim na PP,stalno mi izbacuje kako je doslo do neke greske:udri: ali nema veze ~veliko,veliko hvala :ppozdrav:

Crni, proveri broj primljenih i poslatih PP. Verovatno si došao do 100 komada ukupno (programsko ograničenje), pa moraš da izbrišeš sve ili samo neke iz tvog Inbox-a (Primljene) i Outbox-a (Poslate). Sada ne samo da ti ne možeš da pošalješ PP, već odbija i one koji pokušavaju da pošalju tebi PP. Idi u Kontrolni panel pa bri[i višak!

:ppozdrav:
 
Iznosene koke nosilje hibrida za konzumna jaja kada se kupe sa farme u zavisnosti od nedelje starosti i % nosivosti mogu jos dugo nositi pod uslovom da se hrane uglavnom koncentratom. Farma u zavisnosti od cene jaja na trzistu pocne nekad ranije prodavati koke jer joj se ne isplati dalje drzanje, sto za privatnu kucu koja sebi kupi za svoju potrosnju uvek ima isplativosti posto su jaja maloprodajna cena uglavnom uvek skuplja nego ona koja farma moze dobiti kada prodaje nakupcima i sl. Ja recimo trenutno imam oko 15 komada i stare su druga godina kupljene su doduse sa 18 nedelja i jos uvek nose oko 75%, sto je za moju potrosnju sasvim ok, a i finansijski.
 
Pozdrav za sve,pošto sam novi pa me interesuje,koliko sedmica potrebno za period Mitrenja,da bi koke ponovo nosile.:osmeh:
 
Postoje različiti programi mitarenja i koliko znam može biti kraća i duža varijanta. Ova duža ide do 6 nedelja i sastoji se od restrikcije hrane, vode i svetlosti da bi koke na taj način pokrenule hormonski proces mitarenja u kome promene perije i pripreme se za novi ciklus nošenja.
 
Imam jedan program mitarenja ali ga ja nikada nisam proverio - obzirom da me to nije interesovalo nesto posebno.Ako treba poslacu ga na p.p. ali unapred kazem ne stojim iza toga .Pozdav ekipi na forumu
 
Robins,zahvaljujem na informaciji.Valjevac ako možeš da mi pošalješ na p.p.da vidim taj recept.Robins dali znaš koliko treba davati hrane ,vode,i svjetlosti koliko je potrebno.Unaprijed zahvaljujem.
 
Pozdrav svima interesuje me ako neko moze da mi odgovori, koliko jedna koka pojede koncetrata od jednodnevnog pileta do pocetka nosenja ?
 
Znam samo tehnologije za odgoj i eksploataciju belih priplodnih koka a za žute koke nosilje konzumnih jaja je drugačije. Svaka tehnologija se može naći i skinuti sa sajta odredjenog hibrida.
 
Pozdrav svima interesuje me ako neko moze da mi odgovori, koliko jedna koka pojede koncetrata od jednodnevnog pileta do pocetka nosenja ?

Po tehnologoji odgoja koju ja koristim, koka "Isa brown" za 18 nedelja ili 126 dana pojede 7,014kg.hrane.Ako treba nekih detalja javi se na p.p. da ne zamaramo ekipu na forumu
 
Po tehnologoji odgoja koju ja koristim, koka "Isa brown" za 18 nedelja ili 126 dana pojede 7,014kg.hrane.Ako treba nekih detalja javi se na p.p. da ne zamaramo ekipu na forumu

Evo kako izgleda koka starosti 121 dan odgajena po toj tehnologiji.Snimak od juce
eprbdz.jpg
 
Evo jedne recepture koke nosilje jaja za konzum II sa 15% proteina posle 40 nedelje

Kukuruz 49.56%
Psenicno stocno brasno 19.86%
Suncokret 33% 3.16%
Sojina sacma 44% 3.95%
Sojin griz 12.73%
Soda bikarbona 0.15%
Stocna kreda 2.47%
Beli grit 5.6%
MKF 1.1%
Stocna so 0.18%
DL-Metionin 0.25%
Premiks 1%

Metabolicka energija 11.5 MJ/Kg
Protein 15%
Kalcijum 3.2%
Fosofor 0.7%
 
Poslednja izmena:
Bez namere da te nešto omalovažavam, ali ta je receptura, po meni, suviše komplikovana i sa malim % proteina.
 
Tako ti se industriski prave recepture nije bitno da li ima proteina nego koja je bioloska vrednost proteina. Ovakve recepture prave uglavnom fabrike stocne hrane to je propisano pravilnikom o kvalitetu stocne hrane ako hoce neko da baca pare neka to i uradi pa neka dodaje i vise proteina.
 
Ti pravilnici o kvalitetu stočne hrane su se u Srbiji zadnjih dvadeset godina promenili već dva-tri puta, tako da mi to što država propisuje baš i nije nešto merodavno. Ajde ako može da malo pobliže pojasniš tu biološku vrednost proteina.
Hvala.
 
Nazad
Vrh