Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znamo samo nemozes pogresiti ako odes da pogledas ,a za dalje postupke moras odluciti i proceniti sam !
 
Znam isti takav traktor na prodaju u blizini mene cena je mnogo manja ali je prednja vuca u kvaru..A model je isti.. A ovaj sa slike stvarno izgleda :bravo:.. Sad koliko li ima radnih sati to da proveris samo... :ppozdrav:
gazda kaze da ima oko 6000 radnih sati e sad:osmeh:,videcu ne znam,ne bi trebalo da bude krs jer je dosta i para.
 
Trebao sam danas da idem da vidim ovaj traktor http://www.polovniautomobili.com/oglas2964664/imt_577_dv/ ali kad sam zvao coveka rekao mi je da su juce ljudi dali kaparu. Steta a svidjalo mi se sto nije farban. Vise sam izgubio orijentaciju sta da trazim da kupim. Ovih novijih tipova 577 sa duplom vise malte ne i nema po oglasima. Do 9000 evra nema nista normalno da se kupi. Razmisljam dal da skupim jos malo para pa da pocnem da gledam i ove strance od preko 10000e totalno me zbunila ova potraznja za traktorima u poslednje 2 godine sad ne znam sta da radim :sta:
 
Trebao sam danas da idem da vidim ovaj traktor http://www.polovniautomobili.com/oglas2964664/imt_577_dv/ ali kad sam zvao coveka rekao mi je da su juce ljudi dali kaparu. Steta a svidjalo mi se sto nije farban. Vise sam izgubio orijentaciju sta da trazim da kupim. Ovih novijih tipova 577 sa duplom vise malte ne i nema po oglasima. Do 9000 evra nema nista normalno da se kupi. Razmisljam dal da skupim jos malo para pa da pocnem da gledam i ove strance od preko 10000e totalno me zbunila ova potraznja za traktorima u poslednje 2 godine sad ne znam sta da radim :sta:


Traktor jos stoji u oglasima zovni sa drugog broja proveri kakva je situacija.
 
@mirmag
Vrlo je moguce da cu morati :osmeh:
@PKB
Zvao moj rodjak istu stvar mu je rekao. Verovatno nece da skida sa oglasa dok ne pokupe traktor :osmeh:
Ali ako za vikend i dalje bude bio na oglasima zvacu ponovo da vidim da se nisu predomislili :osmeh:

Ako ne nadjem nista do setve kukuruza definitivno skupljam jos malo para i kupujem stranca ili ovde ili uvozim od nekud.
 
Neodustaj jos ,drz se za sada ovakve masine tica je to .Racunaj da nije to samo kupiti traktor i da ti neostane bas ni dinara za uloziti bar u neke sitnice koje moras odraditi . Iskalkulisi jos jednom .
 
Pa znam, i o tome razmisljam. Zbog toga se i ne zalecem sa kupovinom. Necu odjednom da potrosim sve pare, nego da vidim sta najbolje za mene. Ja mogu i da kupim neki od stranaca ali moram i da razmisljam i o eventualnim kvarovima i popravkama. Shvatam ja da nije isto naci delove za neke traktore sa zapada i za IMT i Ruse. Ali nacice se i za mene ono sto mi je potrebno :osmeh:
 
nije lako naći dobru stvar, ja sam zvao za neku cisternu od 5tona što je bila u oglasima, dobra a povoljna za 800e kad ono prodato, oglas postavljen u ponedeljk u utorak prodata, a ja zvao u sredu, mada to je bilo baš ekstra povoljno.
Rodjak je išao gledati neku cisternu , a taj čovek prodaje i ovog fendta http://www.polovniautomobili.com/oglas2947555/fendt_turbomatik_sl_108/ inače istog ovakvog imam ja mada ima nekih malih razlika koliko je rodjak video. Vredelo bi pogledati, a i pare su ti otprilike kao za tog 577, po mom mišljenju povoljno (mislim da reče 9000 al nemojte me držati za reč, najbolje proveriti). O prednostima i manama u odnosu na 577 se može diskutaovati dosta, ali u principu se svodi na ko šta voli i kako mu zapadne :ppozdrav:
Što se tiče delova, meni je bio otišao razvodnik hidraulike (našom greškom, nemam graničnik pa se povlačilo više nego što treba, i pukao ventil), imaš u temi fendt pisao sam. Na kraju sam našao nov, platio 150e al je bilo dosta cimanja ali sam prošao jeftinije nego da je domaći traktor, tako da ne znam šta da ti kažem, tvoja odluka.
 
E tako je jednom na deutz fahru ošao mjenjač pa je dao 8000 eura i to na 2000 sati.
A treba imat te novce kad se nešto skrši.
 
imt577dv, mislim da taj 577 od 25 godina starosti je precenjen na 8500 evra, pa da ima 2000 sati rada. Jeste lep na oko, ali te pare ne vredi. Malo se razmisli, pogledaj ti i nesto drugo, takav traktor ne vredi vise od 7000 evra.
 
imt577dv, mislim da taj 577 od 25 godina starosti je precenjen na 8500 evra, pa da ima 2000 sati rada. Jeste lep na oko, ali te pare ne vredi. Malo se razmisli, pogledaj ti i nesto drugo, takav traktor ne vredi vise od 7000 evra.

I ja mislim da je precenjen... A da ne pricam o ovim ganc novim za 22.000 evra.. Ja mislim da je to mnogo..
 
Pa nisam mislio da ga uzmem, nego cisto da odem da pogledam posto nije bas mnogo daleko od mene oko 90km da vidim kakvo je stanje uzivo da li mu nesto fali itd. Pa ako vidim da je nesto bas dobro da probam malo da oborim cenu. Za ovaj traktor bih platio do 8000. Preko toga je mnogo. Ali je kaparisan pa nisam hteo ni da idem.
A i kao sto rekoh ne zurim jer jos nisam poceo sa prosirenjem obradivih povrsina. A posto imam na prolece da spremim za ovas i kukuruz oko 7 hektara snacicu se kao i dosad sa dva IMT 539 pa do jeseni cu naci dobru masinu :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh