Koju marku motornih testera treba odabrati pri kupovini?

Koju marku motornih testera treba odabrati pri kupovini?


  • Ukupno glasača
    152
Da podignem temu gore da bi je uocili noviji clanovi jer je ova tema adekvatnija za raspravu koju smo otpoceli pre nekoliko da na u temi motorne testere
 
Da podignem temu gore da bi je uocili noviji clanovi jer je ova tema adekvatnija za raspravu koju smo otpoceli pre nekoliko da na u temi motorne testere.
 
znam samo da su kvalitetne i da proizvode profesionalne modele,kao i amaterske.Poznajem gazdu servisa u Kolarima(selo kod Smedereva)koji je godinama bio stihl-ov diler,vec nekih 10-ak godina drzi oleo-mac program i da je presao na njih od kada je stihl podivljao sa cenama.Doduse skoro sam i ja postavio slicno pitanje(oko cene),mislio sam da su cene nize od drugih u klasi,ali drugi forumasi su rekli da je to to,pozdrav
 
Pozdrav!
Znam da su Stihl-ove i Husqvarnine testere vrh.... ali se i vrh plati..-))
Nego... kakav Vi meni mozete da date savet za kupovinu testere tipa Villager ili nesto sl., da ne prelazi 20000din.?
Da li neko ima iskustva sa villagerovim testerama? Od villagerovih alatki imam trimer BC 1900 i veoma sam zadovoljan sa obzirom koliko sam je platio....
Unapred hvala..
 
o toj temi se ovde dosta pise.Ja nemam villager ili sl.testere,a drugar je kupio(villager) pre 2 god.i dobro ga sluzi.E sad za sta?Taj odgovor mora da bude pre svega iskren,jer od toga zavisi da li ce da sluzi "dobro".Konkretno on zivi u gradu i testeru koristi u selu kod babe,iskljucivo da joj posece neko drvo za njene potrebe i to svakog drugog,treceg vikenda,dakle cak nije to ni hobi,vec povremeni hobi.To znaci da se motor ne zagreje posteno,drugo i on bas i nije neki pregalac,tako da se sve poklopi i takav Villager moze trajati.Naravno moze se koristiti i vise od toga,ali uz ceste odmore i kontrole.Ono sto je dobro kod njih jeste cena,za takve pare je to to,sto znaci da ne dolazi u obzir nikakva suma ili usluzna seca,pozdrav!
 
pozdrav ja imam vilager testeru vs 24 oko dve i možda i više godina i vrlo sam zadovoljan koristi se za spremanje drva u šumi za tri kuće pa to i iseče za šporet a u toku godine se koristi u kući po potrebi voćnjak dvorište i sl imao sam mali problem sa uljnom pumpom u početku ali su to u servisu brzo otklonili i to je to, ja imam neka svoja pravila kojih se držim sa malim mašinicam a to je:
koristim isključivo brendirano ulje za mešavinu fabrički zatvorenu pravim svežu mešavinu uvek, lanac oštrim u servisu ( 150 d) u šumu idem sa tri rezervna lanca naoštrena i čim primetim da je tup ja ga menjam i motorka uvek radi sa oštrim lancem kad se posao završi mašinicu očistim kompresorom obrišem podmažem zvezdu na vrhu mača i moje mašinice ne dajem nikom drugom u ruke i za sada sve rade ekstra na moje zadovoljstvo ( a imam od vilagera trimer 1900, pumpu za zalivanje prskalicu dm 25 i još bušilice i sl ) ako vas još nešto interesauje pitajte slobodno što znam reći ću iskreno
 
Milivoje

Zavisi jedino kakve potrebe ti imas .
Ja bi ti od viladzera preporucio ovaj model za 2011 godinu VGS33 kod kojeg su resene neke mane i nedostaci .
Mozes testeru koristiti slobodno i u sumi , ali spremis jednu do dve prikolice danas pa sledece 2 sutra i tako.
Moras samo voditi racuna na temperaturu masine , sto se mora paziti i kod drugih motorki naravno , ali ovde je to jako bitno.

Sveza mesavina i piiiciiiiiiiiiiiii .

Villager ima dobro rasirenu mrezu u Srbiji i imas sve delove da kupis , a + delovi za njega uopste nisu skupi tako da mu je to jako dobra strana.

Neznam jesi li razmisaljao o nekom manjem Dolmaru ili partneru npr.
 
Da, pridružujem se preporuci za 33 ku jel 24 nekad malo zafali snage a kod 33 je veća snaga a težina ista tako da je izbor dobar
 
Dule s'obzirom da mi nije stigao partner jel bolje da uzmem vgs33 ili partnera,razlika je 4000
Urban,Vase misljenje?
 
Poslednja izmena:
Nikola

VGS33 je daleko jaci od tog prtnera od 1.3kw .
Za potrebe koje ste vi naveli da imate tokom godine , villager bi vam jako dobro vrsio poso i mislim da ne biste imali problema .
Mozda vam je cak i bolje da uzmete VGS33 .

U Kraljevu imate Villagerovu prodavnicu sitnih delova odma preko puta prodavnice masina . Tako da svaki deo , ako nesto zafali imate da kupite u Kraljevu , a delovi su jeftini .

Mocicete sa njom da isecete i neka drva solidne debljine , sto bi partner od 1.3kw samo sanjao.
 
U svakom slucaju pre bih se odlučio za Villagera 33 nego za partnera, villager je dosta jači i pouzdani, komšija ima takvog i mogu vam reći da godišnje istruže solidnu količinu drva za svoje potreba i to nekih 20-30 metara. I tako već par godina bez nekih kvarova...
 
Hvala na savetima, znacili cu mi...
-Villager VGS 33S cu 99% uzeti, a i pre postavljanja komentara bio mi je naj simpaticniji model..;-))
Motorka bi mi treba za secenje drva za 2 kuce, naravno i u dvoristu za neke sitne stvarcice...
-O Dolmaru ili partneru nemam pojma, tako da mi je Villager sigurniji . ... mozda gresim..
Pozdrav!
 
Pa ja sa uzeo zimus vilagerku vgs 33 i veoma sam zadovoljan.Veoma jaka i radna testera.
 
mogo bi mod da iz one teme prebaci u ovu postove koji su vezani za izbor da ne sirimo pricu na dve teme i razvodnjavamo je
 
Nazad
Vrh