Koju marku motornih testera treba odabrati pri kupovini?

Koju marku motornih testera treba odabrati pri kupovini?


  • Ukupno glasača
    152
Uputstvo za motormu testeru Makita DCS 34, mada dosta toga vredi za sve motorke.
 
Ja imam Stihl041,a nedavno sam kupio MTD46/40 Njemacka proizvodnja ,pa me zanima dali mi moze neko nesto reci o tom proizvodjacu?Oni su poznati po motornim kosacicama , a manje po testerama.
Verovatno su samo brendirali neciju testeru.To je cest slucaj kod tih velikih korporacija da tudje marke oznace svojim brendom.
Ova makita iz posta iznad je zapravo Dolmar.
 
Vidim da u ovoj temi ima dosta stručnih ljudi koji pišu o motornim testerama, imamo potrebu za motornom testerom, godišnje isečemo desetak metara drva ( bukva, hrast, bagrem ), zanima me šta predlažete, tj. koju marku i model motorne testere, dobijao sam savete da se može pronaći ok testera marke villager ili partner do 15 000 RSD.
Unapred sam vam zahvalan.
 
bas tako,mani se i villagera i partnera,jeste da ti ne treba za vece stvari,ali i moj savet stihl ms 170(ms 180) ili husqvarna 236
 
Samo Husqvarna!!! Manja 236(2ks) Profi Husqvarna 365 (4.6ks).Ovu 236 ja sam platio novu pre 7 dana 210eura.Mislim da Villager je skup 15000 din sobzirom koliko je NEKVALITETAN!!! (Naravno to je moje misljenje,nemora da znaci da je bas sve tako ali....:cool:)
 
po profesiji sam dipl.ing. sumarstva i svuda kod nas po srbiji se u velikim sistemima koriste stilovke i husqvarne, ali i druge marke bi sa svakoga ko nije profesionalac odradile posao. Naravno nikakvi kinezi... Licno imam italijansku oleo-mas testeru vec 4 godine i jako sam zadovoljan. Vidim da su kod nas i u javnom zelenilu (sljakaju non - stop) nabavili trimere i male motorke ove marke, sto valda znaci da valjaju... Ne placajte marku nego ono sto vam treba...
 
Moj ti je savet Husqvarna i za mene je zakon. Imam Husqvarnu340 2,7ks koju sam platio 34000din. pre 3god. i odlicna je. Jedan savet nemoj da kupujes najnizu u klasi. Jedino sto kod nas novac diktira. To je problem i kod mene trenutno pa kupujem Villager trimer 1900x pa cu da vidim.
 
Mozda sam vec kucao ,Husqvarna 6 godina stara 2 KS , ostar lanac i nema sta ne moze da isece ( suvu brestovinu , hrastovinu, bagremovinu)
 
I ja glasam za Stihl, ima preko 20 godina, otac je kupio u robnoj kuci:bravo:, sljaka tika-taka!!!

Nego bih vas priupitao, kupio bih nebitno za marku (naravno da nije neka kineska) motorku ali sa kratkim macem, tj. da ni ona sama nije teska. Voleo bih da mogu jednom rukom da radim sa njom, kad se popnem na neko drvo da presecem granu, ili kad treba neka daska, greda da se presece da ne moram da palim ovu moju veliku.
Bio bih vam zahvalan da mi preporucite neku takvu malu motornu testeru?
 
Moj ti je savet Husqvarna i za mene je zakon. Imam Husqvarnu340 2,7ks koju sam platio 34000din. pre 3god. i odlicna je. Jedan savet nemoj da kupujes najnizu u klasi. Jedino sto kod nas novac diktira. To je problem i kod mene trenutno pa kupujem Villager trimer 1900x pa cu da vidim.

isti slucaj kao moj samo sto je moja 340 stara 6 godina.
 
evo nekih modela

oleo-mac.jpg



1,6 ks 3,4 kg
dolmar.jpg


[TABLE="class: attribs"]
[TR]
[TD="class: light border"]Displacement[/TD]
[TD="class: light border, align: right"]34 cm³[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: dark border"]Power rating[/TD]
[TD="class: dark border, align: right"]1,4 kW[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: light border"]Power rating[/TD]
[TD="class: light border, align: right"]1,9 PS[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: dark border"]Weight (dry, w/o bar)[/TD]
[TD="class: dark border, align: right"]3,5 kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: light border"]Fuel tank capacity[/TD]
[TD="class: light border, align: right"]0,28 l[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: dark border"]Oil tank capacity[/TD]
[TD="class: dark border, align: right"]0,22 l[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Da li neko zna koji je model Husqvarna 55 ,samo to pise na njoj,drzao sam je u ruci i malo radio sa njom pa bi mi ona najvise odgovarala jer odnos tezina i snaga je za mene ok.Trazim na netu gde su cene najpovoljnije ali sta mi vredi kad ovaj model nemogu naci.
 
Nesto mi to izgleda poteska (5,8 kg) drzao sam ja u ruci Husqvarnu 55 i nije mi se cinilo toliko da je teska,da li ima koji model a da je laksa a takodje da moze zadovoljiti potrebe jednog domacinstva,znaci ponekad i oborit koje stablo a vise jednom godisnje izrezat za ogrev.
Dobra mi je ova ali kazem teska je a bogami i cena je povisoka(600 eura na ebay),ova za koju sam se ja zainteresovao (55) nekada je bila nova 350 eura
 
sto se tice tvojih potreba,paleta modela Husqvarna 440,445,450 i 455 je savim dovoljna koju god da uzmes,sto se stihl-a tice :ms 210,230,250,e sad zavisi koliko imas novca,55 -ica nikad nije bila 350 evra od 400 pa na gore,pozdrav
 
marko69 pogledaj na husqarna hr imaš sad neke akcije motorki a nisi daleko od granice
 
Nazad
Vrh