Koju rasu svinja držite,i zašto?

Evo mog Velikog Jokšira.
30sbslu.jpg
 
Juče sam pripustio (mislim Veterinara) na moju 9 put sada Landrasa da dobijem na dužini i od tih ostavljam za priplod.
Al Jokšir je jokšir tu nema priče
 
Juče sam razgovarao sa veterinarom i kaže mi da od 25-og kreće Agronor da isporučuje seme. Imaju N: Landrasa, V. Jorkšira i Duroka a cena će biti hiljadu dinara s tim da se radi dva puta( dan za danom) pošto su utvrdili da tako dobiju više prasadi. Inače moći će da se od njih uzmu i nazimice (mislim da je oko 38 000din/kom) i hrana koju dobijaš po veleprodajnoj ceni na odloženo. A prasad će na kraju moći njima da prodaš eko nemaš kome pošto oni tek startuju i trebaju im ta prasad i plaćaće ih makar malo skuplje od tržišne cene. A u njihovim (Agronorovim) novinama sam pročitao da se svinje uteve i za šezdeset dana kraće nego neke koje nisu toliko kvalitetne.
 
jer nekom poznata ova rasa? ja sam zadovoljan, i objasnicu vam malo kasnije zasto sam se odlucio za tu rasu.
mju03m.jpg


Post je spojen: [time]1259622204[/time]
_________________________________________________
15s0vv7.jpg

Post je spojen: [time]1259653320[/time]
_________________________________________________
dolweu.jpg
 
:ppozdrav:ajd pričaj o ovim mangulicama, bog te skoro kao ovca :haha: Koliko je teška ova na donjoj slici, kakvo je meso itd_
Deluje čudno ovako kratka sa kratkim nogama :ppozdrav:
 
Stvarno aj podeli sa nama malo o ovim svinjama.
Ja planiram da naredne godine uzmem dva praseta mangulice. Gledao sam u oglasima komad (prase) 50 evra, a kayzu da je mnogo zdravija, ali kazu i da imam slab prirast. E, sad ne moze i jare i pare.
 
ima slab prirast krmaca oprasi 3, 5 komada, hrani se veoma lako samo koprivu, kukuruz i mekinje su osnovne namirnice, malo deteline trave, najbolje bi bilo na pasnjaku da se pase kao nakada sto su stari ljudi to radili, prase kosta 50eu jeste skupo, meni je trebalo 11meseci dok je poraslo na 120kg, slanina je jako ukusna kao sapun se raspusta u ustima, slaninu od ove rase prodaju po 1000din kilo. meso je crvenije boje a slanina je bela kao sneg, nemam jos iskustva ove godine sam prvi put klao, kazu da ove svinje imaju pozitivan holesterol i da je zdravije meso od piletine, ljudi pricaju da je ovu rasu bog stvorio a ostale rase su modifikovane.
 
miroslav k je napisao(la):
kazu da ove svinje imaju pozitivan holesterol i da je zdravije meso od piletine, ljudi pricaju da je ovu rasu bog stvorio a ostale rase su modifikovane.
kad idu na ispašu i u šumu da krkaju žir,a kad se hrane kukuruzom ili nečim drugim ništa od pozitivnog holesterola.
 
e do q*** to nisam znao,a po selu ima njih dosta sto su navukli manguljane,pa kao zdravije....aha,yeah,NOT.
 
au Petrovac pa stvarno si naporan,uvek tvoja mora da je zadnja prvo za kulen pa ovo sad.
OK nije dokazano ,nije ni zdravo pa jel svi ljudi gaje Mangulice a da i one nisu možda poreklom iz Petrovca
 
Nazad
Vrh