Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Pogrešno si me shvatio. Uopšte ne osuđujem, nego kažem da za ozbiljan rad sa kokama treba da im se obezbede potrebni uslovi.
Idealna temperatura za kokoške je 16 stepeni Celzijusa.
Zato sam naveo primer mog drugara, koji je sa izolacijom tu temperaturu postigao, jer dok nije imao izolaciju, dakle na 5 do 7 stepeni, nosivost koka je za neki procenat bila umanjena.

Ne treba toliko da te brine niža temperatura u zimskom periodu, nego visoka temperatura u letnjem periodu.

:ppozdrav:
 
alfa 9 je napisao(la):
ja neznam nista o kokama,hocu da vas pitam nesto!! ako koka od 18.nedelje pocinje nositi jaja,onda koliko ce imati nedelja kad prestalje da nosi:haha:molim pomoc zbog kucnog drzanja
Ako se ne varam , prestaje da nosi sa 48 nedelja, mada ima slucajeva kada nose i do 52. nedelje. Ne uzmi zdravo za gotovo..
Post je spojen: [time]1262796796[/time]
_________________________________________________
Upravo tako, Branko.. Mnogo je opasnija VISOKA temperatura nego niska.. I ventilacija je nuzna zbog smanjenja vlaznosti u objektu.. Posebno zimi.. :ppozdrav:
 
Zorane,kvalitetne koke nosilje sorte isa brown mozess nabaviti u okolini Valjeva.Saradjujem sa firmom koja ih prodaje.Imaju koke kvalitetne a starosti su 18 - 19 -i 20nedelja(zavsi iz kojeg objekta prodaju sada).Uz dobre uslove i hranu imaces i dobru koku nosilju.Oni svake subote koke isporuchuju u Pancevu.Ako si zainteresovan javi se dacu ti telefon vlasnice firme pa se dogovarajte oko cene i ostalih uslova.
Zelim ti lep uspeh u ovoj oblasti.
 
mislim da im cena oko 500 do 550 dinara zavisi od destinacije jer na vecu kolicinu oni dopremaju kupcu
 
Alfi , zdravo za gotovo.... To je naprosto termin koji se koristi za nesto , sto je uslovno tacno, kao sto se kaze ... Mogao bi se zakleti... Znaci, ne kunem se da je tacno, ali mislim da je tako.. Elem, moze da bude, al` ne mora da znaci!!! :ppozdrav:
 
Da li neko zna recept za pravljenje koncentrata za koke nosilje u odgoju?
 
struna je napisao(la):
Koke se obicno drze 1godinu posle 18-te nedelje,i za to vreme snesu oko 290-300 jaja.

Bravo Struna!

Kratak precizan odgovor...I ja sam dugo bio u nedoumici da li godinu dana njihove starosti (tj jos nekih 35 nedelja) ili jos godinu dana...ocigledno je jos godinu dana od dana ubacivanja u objekat....
 
sto se tice vremenski do kad nose kokoske nosilje,znam coveka kome kokoske nose godinu i po dana od pronosenja ,ali posle godinu dana ima mali pad nosivosti,ali se i dalje isplati
 
nebi jela jaja da nemaju potrebe, one to instiktivno , ti im u smesu namrvi ljuske od jajeta, za prvu pomoc i vidi s tom smesom prepravi to, treba vise minerala verovatno ;)
 
ja kokice čuvam do ukupne starosti od godinu ipo dana, i onda ih izbacujem iz upotrebe,neke prodam a neke koljem. pokušavao sam da ih recikliram (veštački mitarim) ali nije pokazivalo neke rezultate (70 -75 %)
 
ja sam svojim kokicama davao gotove koncentrate do septembra meseca,a od septembra im sam spremam i to:
kukuruz .......................56%
suncokretova sačma......10%
sojina sačma................10%
sojin griz......................10%
vetaribol......................2%
stočni kvasac................3%
DKF.............................1%
stočna kreda.................6%
suncokretovo ulje...........1L
premix (eko-veta sa bojom)...1%
so.................................0.2%
kupljenim koncentratima sam imao nosivost 80-85%, a ovim mojim 94-98%, a usto i jeftinije mi izlazi. sad zimi dodajem još 1L sunc.ulja. potrošnja je 130 g po kokici
 
Eh i to ti je zivot...
Dok radi koristis, kad nemoze vise koljes, i ceo zivot provede u radu a nezna sta je ljubav... jedina slast joj je koncentrat u ustima...
Predlozicu drustvu za zastitu zivotinja da u zakonu ugrade obavezne petlove... za zanimaciju.
 
:bravo: :bravo: Kod mene imaju i petlove, i slobodno secu / kad je lepo vreme/i opet sam zadovoljan produktivnoscu.
 
kurta_75 je napisao(la):
ja kokice čuvam do ukupne starosti od godinu ipo dana, i onda ih izbacujem iz upotrebe,neke prodam a neke koljem. pokušavao sam da ih recikliram (veštački mitarim) ali nije pokazivalo neke rezultate (70 -75 %)
U tom poeriodu koliko jedna koka snese ukupno jaja? To je otprilike, ako sam dobro shvatio, trinaest i po meseci?
 
Nazad
Vrh