Koju rasu pasa imate ili volite

ma jok nisam imao problema al ako ih neko truje kakvo je to sredstvo za po dana da bude mrtav neme nikakvih znaka ja znam kad je pas otrovan pas se promeni al ovo nista nemogu da svatim imam malog pekinezera on ih sve pobuni pa pobegne njemu nije nista zajedno jede sa sarplanincom i spava pre 10 dana sam ih vakciniso od besnila moracu da vidim sa veterinarom
 
Mozda ima a mzoda i nema veze, jednom komsiji je uginuo sarplaninac 10ak dana nakon vakcinisanja protiv besnila ko zna mozda su stare vakcine i napravile neki problem
 
Imam problem sa stenetom mesanca. Pre 2 dana, nadula mu se njuska, glava, jedva je oci otvarao, dobio je antibiotike, pa mu se povuklo, ali ne skroz. Ali to nije sve, on ne moze da stoji na zadnjim nogama, samo cucne. Citao sam po netu, i mislim da je upala krajnika upitanju. Ali kada sam to spomenuo veterinaru, on kaze da nema to veze sa nogama. Da li ima neki veterinar na forumu koji bi mi pomogao. Ne bih da ostanem bez kuceta. Jos jedna stvar, sada ima neke kao plihove, koji kravare po malo, nalaze se ispod usta.... Da li su stvarno krajnici upitanju....
 
Manjevic obicno je upala krajnika kod pasa vezana sa upalom nerava zadnjih nogu. Nažalost malom praksom se nikad nisam ozbiljno bavio da mogu dalje komentarisati. U svakom slucaju moraju antibiotici duze vreme, plus simptomatska terapija.
 
A jel mogu da mu dam cetvrtinu andola ili brufena? I koje antibiotike treba da dobije? Posto ovaj veterinar ocigledno nije video jos tako nesto...
 
Koliko se ja sećam terapija je bila cefalosporinima. Andol nije problem, mada bolje daj B vitamin.
Jer pas veliki ili mali, znam da je štene?
Koliko ti je Negotin daleko, tamo se malom praksom bavi moj cimer iz studentskih dana.
 
Argentinska Doga stara 3god
5963277562541917458

5963279905381891122
 
Kod mene u dvoristu trenutno stanje 8pasa razznih rasa sa tendencijom jer mi se jdna kuja koti za4-5dana a sruga za 15 dana a jos rezervisana 2 psa.............
 
Dva Kavkaska ovcara, zenka stara godinu i devet meseci i muzijak star dva ipo meseca
2014_01_21_15_19_59.jpg
 
Ja imam tri avlijanera specijalizovani za lov:pacova(to im je osnovna delatnost)pre neko vece osam komada uhvatili,macaka(to im je specijalna delatnost retko laju na macke:haha:),a po potrebi lisice(kada su lisicu udavili deset dana ih nisam pustao sa lanca dok se nevidi reakcija zbog besnila),jednom nekog tvora i ostale pse.Letos jedan ujeo radnicu pa citava zajebancija sa veterinarima i posmatranjima.Zao mi je sto nisam snimio kada sam dva pustio na kavkasca od komsije:haha:jadnik nije znao dece dok se okrene prema jednom drugi ga capi za nogu od nazad i tako jedno pet minuta dok ja nisam dosao sa lopatom:haha:
 
Znaci prave sou..
Ja sam uzeo ovog opet(nisam ih drzao jedno vreme)da malo pokrene ove lovacke,zbog cuvanja kuce...A i nema boljih,na hjih ni rak nece,nema mira ni sekund..
 
Ja sam juce nabavio stene Dobermana (crno) staro 3 meseca,vodio kod veterinara na pregled i zakazao operaciju usiju za 3.mart... :ppozdrav:
 
Ima li ko od forumaša Nemačku Dogu. Razmišljao sam možda da uzmem jedan primerak ove rase pa me interesuje kakvi su za držanje, karakter ishrana i slično
Dosta zdravstvenih problema, cini mi se da medju rasnim psima imaju najkraci zivotni vek.
Treba izdvojiti dosta para za izhranu i generalno negu. Pre kupovine obavezno dobro proveriti pretke potencijalnog steneta, raspitati se o odgajivacu, traziti na uvid zdravstvene testove od roditelja...time ce se neki eventualni buduci troskovi za veterinara smanjiti.
Imaju potencijal za dobrog cuvara jer im je to u genima, ali zbog izlozbene selekcije u poslednih 50ak godina kod vecine pasmina je taj karakter ublazen.
Ja bih zaobisao i izabrao nekog drugog iz porodice mastifa, ako su oni jedina opcija.
 
Dosta zdravstvenih problema, cini mi se da medju rasnim psima imaju najkraci zivotni vek.
Treba izdvojiti dosta para za izhranu i generalno negu. Pre kupovine obavezno dobro proveriti pretke potencijalnog steneta, raspitati se o odgajivacu, traziti na uvid zdravstvene testove od roditelja...time ce se neki eventualni buduci troskovi za veterinara smanjiti.
Imaju potencijal za dobrog cuvara jer im je to u genima, ali zbog izlozbene selekcije u poslednih 50ak godina kod vecine pasmina je taj karakter ublazen.
Ja bih zaobisao i izabrao nekog drugog iz porodice mastifa, ako su oni jedina opcija.

Podrzavam ovo tvoje objasnjenje,pogotovo podvlacim onaj deo gde spominjes izlozbe,mnoge rase gube svoje prave osobine!!!
 
Pozdrav drustvo,nakon dugotrajnog pregovora sa cerkama uspeo sam da postignem dogovor,da umesto bernardinca uzmemo zlatnog retrivera,stene je staro 2 meseca,dosad je sve uredno obavljeno 14-og treba revakcinacija,danas dobio inekciju kalcijuma i da vas ne davim,nego nemam bas puno iskustva sa ovom rasom,pa ako moze ,svaki savet je dobrodosao.:osmeh:
 
Nazad
Vrh