Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene jedan kolega radi sa 558 stalno u sumi on kaze da mu jos rade kocnice.Tako kod rodjaka na 560 lijevu nesmijes pipati odma blokira oni naprave kocnice ne rade posteno goinu dana pocne lijeva blokirati, sad su opet sredili bas me interesuje do kad ce sad raditi, ljetos kad sam radio silazu vozio sam tu 560 i odjedno ja da zakocim ono samo propadose pedale.
 
Kad se uradi valjano nema problema minimum 10 godina a cesto i vise samo sto su ljudi lenji i sto ne odrade sve cestito.Nije uopste skupo kao sto se prica ali nas covek je takav voli da fuseri i spara tamo gde to ne treba.
 
Kod mene jedan kolega radi sa 558 stalno u sumi on kaze da mu jos rade kocnice.Tako kod rodjaka na 560 lijevu nesmijes pipati odma blokira oni naprave kocnice ne rade posteno goinu dana pocne lijeva blokirati, sad su opet sredili bas me interesuje do kad ce sad raditi, ljetos kad sam radio silazu vozio sam tu 560 i odjedno ja da zakocim ono samo propadose pedale.
Sta reci kad je svima zao da daju 200-250eura i prepravi se na mehanicke(sasvim nov sistem rada)traju 15 godina i vise,onda 560-577 moze da se vrti na kocnici kao Rakovica a zakivaju kocnice da se spadne sa traktora.
 
Oko 2500 je neka realna cena za DV, naravno ispravan traktor. Ali svuda ima korekcije cena.
 
Moze da se naleti na nesto mnogo jeftinije ali treba njuskati ja sam naleteo na T-40 dv za 700 evra.. Ali tad sam bio klinac i nisam bio toliko zagrejan i covek ga prodao.. Stajao mu godinama sa nekim kvarom, (navodno grejao se) ali taj traktor je otisao kod drugog i sad covek sa njim radi bez problema.. To je sreca bila..
 
Pancevo, Kovacica, Crepaja ... Ako kupujes traktor ovo se trudi da zaobidjes. Pojavi se traktor jeftiniji za 700 - 1000 evra na oglasima, ako je sve ispravno 100% nema papire. Vec sam to iskusio. Kada se cujes sa njima sve je extra traktor sa papirima... A kada odes krece prica ja sam drugi vlasnik, Prvi vlasnik koji mi je prodao traktor je nazalost preminuo, ali je sve prevedeno na njegovog sina. Zatim odlazimo kod tog coveka a on kao nije kuci. Mobilni nema, zena ne zna gde je itd. A to pokusavanje taje 3-4h. Pa kada provalis da kupujes traktor bez papira onda ti bude zao protracenog vremena i predjenih km da bi video traktor. Ako je cena opet niska, traktor sa papirima nove gume na slikama masina extra, bez ulaganja i sl. Kada odes ukapiras da je to potpuno drugi traktor, pronadjes vareno zvono, celave gume itd. I treca varijanta je kada odes da vidis traktor i taman sto si stigao vlasnik kaze ta je traktor kao prodat pre pola sata, ali da nebude da si dolazio za dz ima isti takav komsija na 5km, tamo odes nadjes neku bataljugu od traktora pa te vodaju dalje da gledas traktore a za tu uslugu ti traze novac. Uglavnom se obilaze neki krsevi ili u malo boljem stanju sa extra visokim cenama, jer je svrha da ti traktori se i ne prodaju da bi sacekali sledeci obilazak novog kupca ili zrtve. Za ovakve usluge su naplacivali od 50-150 eura za dan, a zavisi da li kupis neki krs ili se vratis kuci bez traktora. Ove stvari sam licno iskusio. Moj je savet zaobici ovakva mesta.
 
mene je pokusao neki lik da zavrne preko tel za zetora 7045,prvo ga ceni 9600 ja pitam za drugu cenu on kaze 7800 zadnja,meni odmah sumljiv,ja uzmem drugi tel nazovem pitam za traktor on zamuca nesto ,kaze imam 558, 577 a zetora ima komsija nekog 5911,tako da oglase iz tog podrucja uopste ne gledam,uz duzno izvinjenje postenima......
 
519275-955-international.jpg
koje je vase mislenje o ovome traktoru dali ga neko ima i kako se pokazao ?http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/1008745?searchID=1061333&Idx=3tu je oglas
 
To je International 955, ogromna mrcina od traktora. Motor sa 6 klipova, bez tubine, ima 90KS. Ne isplati se držati ga bez velikih priključaka koji mu odgovaraju. U principu dosta dobri i kvalitetni traktori, pravili su ih u Njemačkoj i Francuskoj (nisam siguran u kojoj od pve dvije zemlje se pravio 955) a marka je američka. Održavanje je malo teže, dijelovi su poskupi ako se kupuju na našim prostorima no ako se kupuju direktno u Njemačkoj cijene nisu pretjerano visoke. Nazad nose 16.9-38" gume a naprijed 11.2-28" ili 12.4-28" tako da kupovina guma za njeg predstavlja veoma veliko ulaganje.
 
osnovne podaci nasao sam na net. ali nije uvjek tako kako napisu meni treba da bi kosio sa 185cm roto i oranje .Imam imt560 i ima spor kardan i ne kosi dobrolivatsku trevu zato mi treba prinova.ovaj koji imam na netu je u moje mesto covek ga dovezo iz holandije i trazi 6500e.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh