Koju rasu svinja držite,i zašto?

Pozdrav,
ja imam krmace rase svedski landras,cist svedski landras.Trenutno imam prasice od nerasta pietren-durok.Beli su,povukli na landrasa.Sada sam pustio na jednu od krmaca vrhunskog landrasa.Trudim se da odrzim kvalitet.
 
Moze...evo pogledacu sta imam u telefonu pa cu sutra okaciti...trenutno nisam u zemlji...

---------- Poruka napisana 29-05-12 u 04:03 ---------- Prethodna poruka je 27-05-12 at 13:16 ----------

Evo i slika

---------- Poruka napisana u 04:07 ---------- Prethodna poruka je at 04:03 ----------

rrpn2w.jpg
[/IMG]Evo i slika

---------- Poruka napisana u 04:10 ---------- Prethodna poruka je at 04:07 ----------

evo i svedjanke
2z4lcly.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 04:13 ---------- Prethodna poruka je at 04:10 ----------

2cpye0i.jpg
[/IMG]
 
ja sam skoro nabavio jorksir krmace bile su osemenjene isto sa jorksirom prasici su lepi ali sledecu turu cu sa landrasom,cuo sam da onda od te kominacije ostavim nazimice pa njih onda ukrsati sa pijetrenim ili nekim drugim ,kazu da je to prava stvar.Sta vi mislite o ovome pozdrav:ppozdrav:
 
Pozdrav,
Svinje uzgajam deset godina, što se rase tiče kao genetsku bazu koristim Velikog Jorkšira, to je genetika od profesora Beukovića. Njih osemenjavam u čistoj rasi ili sa Nemačkim landrasom u zavisnosti od potreba za remont ili prodaju. Pored jorkšiki na farmi se nalaze i krmače F1 generacije (LxY ili YxL), poreklom sa Deltine farme Napredak iz Stare Pazove, njih osemenjavam isključivo sa Durokom kao terminalnom rasom.
 
Jedno pitanje: Imam krmacu nesto izmedju joksir landras http://i53.tinypic.com/qyxxjt.jpg

, e sad kojim sjemenom je najbolje osjemeniti da bi prasici bili najbolji u startu jer ih planiram prodavat do kilaze od 30 kg pa me interesuje koja kombinacija je najbolja za to.

Imam u komsiluku dobrog vepra Joksira ali neznam kakva bi to kombinacija bila
 
Idealna,po meni.Imao sam sad dve ture prasadi,majke rodjene sestre F1,veprovi pietren i semenjen jorksir u drugoj.Jorksirci su mi stigli 10 dana ranije,i imali bolji prirast.
 
Srpski ladras ukstiti sa Srpskim jorkširom pa na njihove ćerke pripustiti nekog dobrog Srpskog terminalnog nerasta, pietrena, duroka ili nekog iz te kombinatorike...
 
Pozdrav,
Svinje uzgajam deset godina, što se rase tiče kao genetsku bazu koristim Velikog Jorkšira, to je genetika od profesora Beukovića. Njih osemenjavam u čistoj rasi ili sa Nemačkim landrasom u zavisnosti od potreba za remont ili prodaju. Pored jorkšiki na farmi se nalaze i krmače F1 generacije (LxY ili YxL), poreklom sa Deltine farme Napredak iz Stare Pazove, njih osemenjavam isključivo sa Durokom kao terminalnom rasom.
j
komsija gde dolazite do kvalitetnog semena velikog joksira? Pitam jer cu imati nazimice landras ...pozdrav
 
Pozdrav sugradjanine ,dali si nabavio nazimice koje spominješ u julu , ja takodje tražim Landrasa , imam trenutno nerasta Landrasa , možda izkombinujemo nešto . . .

- - - - - - - - - -

Čovek je ipak bio ozbiljan ! Srpski Landras , Durok i ostali , pitaj prof. Vitomira Vidovića . . .čudi me da urednik nije reagovao . . .
 
Neznam gde ste culi i procitali za srpskog landrasa...srpskog joksira...srpskog pijetrena....pijetrn je poreklom iz danske....dobio je ime po selu gde je kako da kazem prosto napravljen....mislim da je i landras iz danske....mi imamo moravku....resavku...a ako se nevaram to su sorte koje su dosle iz rumunije...svaka cast profesoru ali se neslazem sa njim...
 
Pisao sam opširnije ali nije do sad objavljeno pa ću skratiti , prof. Vidović je pokrenuo registraciju Srpski landras jokšir i durok ali sad je član Agrarnog Saveta može biti svašta .I drugi su u Švedskog landrasa dodali druge rase pa ga prisvojili . Kod nas prvo se pojavio Švedski Landras.
 
Pozdrav Forumasi,Ja sam novi imam krmace Pietren (cist) koja kombinacija je najbolja,i kakava sorta e Dalan (mesnata,dnevni priras,kakva plodnos) nene karakteristike.Zahvaljuem se na saradni.
 
Nazad
Vrh