Koji traktor za planinski teren?

Ovi traktori AEBI su pravo cudo. Cela Svajcarska ih vozi cak sam video da i nasi pored autoputa kose sa tim traktorima. Lepi i posluzni a cena astronomska. :ppozdrav:
 
slovenci koriste ove traktori italijani..........
xjjqkohsje138hr.jpg

Post je spojen: [time]1287343576[/time]
_________________________________________________
mj14ehcd5h138hs.jpg
goldoni
 
A tek ovakve kosacice , kostaju skuplje od 5000e :udri: :udri: Mislim na kosacicu koja se kaci spreda.
 
myguhveqyc138hq.jpg

Post je spojen: [time]1287293299[/time]
_________________________________________________
kada EU daje pare i nije tako skupo

Post je spojen: [time]1287318581[/time]
_________________________________________________
slika00816ez4.jpg

Post je spojen: [time]1287343894[/time]
_________________________________________________
u makedonija samo traktor kosta negde oko 15000e stine sto ako ste registrovan poljoprivrednik drzavo vra4a 50% od sretstava
 
francuz je napisao(la):
koji prikljuci pasu na to sokocalo?
Pašu svi priključci sa prvom kategorijom kačenja, kao što sam rekao odličan traktor, perkins motor, 3+1 brzina, zec-kornjača,prednja hidraulika, prednji izvod kardana, blokada prednjeg i zadnjeg mosta, ima još udvojene sve točkove,hidraulični volan i još dosta korisnih sitnica. Jedina mana je što je nizak pa mora da se vodi računa da se negde ne okači, ali jbg nemože sve da ima, znači nije za oranje ali što se tiče košenja, pravljenja otkosa, vuče balirke za to je dušu dalo.
Za sada nije bilo ozbiljnijih kvarova, a te sitnice ulje, filteri, remenja su standardni ima i kod nas.
Dejanco gde si našao te slike, to je taj traktor, a vlasnici su na privremenom radu u Švajcarskoj i otuda su ga doterali.
 
Kosjerac je napisao(la):
francuz je napisao(la):
koji prikljuci pasu na to sokocalo?
Pašu svi priključci sa prvom kategorijom kačenja, kao što sam rekao odličan traktor, perkins motor, 3+1 brzina, zec-kornjača,prednja hidraulika, prednji izvod kardana, blokada prednjeg i zadnjeg mosta, ima još udvojene sve točkove,hidraulični volan i još dosta korisnih sitnica. Jedina mana je što je nizak pa mora da se vodi računa da se negde ne okači, ali jbg nemože sve da ima, znači nije za oranje ali što se tiče košenja, pravljenja otkosa, vuče balirke za to je dušu dalo.
Za sada nije bilo ozbiljnijih kvarova, a te sitnice ulje, filteri, remenja su standardni ima i kod nas.
Dejanco gde si našao te slike, to je taj traktor, a vlasnici su na privremenom radu u Švajcarskoj i otuda su ga doterali.
imo sam ponudu da prodajem te traktore nove(goldoni) pa sam vise vreme proveo na netu kako bi doznao sta vise za te traktore. Radilo se za traktore do 90 ks jer samo za te je vazilo 50%povratka pdv subvencije od vlade.imam jos puno slika ako neko hoce bice jos............nije bilo nista od posao jer su bili dosta skupe kad ih uporedis sa neke druge .......
 
postoje neki skotsi traktori imaju iste tockove napred i nazad i sa njim mozes da se popnes na mesec a pritom imaju oko 90ks
 
Ja ti preporucujem ili 558 ili rakovicu 60. A moze i 560.Za nojvije isam siguran jer ih ja nikad nisam ispitivao. :sta:
 
Naiđoh na traktor,inače na prodaju je,čini mi se idealan za brdske terene.
Prednje i zadnje gume su iste veličine.

Nije bilo prodavca pa ne znam kolika mu je cijena.
Šta mislite,koliko ne bi bilo skupo platiti ga.

2d2isu1.jpg

.
2rf7yhw.jpg
 
mozda je decko kupio traktor,ali recu pravi traktor za njega je fiat store. imao sam ga.mali a pouzdan i jos najvaznije imao je prednju vucu. prodao sam ga jer smo krenuli u vecu obradu zemlje pa mi nije trebao. a prodao sam liku koji zivi na planini.isto je nabrojao zastamu treba kao sto si i ti rekao tako da po mom misljenju savrseni traktor..... :D
 
goran 85 je napisao(la):
b8tsib.jpg

Savoris misliosi na ovako nesto
ubedljivo najbolji traktor za planinski kraj(mislim na kvalitet i troskove odrzavanja i stabilnost sistem kocenja vrhunski i dugo traje)potrosnja manja nego na 539,a iz univerzala 445 se moze izvuci 60ks postoji fabricka varijanta.svaki 445 moze da se uradi da bude 60ks bez rizika na neke posledice i naravno za sitne ::novac:: :cao:
 
Nazad
Vrh