Koju rasu pasa imate ili volite

Sestrić ima BULL MASTIF-a i mogu reći taj ker sa svojih 90kg je baš velika maza i odličan čuvar!!!!!!
A za decu je ne zamenljiv!!!!
Obožava decu, obožava da ga gnjave jašu, češu, leže na njemu i još što šta

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Зависи како која раса и нису увек људи криви за карактер пса. Има нечега и у генетици џаба социјализација,обуке и неге ако пас има наследну фалинку у глави.
 
Stize prolece, a krpelja na keru ima cesto. Sta predlazete protiv krpelja ? Nema trave u tom delu dvorista ali kera ne pustaju.
Ja koristim Foresto ogrlicu, košta oko 4000rsd, ali traju do 8 meseci. I da se postavi kako treba psu oko vrata, da ostane labavo najviše za 2 prsta.
Ali pre toga Ektanon po celom dvorištu, travnjaku itd.
 
Jel pozitivan ili negativan? I tu nažalost imam iskustva, 2 haskija je izlečeno i trenutno se borim kod vučjaka da ga izlečim.
Ukratko, kad je negativan pas, jeftina varijanta je da se kupi mikrofiralicid prema težini psa i ubrizga se niz grlo jednom u mesec dana. Skupa varijanta je da se kupi NexGard SPEKTRA, opet ide na mesec dana i štiti od koječega (i od srčanog crva naravno), traži na guglu. Ali ako je pozitivan kao moj, samo ogrlicu sme da nosi jer prima terapiju za srčanog crva pa ne sme i Nex Gard.
Ako je pas pozitivan, najbolje sa veterinarom da popričaš ali ne sa onima koji kažu da je bezbolnija varijanta da se uspava pas- jer sam čuo da neki i to preporučuju. Ako smo uspeli haskija od 8-9 god da izlečimo u poodmakloj fazi, ne vidim što bi neko uspavao psa. Samo treba da budeš uporan, a onaj mikrofiralicid mene košta 350din. Ako te zanima, mogu da napišem kako ovi veterinari iz Pančeva tretiraju ako je pas pozitivan, ne znam da li je svugde isti pristup.
 
Od kada mi geknuo lovacki od krpelja vise nejebem sistem,ogrlice dve Frontline jedna na jazavicaru jedna na jednom lovackom i nema brige,ogrlica ispusta miris do 8 meseci tako da ih nema vise ni u dvoristu,prskanje izbegavam i kerova i dvorista zbog dece,ovo turim i voljno.
 
Nazad
Vrh