Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam sad video isti traktor a cena 2700e
 
Ma nevredi po ovim oglasima nema nista povoljno cak su i vladimirci prenaduvane cene .Kolega sa posla je kupio skoro iz Dolova 577 stariji tip za 2800 evra naso ga u halo oglasima bilo mu sumnjivo ali resio da zove otiso pogledo odusevio se traktor je onako ocuvan nego su mu bile losije gumi stucne od stajanja malo je imo problema posle sa prljavstinom u rezervoaru ,gume osrednje i akomulator osrednji .Ode vidi zove kolegu sa kamionom i odma ga natovari i dotera .
 
najbolje i najsigurnije je kada ides na sigurno ja sam tako isao po moj meni je bilo blizu pa sam isao 3-4 puta da ga gledam pa se premislao i pala na kraju pogodba
 
Ja vec mesecima pratim oglase i velika vecina su precenjeni traktori i razne prevare.Znaci najbolje kupovati kao nekad preko ljudi,kad neko zna gde ima provereno dobar traktor od dobrog domacina.
 
Treba to docekati to se redje desava ali se desava pogotovo u zadnje vreme umre domacin sin jedva ceka da proda.

Po vama dali je izdrzljiviji stari ili novi tip 577 ?? Dali je za nijansu ostriji noviji tip ??Ali gleda se za maximalnu iskoriscenost a ne ovaj je bolji za tanjiranje a ovaj bolji za oranje ,ne za sve poslove i koji je veci potrosac . Da cujem sta vi kazete,posto sam bas bio u nekom drustvu i sluso price na tu temu .
 
ja sam nasao meni jednog za 6500e sad je cena oko 7500e novi tip a pre 2 godine ima sam priliku da uzmem 577dv stari tip sa prednjov vujcom kabinom pravljenom motor dobar gume isto dobre za 3500e i to isto neki deda prodavao jer mu je bio potreban manji
 
Ja nekako iz navike pratim oglase svaki dan nebitno dal se ima ::novac:: za masine trenutno ili ne... I stvarno mislim da su cene preterane,ali generalno gledano traktori su mnogo trazeniji sad nego pre nekoliko godina bar u mom kraju,da ne pricam da je prosle godine kupljeno 10 traktora u okolini.. Ja sam jurio mesec dana sa oglasa na oglas i potrosio dobre pare za gorivo neznam ni sam koliko puta sam menjao odluku sta cu da kupim i nista nije bilo kako treba... I jednom odlucim da odem do Smederevse palanke na onaj vasar i razgledam malo traktore i nadjem jedan 577dv ceni ga covek 10.000e a u ocajnom stanju su gume i ja se tu cenkam sa njim i naidje neki stariji covek i kaze znam ja jedan traktor ali nemam pojma koji tip i marka ali mozete da krenete samnom jer to prodaje moj komsija i taman da me vozite do kuce.. I ja tako i uradim vozim coveka i on podje samnom kod njegovog komsije. Ja cim sam usao video sam traktor i rekoh ovaj ce da odvali cenu da ima da se cesamo.. Ali se mi nekako nadjemo na cenu od 11.750 evra i ni dinar manje,jer traktor nije imao akumulatore i anaser... A kombajn sam nasao na isti princip.. Uglavnom nista nisam kupio preko oglasa nego podjem na neki oglas i usput nadjem bolje ili me neko uputi na bolje... :ppozdrav:
 
i ja sam mene je teco zvao jer je moj traktor dolazio kod njega na popravku i tako planiram sledeci traktor da uzmem
 
ja prodajem ursus c360 za 2100e i planiram da uzmem nesto manje, najverovatinije torpedo 48adriatik sa hidro volanom i duplim kvacilom
 
Slazem se sa Cirom. Mnogo se vise traze traktori u poslednje 2 godine, nego ranije. Mnogo se ljudi vraca poljoprivredi ili ko vec radi ulaze dodatno. Mislim da kriza uzima svoje, mnogo je onih koji su ostali bez posla a drugog posla nema nigde. Ima mnogo primera u ovim krajevima izgubili ljudi posao, dobili neku otpremninu ovi sto su radili u drzavnim firmama od tih para kupili neki masine i ponovo pocinju da rade njive koje su davali u arendu ili koje su stajale u parlogu. Rade da bi imali za potrebe svoje ishrane a ono sto ostane prodaju da bi imali da placaju racune i za ostale potrebe. Sve u svemu i nemaju zaradu kao neki koji nisu ni prestajali da se bave poljoprivredom, samo prezivljavaju. Ali s obzirom kakvi se sve lopovi rotiraju na vlasti dobro je i da uspevaju da prezive.
 
Potreban mi je savet od iskusnih ratara u vezi nabavke traktora.Trenutno obradjem oko 10h ali nameravam da ove godine povecam povrsine za jos 10-15h.Imam IMT-539,IMT-560 i Rakovicu 60.Svi su prilicno stari ali u solidnom stanju.Kako je kod mene zemlja dosta teska za obradu mislim da ih prodam i 539 zamenim nekim od 50ks a Rakovicu i 560 da zameni neki traktor od oko 100ks.Kupio bih isto polovne i ne skuplje od10.000e.Sta mislite da li bi ovo bilo optimalno resenje ili mozda grsim?
 
Ne zavisi sve od zemlje i količine koju obrađuješ već i od mehanizacije koju poseduješ.Ako i nju treba menjati onda su to velike pare.Ja bih ostavio 539 za setvu,prskanje,špartanje i te sitnije poslove a prodao 560 i r60.Od polovnih traktora sa 100ks i do nekih 10-12000evra gledao bih samo maseye.Ali da ti kažem da ne vidim zašto u svemu tome ideš na 100ks?Sam kažeš da je zemlja dosta teška tako da tri brazde nećeš lepo ni sa 100ks vući.Po meni ili idi na 120ks ili uzmi nešto od 80-90ks (malo kvalitetnije) i za tako nešto ne moraš menjati mnogo priključaka.
 
Ne gresis, samo (uvek ima samo), moras da uracunas jos nabavku vecih masina. Jer traktor od 100ks ce "razbucati" plug od 2 brazde (nece, ako budes vozio 7-8km/h ali onda nema svrhe da menjas 560/R60). To povlaci jos jedan krug investicija u vece prikljucne masine, sto ce itetako premasiti tvojih zacrtanih 10.000e.
Sto se tice modela i traktora koji uzeti. Najjeftinije za odrzavanje ti je IMT, IMR i MTZ, ostali traktori su ipak skuplji. Zetor, Ursus nemamo pa ne znam ni cene, ali npr Torpedo su dosta jace cene delova od gore navedene trojke. 539 nemas razloga da menjas, jer on odlicno sluzi sa vozikanje i laku povrsinsku obradu. Najuniverzalniji traktor za svastarenje. Modeli od 100ks a sa prihvatljivom cenom su Torpedo 9006 i IMT 5106/5100. Clan Bobo ima 5106 koji mu sluzi samo za oranje, a i konfiguracija terena kod njega i tebe je slicna (verovatno i oblici i povrsine parcela). Mozes uzeti i polovan MTZ 1025/892 za oko 10.000e starog 7-8-10 godina. Medjutim opet ponavljam, uracunaj i koliko ti treba parica za nove (vece) prikljucke. Plug 3 brazde, setvospremac, drljacu, prikolicu vecu itd.
 
Recite mi kakva je situacija za delove za internacionala ihc 423 ?? Dali se mogu naci i kakve su cene u Srbiji ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh